Относно болничните..?!

  • 761
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Може ли някой да ми каже, как се изплащат болничните, при положение, че изляза в болничен от 2-ия месец?! Каква част от заплатата - аз съм с брутна заплата от 590лв.! И, дали ще се наложи да чакам, както когато се изплащат болнични - със закъснение от няколко месеца, например?! #Crazy

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Много, много не те разбрах, но докато излезнеш в болничните от преди 45 дена преди термин, се плаща 80% от среднодневното брутно, гледано от 6м. назад. След това(45дена преди термина до навършване на 9м на детето) е 90%. И в двата случая е болничен, не е задължително да чакаш 'няколко' месеца. Аз например не съм чакала толкова.

# 2
  • София
  • Мнения: 137
Много ти благодаря за бързия отговор! Аз имах предвид, изплащането на болничните - дали да ги очаквам, на датата за заплата, или когато благоволят да ми ги изпалтят от НОИ?!

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Много ти благодаря за бързия отговор! Аз имах предвид, изплащането на болничните - дали да ги очаквам, на датата за заплата, или когато благоволят да ми ги изпалтят от НОИ?!

НОИ ги плаща.

# 4
  • София
  • Мнения: 137
Благодаря, отново! Peace Т.Е. ще си седя, без пари и ще чакам благоволението на НОИ, за да ми ги изплаща всвки месец, ясно! Tired На теб, например, редовно ли ти ги изпащат или ... по-скоро не? Confused

# 5
  • Мнения: 3 621
Мога само да добавя , че НОИ изплаща болничния около 10-14 дена след като работодателя внесе дължимите осигуровки и декларация 1.
Поне на мене досега колкото пъти са ми забавяни плащания е било по вина на работодателя , не на НОИ

# 6
  • София
  • Мнения: 137
Разбирам! И аз така предполагам, дано да се окаже коректен моят работодател...,  ще видим! Защото, ми е все по-трудно да издържам на работа  Tired

# 7
  • Мнения: 3 621
Щом ти е трудно по-добре излез в болничен все пак сега е много важно да си спокойна
извинявам се за оффа

# 8
  • София
  • Мнения: 137
Знам, така е. А, работата ми е свързана с клиенти, макар и по телефона..., доста се изнервям, а и пътувам по час и половина на ден, като изключим чакането по 35-40мин. на маршрутка  Tired ...изобщооо.. Както и да е, благодаря за отзивчивостта  Wink

# 9
  • Мнения: 471
до сега винаги са ми превеждали парите навреме!Горе долу на една и съща дата.Аз излязох болнични от 4-тия месец

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Колкото пъти съм имала забавяне, а не е било често, е било по вина на работодателя. Късно занесен болничен, късно подадена декларация за осигуровки....Ако няма грешка в болничния, не бавят много парите. Имай в предвид, че ако болничния ти е от м.май, работодателя го носи през юни(примерно), т.е. месеца, следващ издаването на болничния и след това вече чакаш пари.

# 11
  • Мнения: 1 428
Колкото пъти съм имала забавяне, а не е било често, е било по вина на работодателя. Късно занесен болничен, късно подадена декларация за осигуровки....Ако няма грешка в болничния, не бавят много парите. Имай в предвид, че ако болничния ти е от м.май, работодателя го носи през юни(примерно), т.е. месеца, следващ издаването на болничния и след това вече чакаш пари.
Точно така.

# 12
  • Мнения: 4 753
При мен също всичко е точно, но има мами, които сами са си работодатели и казват, че всичко са си занесли както трябва, но от НОИ ги бавят...

# 13
  • София
  • Мнения: 137
...Имай в предвид, че ако болничния ти е от м.май, работодателя го носи през юни(примерно), т.е. месеца, следващ издаването на болничния и след това вече чакаш пари.[/b]
[/quote]
Значи, първият месец не "чакаш пари"!?! Tired Страхотно!

# 14
  • Мнения: 4 753
Мисля, че от НОИ дават на всеки работодател някаква дата, на която всеки месец трябва да носят болничните.... и ако болничния ти е от следващия ден например, те чакат тази дата на следващия месец, след това в НОИ още 15 работни дни и чак тогава си търсиш парите в сметката...  Wink Всичко май е до късмет...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт