продължително кървене и кърмене

  • 2 420
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
вече повече от месец имам кървене извън цикъла. на лекар ходих преди 20ина дни, каза, че всичко ми е ОК и кървенето е хормонално, дължащо се на кърменето. обаче, понеже кърмя няма да ми изписва лекарства за спиране, защото не са съвместими с кърменето. и че трябва да се спре въпросното кървене, ако стане много обилно. до тук добре, но не предполагах, че може да продължи толкова време. обилно не е, а се ослушвам да ходя пак на лекар, защото не искам да спирам да кърмя   
та исках да попитам на някой друг случвало ли се е, наистина ли е нормално заради кърменето да има такива "аномалии"? за липса на цикъл или нередовен все бях чувала, но за такова чудо - не. 

реших да пусна темата тук, за да се види от повече кърмещи мами. ако модераторите решат - да я преместят    bouquet

# 1
  • Мнения: 325
Преди месец бях в абсолютно същото положение. Само че при мен кървенето продължи три месеца  Shocked. Ходих на три различни гинеколога за да съм абсолютно сигурна, че не е гинекологичен проблем(раничка, полип и т.н.). Е, оказа се, че нищо ми няма. Трябваше да ходя и на ендокринолог, обаче той не беше в София и изведнъж нещата се оправиха от само себе си(така както се развалиха).
Така че съветът ми е да си направиш цитонамазка, да си пуснеш микробиологично излседване на секрет, да те видят на ехограф и ако всичко е ОК да изчакаш малко (ако не е много обилно кървенето, де). Ако не спре до датата на спиране на следващият цикъл иди на ендокринолог. Още сега можеш да зашпочнеш да взимаш по една перличка Геритамин дневно след хранене. Това са два мастно разтворими витамина, които са важни за лигавиците(на матката в случая). Съвместим е с кърменето, така че споко. Успех!!!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Продължително не стана при мен, но кървях през 17,20 дни, лекаря каза хормонално е може и само да се оправи. Предупреди ме и че може да започне и да не спре, и да отида ако има нещо такова и да пия витамин Ц.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Незнаех, че имаш този проблем. Оня ден ми звънна приятелка със същото притеснение, само че на нея са изписали Окситоцин и още някакво лекраство. Майката също кърми и доколкото разбрах доктора е твърдял, че това е от кърменето... newsm78 Тя обаче се притесняваше не толкова за цикъла си /кървенето/, а за това, че едно от предписаните лекарства намаля кърмата /пише го в опаковката/. Та незнам на какво се дължи, но явно се случва и на други. Не, че това е много успокоително, но мога да те държа в течение евентуално.... newsm78

# 4
  • Мнения: 4 546
благодаря на всички за отговорите. аз се успокоих, че и на други се случва и не съм ходила пак на лекар.  Embarassed иначе продължавам да съм така, че май се и засилва  ooooh!

а кърмата ми определено е много намаляла, дори и без лекарства. но то щом е хормонално, явно може да се очаква всичко.  Tired

# 5
  • Мнения: 502
  Отиди на лекар все пак! Grinning Peace

Общи условия

Активация на акаунт