Питанка за "сортирането" на темите в "Родители в чужбина"

  • 886
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 780
Понеже ми се случва вече няколко пъти, да попитам. Влизам в "Родители в чужбина", търся тема, която съм видяла предния ден примерно и се оказва, че тя е преместена в подфорума "По държави".  Пример: темата "Къде и кога сте учили?". Не мога да разбера логиката на преместването и. За мен "По държави" означава само теми, които са свързани с определена чужда държава. Ако темата беше публикувана директно в "В по държави" нямаше и да я видя.
И още: ако някой примерно зададе въпрос за Австралия и го публикува в "По държави", има голяма вероятност да не бъде видян, защото няма "австралийска" тема и аз лично много рядко поглеждам в този подфорум.

Та може ли някой да ми обясни критериите за сортирането на темите? И кои според вас са оптималните такива?

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
И аз се чудех, как точно разпределят темите  newsm78
Надявам се някой модератор да се включи и да ни обясни ситемата.
Аз пък си мислех, че само така наречените отчетни ще бъдат в по държави  Crazy Embarassed

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
И аз се чудех, как точно разпределят темите  newsm78
Надявам се някой модератор да се включи и да ни обясни ситемата.
Аз пък си мислех, че само така наречените отчетни ще бъдат в по държави  Crazy Embarassed

И аз така мислех.
Предполагам, че темите с въпроси, засягащи определена държава се "вмъкват" в съответната тема в По държави и не заемат излишно място на главната страница, но точно за темата Кой къде е учил, не виждам логиката  newsm78.

# 3
  • Мнения: 7 914
а аз дори си мисля, че подобни въпроси може директно да се прообразуват в мнение в съответната тема за страната -  дали го обясних точно newsm78 newsm78

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
а аз дори си мисля, че подобни въпроси може директно да се преобразуват в мнение в съответната тема за страната -  дали го обясних точно newsm78 newsm78

Да де, точно това имах предвид, като казах "вмъкват" в съответната тема. В нашата тема неведнъж вече е правено.  Peace

# 5
  • Мнения: 4 390
Темата "Къде и кога сте учили" е вид отчетна тема, затова я преместих в другия подфорум.
Ако тъжите за нея - ще я върна, за секунда работа е.

# 6
  • Мнения: 7 914
Темата "Къде и кога сте учили" е вид отчетна тема, затова я преместих в другия подфорум.
Ако тъжите за нея - ще я върна, за секунда работа е.

аз не Mr. Green...ама не съм и писала в нея

# 7
  • Мнения: 780
Дивиана, не става въпрос за тъга, а за принцип. Въпросната тема дадох като конкретен пример и тя не е тема за подфорума "По държави", въпреки че е отчетна, защото по никакъв начин не се свързва с името или целта на подфорума. По твоята логика, теми от сорта на "Работа еди къде си", 'Почивка еди къде си" или "Билет до еди къде си" изобщо пък нямат място в подфорума "По държави", защото нямат нищо общо с "отчетността". Затова и мисля, че не трябва да са там, а да си остават в "Родители в Чужбина". Мисля, че не всички потребители, които живеят в определена страна влизат в отчетните теми. Отчетните теми са и доста обемисти и е много лесно конкретен въпрос в тях да се загуби. Не виждам какъв е проблема да бъде зададен като отделна тема в общите теми. И само потребители живеещи в определена страна ли могат да споделят мнение за почивката си в Турция например? Както вече споменах, не всички държави имат отчетни теми. Защо тогава трябва да се подразбира, че всички потребители четат "по държави"?
Когато се дискутираше отделянето на подфорум "по държави" говорехме точно за отделяне на отчетните теми по държави, а не на всяка тема, в чието заглавие е името на държава.

# 8
  • Мнения: 4 390
mili, в темите, които преместих в другия подфорум, услужливо бяха давани линкове към подфорум "По държави". Това ме накара да ги преместя /изключая въпросната тема, която си дала като пример/.
Няма проблем да ги оставям тук, разбира се, щом искате и смятате, че ще е във ваше удобство - така ще е.

# 9
  • Мнения: 780
Просто имаше нужда от изясняване на критериите и намирането на удачен вариант.
Дано така да е по-добре за всички. 

Общи условия

Активация на акаунт