Да вярвам ли?

  • 3 743
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
Тая тема логично следва от предишната ми, в която се разделихме с БНД след жесток скандал ,който беше капакът на цялото напрежение между нас... Ето линк към темата, да не наводнявам с излишни подробности : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=273449.0 .
Та месец и половина по-късно, през който БНД имаше "включвания" в стил "Умрем за теб, прости ми", дето съм ги слушала преди това години след всеки гаф, той интерес към детето реален не прояви. В смисъл човешки да загърби нашите глупости и да поразпита за детето-не  Crossing Arms От известно време насам твърди,че иска да му е баща, иска да го ВИЖДА, което незнам как трябва да го разбирам . Преди да се съберем да живеем заедно, това идване да го "вижда" представляваше следната картинка-идва и се захваща с мене-или неспирни скандали и обвинения, или любовни излияния , а детето не го и поглежда  #Crazy т.е. използваше детето като претекст да се домогне до мене, по какъвто и да било начин  Embarassed
Сега подозирам,че ще е същото. И не искам да си късам нервите.
Но...
Знам,че нямам право да затварям вратата между детето и бащата,ако той иска да е такъв.
Незнам какво да направя. Незнам кое е правилно и по-добро за детето. Доколкото познавам този човек, шансът да е безотговорен баща е по-голям , отколкото да стане готин и отговорен баща, макар и отдалече. А не искам да изграждам някаква връзка между тях, да стимулирам детето към него и той да го нарани, както се е случило с много от вашите деца  ThinkingДали не е по-добре да го държа надале4е за доброто на детето? Как бихте постъпили?

# 1
  • Мнения: 671
Колко ти е голямо детето?
Ако не е бебе,като ти се обади кретена му казваш:
"Домъчняло ти е за детето ли?
О.К.,след един час бъди долу пред входа,ще ти го сваля,че от  десет дена реве за цирк,тамън ще го заведеш,пък и аз през това време да мога да пия едно кафе на спокойствие с приятелки."

Ха на бас ,че много бързо ще му мине ентусиазма. Laughing

# 2
  • Мнения: 402
Бебе е, Оморфис, о6те няма годинка.

# 3
  • Мнения: 671
Бебе е, Оморфис, о6те няма годинка.
Тогава,му сменяваш памперса,мяташ го в количката и му го връчваш.
Час и половина разходка в парка,ще му се отрази добре.Сиси така прави с нейното ЕРД.
Ти с него си приключила,ако толкова иска да си вижда детето,да си обуе удобни обувки и да бута количката.
Не мисля че е срамно.

# 4
  • Мнения: 2 863
Няма рецепта, няма верен - грешен отговор...И за съжаление никой  не може да ти каже- постъпи така и всичко ще бъде ОК..Решенията са твои- последствията също.
Аз досега  винаги на 200 % процента съм взимала  решения в полза на децата си и връзката с бащата, има дни в които съжалявам (когато бащата за пореден път се е разтворил в пространството) но те са по-малката част... скоро установих,че имам май голям праг на поносимост и по-добре да не давам акъл.. Защото веднъж като тръгнеш по тази пътека, пътя на обратно е по-труден..
По-лесно е да затвориш вратата, но дали е по-правилно... за мен не....
Вземи си решението спрямо това, какво ти можеш или не можеш да приемеш от този мъж, какво искаш ти самата...
Но не забравяй, че един  мъж се учи да бъде баща, някой се учат по-бързо, други по-бавно, трети изобщо не се научават....
Детето ти така или иначе няма избор в момента, ще бъде както ти решиш. И се опитай да прецениш трезво човека.... това е важно.... не през призмата на твоята обида или на вашите отношения.... един мъж може да е  калпав съпруг, но да е  приличен баща.... аз познавам такъв.....
Освен това детето ти е малко, имаш поне една годинка, в която да видиш ще стане ли баща от него или не. Критерия е прост- като каже, че иска да го вижда- да дойде в уреченото време.... на всеки може да се случи да си промени плановете, но да не е всеки път, да пита от какво имаш нужда, да дава пари,  да иска го погушка и да се опитва да поиграе  с него, оставяй ги сами за час, после за два... ти върви пий кафе.....не се страхувай- баща му е няма да го умори.....може да го завариш мръсно или гладно, но няма да  му стане нищо от едно такова преживяване.
Дъщеря ми два пъти подред повръща като е с баща си, понеже не може да й откаже и й купува всякакави щуротии, които аз по принцип не давам.... Ама след последният път вече и на двамата не им идва на акъла тя яде до припадък шоколад, ядки и да се налива  с два вида сок...

# 5
  • Мнения: 671
Jaly ти го е обяснила с 2000 думи ,аз с 20  Laughing,ма смисъла е същия.
Щом иска да си вижда детето,нямаш право да му пречиш.
Ако ти наистина не желаеш да го виждаш,отиваш да пиеш кафе или максимално използваш за себе си времето през което те са заедно.
При мен беше същото, искаше да ни види,че много му било мъчно,но цялата работа беше ,че искаше да види мен а не сина си.
Щом му казах че повече работа с мен няма,да се обажда единствено ако му домъчнее за детето,той просто спря да се обажда.
Така че пробвай го дали казва истината,щом му липсва детето,на срещата само той и бебето.Може пък и да е искрен,не го лишавай от желанието му да бъде баща.

# 6
  • Мнения: 402
Ами пробвала съм го преди.Оставям го с бебето, да си играе и да му се радва, аз излизам на терасата с кафето и цигарите ...нашият оставя бебо да спи или да си седи самичък в леглото и пристига при мене ,че "имало неизяснени неща" и се разделяме с кавга...До следващия път.
Затова сега се чудя... newsm78

Срам не срам-признавам си, имам чувства към тоя човек  Thinking Даже ми се мотаят някакви глупави идеи за нови шансове... Точно това ме прави толкова объркана.Подозирам,че ще ме завлекат по-надолу в пропастта тия чувства  Tired
как звуча идиотски само  Crazy ама, разбирате какво искам да кажа,нали...

Последна редакция: сб, 03 май 2008, 18:04 от my_everything

# 7
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Няма нищо глупаво в онова, което мислиш и чувстваш.
Имам 2 деца, на 11 и 3 години, а с баща им сме разделени от 2 год. Точно сега той дойде да ги види, взе ги да ги разходи.
И аз имах чувства, прощавах, плаках, надявах се.
Какво да ти кажа, аз съм решила за себе си, страх ме е, но предпочитам сама.
Но, както можеш да направиш едно елементарно пресмятане, това след 11 години.
Не бързай.

# 8
  • Мнения: 118
Мила, и аз съм на тоя хал... Таткото идва уж да види малкия и все се стига до любовни обяснения  ooooh!
Сега съм решила да му връча дребоса за два дни. Силно подозирам, че ще го връчи на баба му и ще се кльноцне на компа  newsm78
Как и да е... само ти желая да си силна. Няма как да дам съвет  Hug

# 9
  • Мнения: 903
И аз като Jaly съм явно с доста висок праг на поносимост, щото оказва се че пак съм се насадила в ситуация, дето съм супер търпелива и разбираща....  и надявам се само да си заслужава..... Та поради тая причина рецепти не смея да раздавам.

Иначе изцяло съм съгласна с предложеното от Оморфис - измито дупе, чист памперс и пълен биберон... и хайде татенце да си разходиш дечкото. Много бързо ще си проличи колко интусиаст-татко е.

Да ама като те чета с тия недоизживени чувства и евентуални нови шансове....., ми се струва че ти самата всъщност не търсиш отговор на въпроса за отношенията на бащата с вашето общо дете, а търсиш по-скоро отговор за вашите лични отношения..... и извини ме за прямостта, но явно ти подсъзнателно се стремиш именно към тези моменти - когато той идва уж заради детето, но го обръща на любовни излияния и увещания.......
                 И понеже този филм съм го гледала, само ще ти кажа че при мен не завърши с "хепи енд", ама изобщо!  Но ти сама трябва да решиш за себе си. Пожелавам ти да откриеш своето най-правилно решение! Hug

# 10
  • Мнения: 2 863
Jaly ти го е обяснила с 2000 думи ,аз с 20  Laughing,ма смисъла е същия.
Щом иска да си вижда детето,нямаш право да му пречиш.
Ако ти наистина не желаеш да го виждаш,отиваш да пиеш кафе или максимално използваш за себе си времето през което те са заедно.
При мен беше същото, искаше да ни види,че много му било мъчно,но цялата работа беше ,че искаше да види мен а не сина си.
Щом му казах че повече работа с мен няма,да се обажда единствено ако му домъчнее за детето,той просто спря да се обажда.
Така че пробвай го дали казва истината,щом му липсва детето,на срещата само той и бебето.Може пък и да е искрен,не го лишавай от желанието му да бъде баща.

Еми аз съм  многословна Embarassed
Обаче....имаше период, в който действително с бащата на дреба се виждахме и не беше много ясно заради мен  ли, заради нея ли....Но! Даже и като го знаех, не спрях срещите, защото вярвах, че с времето все повече ще се привързва към детето и все по -трудно ще му бъде да я отбие.... както и стана...Е,  имала съм и чувства , но водещото беше  тяхната връзка.... Сега вярвам, че могат и без мен, макар че пак му помагам и го  дърпам по нанагорнището... Дали си струва - всеки решава за себе си, като я видя да му се мята на врата и  като видя как той скача, като ужилен, щото  е помислил че ще се удари, мисля че не съм грешила...има други дни, в които не съм чак толкова сигурна...цената при всички случаи съм я платила аз....въпрос на избор....

Блонди душко, няма ли в клюкините да споделиш вече какво става????

# 11
  • Мнения: 2 336
Съгласна съм с Оморфис. Връчваш му детето - не си там да се пречкаш и да пречиш да се проявява като всеотдаен татко.  hahaha
Ако му мине меракът бързичко ще ти се изпарят и терзаниято относно вторите (н-тите) шансове. Нека докаже, че настина става за баща, пък тогава мисли за общо бъдеще отново.

# 12
  • Мнения: 402
Неизживените чувства те си стоят мирно и кротко там някъде вътре ,но понякога взимат,че се надигат и се започва 1 лашкане в ужасния кръг-"ами ако тоя път наистина се получи, ами ако просто му трябва време... smile3511 smile3515

И се мразя,че съм такова мекотело и ,че след всичко,което ми причини, още мога да потъвам в розови размисли и да забравям лошото.
Но не, въпросът ми е какво да го правя в живота на детето-да го допусна ли или не,щото е ясно,че той в моя живот много сериозно си е  Tired

# 13
  • Мнения: 446
 my_everything, доста помислих дали да се включа в темата Hug
За детето съм на мнение, че трябва да му позволиш да го вижда и както са писали момичетата по-горе, бързо, бързо ще му мине ентусиазма.
За шанса трябва ти сама да решиш. Мисля, че наистина прага на търпимост при теб е доста висок и затова ако искаш да се убедиш, че тоя човек не става за нищо се съберете отново. Тогава ще прецениш най-добре. Но той е наясно, че ти все още имаш чувства и затова продължава да досажда. А и какво по-хубаво от това отново някой да го обгрижва и той да си живурка като пич. Сама вземи решение, но помисли добре преди това Hug
Не ми се сърди, ако съм рязка Hug

# 14
  • Мнения: 157
В 99 и 1/2 случаи от 100 ТОЙ не се променя. Но, за да си абсолютно чиста пред себе си, дай му шанс. Момичетата са прави - дай му да се грижи повече за детето на първо време, пък да видим Thinking
Когато се развеждах, мъжът ми плямпаше наляво и надясно, че не му давам детето, че го крия... Адвокатът ми ме посъветва - дай му детето, щом иска да се грижи за него - гарантирам ти, че ще ти го върне на третия ден. Аз така и направих... На втория ден хубостникът цъфна пред вратата с плик мръсни дрехи и шишета и каза, че имал спешна работа. И  newsm78 това май беше последната му инициатива...

Успех, каквото и да решиш да правиш, само че винаги имай едно на ум Hug

Общи условия

Активация на акаунт