относно четката за зъби?

  • 508
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
здравейте,споделете моля,как въведохте четката за зъби в живота на вашето съкровище.синът ми е на годинка и половина и май доста закъснях Embarassed.от кои марки четки и пасти  сте най-доволни?предварително благодаря за отговорите.

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 593
ПОлзваме четка и паста на Aquafresh, доволна съм. А решението взех спонтанно, един ден просто ги купих и пробвах да му измия зъбките, беше на вашата възраст и му беше много интересно, така и до днес!

# 2
  • Мнения: 1 062
Четка за каката ползвам обикновена детска, дори не знам каква марка е. За толкова малко дете като твоето потърси паста без флуор в аптеките. Не си спомням коя фирма предлагаше такива - мисля, че беше Ненедент, но не съм сигурна. В аптеката ще ти кажат най-добре.

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 18:26 от mile_vale

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ползваме четка на Аквафреш/след 4м/.Първия месец и я дадох сама да се оправя с нея без паста,като и показах аз какво правя.После вече започнахме и с паста за зъби.Все още аз ги мия,а тя си довършва миенето.Сега сме с Ненедент.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 344
Ние ползваме на Ненедент и паста и четка,като четката е силиконова за пръст със силиконови влаканца и няма опасност да нараниш детето,аз лично съм много доволна,а и малчо също-само като я види и отваря широко уста Laughing

# 5
  • Мнения: 610
Ползваме четка Акфафреш и паста Ненанадент.От около вашата възраст започна сама да проявява интерес самичка да си мие зъбките.Сутрин влизаме в банята и когато ме види,че аз взимам моята тя се обръща и казва "Кетка"(така нарича четката) и започваме заедно да мием зъбките. Peace

# 6
  • Мнения: 1 006
Започнах да му мия зъбките към годинката.Ползваме четка Агвафреш и паста Ненедент.От няколко месеца даже сам си мие зъбките.

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Купихме четка като стана на 1 годинка. Преди това имахме един силиконов накрайник за пръст и миехме само с водичка. Пробвахме с четката няколко пъти, но нещо не е много ентусиазиран - само я хапе - така че сме все още с накрайника и една капчица бебешка паста за зъбки.

Ако може да използвам темата да задам и аз един въпрос:

Кога заведохте децата за първи път на зъболекар? Мъника има вече 9 зъбчета, единия от които е кътник, та се чудя дали не е време за профилактичен преглед. Благодаря!

# 8
  • София
  • Мнения: 44 096
Около година....може би месец-два по-рано...не помня точно....

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Баткото започна сам да си мие зъбите някъде на 1г и 8-9м Малката не проявява интерес още  Wink

# 10
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Започнах с "представления" Laughing, идва с нас в банята и гледа. Толкова са любопитни, че на третото посещение, на въпрос : Искаш ли и ти така да "гъделичкаш" зъбките?, отговорът беше - да. И първият път е само игра. Знам, че четката трябва да е мека, натискът също лек. А пастата трябва да им се хареса Laughing. Избери вкус, който предполагаш, че харесва. И трябва да е в много малко количество, примерно с размер на леща. Grinning
Това е от мен, дано не съм досадила. Embarassed
Нашата паста е Elgydium за деца, а четката на Oral-B за деца. Важно е на детето да му е приятно .

# 11
  • Мнения: 11 003
Взех Nenedent с накрайника за почистване на зъбки. За 2 зъба и още 2 едва подаващи се не виждам смисъл от четка.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Ние ползваме на Ненедент и паста и четка,като четката е силиконова за пръст със силиконови влаканца и няма опасност да нараниш детето,аз лично съм много доволна,а и малчо също-само като я види и отваря широко уста Laughing
  Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Четка Аквафреш и паста Чико.Почнахме на около 1г. и 2м. Peace

# 14
  • Мнения: 3 932
Въведох я като играчка, за да свикне детето с предмета, след това лека-полека започнах да го запознавам с предназначението, показвах и приказки, в които героите си миеха зъбите...всичко това около седмия месец, до към деветия вече си служеше с уреда  Laughing

Виж, за марката не си спомням, нито пък за пастата, знам само, че беше някаква без флоур.

Общи условия

Активация на акаунт