Плуване

  • 9 956
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Ходя на плуване и съм много доволна, усещането след 1 км плуване е прекрасно. Единственият проблем е свързан със сушенето на дългата коса, наистина не особено практичен спорт.
Моля споделете как ви се отразява този спорт и струва ли си усилията ?

# 1
  • Мнения: 4 678
В началото ще свалиш,но трудно ще изчистиш мазнините,ако не плуваш в много топла вода Peace
В студена вода тялото(кожата) се запасява с мазнини,затовя рядко може да видиш релефни плувци -маратонци плуващи в естествени води.Да имат хубави тела ,но не и релеф Peace
Забелижи само кожата ти колко е тънака в областа на колана(понеже е винаги на топло) и  колко по дебела на откритите на тялото места  bouquetЗащо ли PeaceИ точно-омазняването на паласките при вас е ,че ходите с открити кръстове,реакция на тялото Peace

Аз също плувам,обичам го  bouquet

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 20:46 от Поци

# 2
  • Мнения: 288
Ходя на плуване и съм много доволна, усещането след 1 км плуване е прекрасно. Единственият проблем е свързан със сушенето на дългата коса, наистина не особено практичен спорт.
Моля споделете как ви се отразява този спорт и струва ли си усилията ?

Преди като плувах (в морето, не на басейн и само лятото) ми се отразяваше много, много добре! Първо, че на духа ми се отразяваше прекрасно... второ, че се чувствах по-лекичка след всеки ден на плажа с плуване... трето, че слабеех така доста по-лесно.. четвърто, че в съчетание с диета, ми се отразяваше много добре на кожата, на извивките (на линиите), а и тренираш добре мускулатурата от кръста нагоре..

От 2004 не съм плувала, а така ми се иска, Боже! Само че ме е срам... станах прасенце и .. кофти Sad
Сега съм си навила на ума да слабея и това лято да мога да ида на плаж, да поплувам, да хвана загар... Винаги ми се е отразявало чудесно на вътрешното ми благосъстояние .. плажа и плуването, и загара.. Колко ми липсва това, само..!

# 3
  • Мнения: 4 678
Направи го Hug

# 4
  • Мнения: 288

Ще го направя, но дано успея първо с кг.-те  Hug  Дай, Боже! Пожелавам го и на останалите, които го желаят!

ПС: Морската вода лятото и слънцето, изчиства кожата. Прави я по-нежна, по-кадифена, разбира се, след плаж трябва душче и крем за кожата, за да не изсъхва от слънцето и солената вода. Изчиства, иначе, пъпки и прочие, грапавини.. освен, ако човек няма някаква алергия към слънцето или нещо друго.

# 5
  • Мнения: 4 678
Въпреки ,че е вредно Grinning

# 6
  • Мнения: 288
Вредно е, но пък не може без слънце. Simple Smile
ОФФ: Като се замисля, преди няколко години ходих на солариум и стоях по 3 часа. После разбрах, че не е трябвало. Не че не знаех за вредното влияние, но исках да стана мургава, да поддържам загара. След това ми се появиха много нови бенки и малки. Повече не съм повторила тази грешка Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 678
Колкото повече се печеш-толкова повече бенки  bouquet

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 14:12 от Поци

# 8
  • Мнения: 372
Поци, моля за мнението ти за сауната. Там , където ходя на плуване е с карта за месец, включваща плуване, сауна, парна баня, тангентор. Бях свикнала след плуване на правя сауна 20 мин. Какво мислиш, помага ли много за отслабване сауната? Според мен не чак токлова. А вредна ли е за кожата ако се прави повече от 3 пъти/седмично?

# 9
  • Мнения: 4 678
Преди да отидш на сауна провери как си със сърцето Peace
3 пъти е много  bouquet

# 10
  • Мнения: 372
Поци, балгодаря за разясненията. Относно сауната: има хора които я правят всеки ден и твърдят че са много добре.

# 11
  • Мнения: 288
Пф.. аз не мога да дишам в сауната. Направо ми гори лигавицата на носа - ужас! Ходих 2 пъти и се отказах. Трябваше на няколко пъти да си показвам главата навън, за да усетя въздух. 

# 12
  • Мнения: 4 678
Поци, балгодаря за разясненията. Относно сауната: има хора които я правят всеки ден и твърдят че са много добре.

Като тренирах самбо(през соца)имахме сауна-след няколко години тренировки+сауна (за сваляне в категория)някои момчета имаха проблеми със сърцето  bouquet

# 13
Няма по-полезен спорт от плуването. Помага за гръбначни изктривявания, ставни болки, предотвратява бъдещи болежки. И аз се старая понякога да плувам, но в Пловдив няма подходящи места. На басейн ,,Младост" е много натоварено, ограничени са часовете за свободен прием. А и с дълга коса е трудно наистина. Но мисля, че си струва усилията.

Ефектът е бърз, отслабва се, оформя се, чувставш се чудесно.
Има ли плувци освен нас във форума. Пишете за любимия спорт и ефекта му.

# 14
  • Мнения: 4 678
Повечето се удавиха help Joy

Общи условия

Активация на акаунт