поликистоза и уголемени яйчници

  • 1 256
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Имам уголемени яйчници и лекаря каза ,че е хормонално .Съмнявам се да не е поликистоза ,защото преди година ме оперираха спешно от фоликулярна киста след кюртаж заради мисед.Възможно ли е на ехограф да не се виждат многото малки кистички характерни за поликистозата . Иначе нямам никакви външни белези за такава . С какви по точно изследвания се доказва поликистозата освен с ехограф. Сега 3 мес.ще пия противозачатъчни .Мога ли през  това време да си изследвам прогестерона или след като ги спра .

# 1
  • Мнения: 945
Мога да ти отговоря само на единия въпрос, че не бива да правиш хормонални изследвания, когато пиеш хормони, а противозачатъчните са хормони. За кистите, не всеки път, като имаш фоликулярна киста, значи, че имаш поликистоза. Поликистозата се доказва с куп изследвания, но аз не съм ги правила и не мога да ти помогна. Някое друго момиче ще се включи.

# 2
  • Мнения: 421
Кали, ако имаш малки кистички, то те ще се видят на вагинален ехограф. Както ти е казала Иглика, една фоликулярна киста незначи поликистоза. Прогестерон се изследва 7 дни след доказана овулация. По принцип показатели за ПКЯ са стойностите на хормоните ЛХ и ФСХ, но докато пиеш противозачатъчни няма смисъл да ги изследваш. Относно външните белези - аз съм с ПКЯ, а нямам нито един от характерните външни белези.

Общи условия

Активация на акаунт