Контракции от кашлица - въпрос

  • 4 157
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 315
Здравейте мами! Моля тези, на които им се е случвало подобно нещо да споделят. Хванах гаден вирус, предполагам грип. Вече повече от седмица боледувам , в началото имах температура, сега вече не. Но ужасната хрема и гадната кашлица още ме измъчват. На антибиотик съм (оспамокс), сироп за кашлица и витамини. От надуването започна да ме боли корема и понякога ми се стяга. Смятате ли, че е опасно? Може ли от контракциите, които се получават от кашлицата да се случи нещо на бебенцето?Трябва ли да се обадя на лекаря? По принцип на 8ми съм на консултация и ще му кажа, сега са почивни дни , но ако е опасно, ще му се обадя. С първата бременност не съм хващала грип и не съм пила антибиотици, не съм ползвала капки за нос и се притеснявам от това, а сега  и тези контракции... Cry Какво мога да направя, за да не получавам тези контракции? newsm78

# 1
  • Мнения: 864
С второто дете получих контракции от повръщане,и викнахме лекар по спешност.
Предписа ми хапчета и свещички.
Не отлагай и му се обади !!!

# 2
  • Мнения: 961
Това, че са празници не пречи да се обадиш по телефона на наблюдаващия те лекар и да се консултираш с него. Все пак по-важно е ти и бебето да сте добре.
Стискам ти палци да се оправиш бързо.

# 3
  • Мнения: 315
Благодаря за отговорите. Hug Днес кашлицата ми е понамаляла и от сутринта не съм имала контракции. За сметка на това бебчето ме поритва по-осезаемо. Ако днес започнат пак контракции, ще се обадя на лекаря. Още не се чувствам добре, много ми е отпаднало и ми се вие свят, кръста ме боли доста, но много се надявам да се оправя до сряда, защото съм на работа. Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Магнезий и но-шпа за контракциите, но трябва лекар да ти го каже...

# 5
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Аз като бях бременна също хванах някакъв вирус и да не ти разправям, че кашлицата ми нямаше излекуване повече от месец, да не кажа 2. И то толкова гадна, че абсолютно всичко ми се схващаше, корема ми ставаше на топка и в резултат на това в 6-я меец получих единични контракции, но болезнени. Бях се доста наплашила, но пих Магнерот и Гинепрал(май така се казваше newsm78) до 9-я месец и след това даже ми предизвкаха раждането, че бебчо не искаше да излиза Simple Smile
Иди при гинеколога ти най-добре!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 260
В началото на бременността ми и аз се разболях, пих сока на 1 лимон смесен с 1 лъжица мед. Така по 3 пъти на ден. За два - три дена и се оправих. Сега когато усетя, че се опитвам да се разболея почвам мед и лимон. Кашлицата - само с мед, много мед. Помага.
Бързо оздравявай!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Това, че са празници не пречи да се обадиш по телефона на наблюдаващия те лекар и да се консултираш с него. Все пак по-важно е ти и бебето да сте добре.
Стискам ти палци да се оправиш бързо.
съгласна съм  Peace

# 8
  • Мнения: 315
В началото на бременността ми и аз се разболях, пих сока на 1 лимон смесен с 1 лъжица мед. Така по 3 пъти на ден. За два - три дена и се оправих. Сега когато усетя, че се опитвам да се разболея почвам мед и лимон. Кашлицата - само с мед, много мед. Помага.
Бързо оздравявай!
Аз пия само лимон -  по един на ден, мед не слагам, защото имам алергия към полени и става по-зле. Отключи ми се алергията с тази кашлица и незнам до кога ще я влача...Днес си купих още един сироп на доктор Тайс, поне е безвреден, утре свършвам антибиотика и се надявам, да се оправя и да не се наложи да го продължа. Praynig

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 558
И аз накрая на бременността влачих една кашлица,която спря след като родих чак.Но не съм получавала контракции.Дано ти се е поразминало,но ако пак имаш,по добре звънни на лекаря си! Peace

# 10
  • Мнения: 411
Миличка,аз точно от кашлица получих контракции и родих по-рано от термин.Затова тичай при лекаря!!!

# 11
  • Мнения: 825
И аз мисля, че от кашлица можеш да получаваш контракции. Най-добре по скоро се обади на лекаря.

# 12
  • Мнения: 4 753
Миличка,аз точно от кашлица получих контракции и родих по-рано от термин.Затова тичай при лекаря!!!

А аз с кашлицата си спуках водите 15 дни преди термина и то отгоре, контракции нямах, за три дни водите ми изтекоха без признаци да раждам и ме срязаха... Късмет имах, че бях в деветия месец... Дано всичко при теб е наред...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт