Ревност

  • 521
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Дъщеря ми много ревнува, а е на 1г. и 2м. С татко не можем да се прегърнем дори. Ревнува ме дори от други деца. Постоянно се върти около мен. Когато излезем на разходка с други мами, въобще не играе с техните деца. Вижда се с тях доста често. Познава ги вече. В началото на срещите се радва като ги види, но когато започнат игрите тя идва при мен. Дори играчките си не споделя. Започва да крещи  и така плаши останалите. Никой не може да я доближи. Как да я свикна да споделя с другите деца? Как да я отуча от тази ревност?

# 1
  • Мнения: 1 447
 Моята дъщеря също е доста ревнива.Не дава с баща и да се прегърнем,целунем.Като заговоря чуждо дете или започна да му се радвам тя започва да ме дърпа и удря.Винаги иска да се говори само за нея не дава да говоря за други деца,единствено не проявява ревност когато се занимавам с малкия знае,че и е братче и колкото на нея обръщам внимание толкова и на него.Случвало се е да ми казва:Мамо до сега играхме двете,сега отиди да поиграеш със Светослав.

# 2
  • Мнения: 1 485
Не виждам нищо неестествено в поведението на дъщеря ти,при положение,че е все пак
доста малка.Абсолютно нормално за тази възраст.А за споделянето на играчките-моята дъщеря е почти на 5г и все още не си дава играчките на всеки.Всичко ще си дойде на мястото,просто бъди по търпелива. Peace

# 3
  • Мнения: 3 804
Не виждам нищо неестествено в поведението на дъщеря ти,при положение,че е все пак
доста малка
при нас малката доскоро не даваше дори на каките си да седнат до мен или баща и-и ако я питаш-мама и тати са само на нея-големите да си търсят техни hahaha

Общи условия

Активация на акаунт