зачервено гърло, отслабнал имунитет, Мултисаностол ...

  • 1 147
  • 2
  •   1
Отговори
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Здравейте, д-р Слънчева!
Търсих с търсачката и в библиотеката, но не открих каква е дозировката и системата на прием на Мултисаностола, за дете на 2г и 6м?
Синът ми е с отшумяваща алергия към белтъка на кравешкото мляко и бих искала да му засиля имунитета - ще се радвам да всякакъв съвет!

Моля за съвет и относно проблем с възпаление на гърлото...
... синът ми много често е с зачервено гърло - поне веднъж месечно, придружено с много висока Т, често надхвърляща 40градуса и смъкваща се само и единствено с хексалгин и компреси с оцетен разтвор. В момента отново сме така - от два дни има силна хрема с зеленикави секрети, Т и червено гърло, няма апетит и при спане се дави от секретите. От вечерта започна и лека суха кашлица. Днес цял ден е бил на слънце и чист въздух, но това май усили проблема, а не го смекчи!
В момента му пръскам в нослето Еуфорбиум композитум и физиологичен разтвор. Направихме 3пъти /за деня/ инхалация с 2сл лайка и щипка сода, и от същият разтвор му слагам по 2-4 капки в нослето. През ноща имаше ефект и спа спокойно, но през деня не видях ефект от въпросния разтвор. Двуомя се какво да му взема - биопарокс или тантум верде?
Моля ви за съвет, кое от двете да включа в лечението и също така какво друго би било добре да давам?

Препоръчвате ли компрес с ракия и ако да, то как е правилно да го направя?

За жалост педиатърката ни по празници не отговаря, така че разчитам на Вас /дано да имам късмет да се включите/!

Предварително благодаря за отделеното време!
Лика

# 1
  • Мнения: 5 760
За гърлото и носа е подходящ Биопарокс. За тази възраст3 х 1  или  2 х две впръсквания в носа и гърлото. Тантум верде е за деца над 6 годинки.
Можете да давате For KIDS 3 х 15 мл. за 20 дни и 10 дни почивка- така ще повишите общо имунитета към инфекции.
Дозировката за Мултисаностол е 10 мл. сутрин. След изпиване на 1 опаковка се почива 1 м.

# 2
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Д-р Слънчева, много благодаря за отговора!
Вече трети ден пръскаме Биопарокс и подобрение има, но е бавно! Важното е, че поне Т от вчера няма!

For KIDS и Саностола, могат ли да се дават успоредно?

Общи условия

Активация на акаунт