Моля за съвет за храненето на 9 месечно...

  • 555
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 672
Мили мами, моля ви за съвет относно храненето ни.
Алекс е на 8 месеца и половина и до преди месец имахме диагноза АБКМ. Последният път в който бяхме на консултация ни казаха, че вероятно нямаме алергия и можем да се захранваме с Фризо ХА и да хапваме по малко сиренце, напр. в попарата сутрин.
Аз не съм въвела още глутена, т.к захраних късно-6я месец и попара не давам, а и имаме протокол за Фризопеп за още месец, та се чудех дали да си го хапнем и после евентуално да минем към Фризо ХА?
И другият проблем е с кухнята-подала съм молба за детска кухня и другия месец трябва да им занеса бележка от педиатърката...Тя не се "занимава" с нашата алергия и ще напише каквото аз и кажа-т.е дали детето има алергия или не. Знаете ли мога ли да изчакам и да запиша Алекс например след 1 годинка, кога съм му въвела нормално АМ и глутен? Ще ни пазят ли мястото?
И моля за съвет за примерни закуски, с които да заместим на този етап сутрешното хранене.
Ние имаме сутрин 2ве хранения с АМ, наобед зеленчуково или месно пюре, следобед каша с плодово пюре и вечер АМ. Знаете ли бисквитки или подобни без глутен и сухо мляко?
Благодаря ви предварително! Peace

# 1
  • Мнения: 56
За алергиите не зная нищо. За кухнята трябва да се за пишеш и да занесеш бурканчетата. За бисквитките, има едни на Plasmon в метална кутия след 4м., те са без глутен.

# 2
  • Мнения: 5 940
Елдата и просото са без глутен, прави каши. Захранвай бавно с елда, защото е алерген.
Има царевични макарони, ако не се лъжа. Безмлечна оризова или царевична каша с плодово пюре или пресен плод е вариант.

# 3
  • Мнения: 9 481
Щом има проблем захранвай бавно и внимателно..
Относно кухнята-няма проблем да запишеш детето когато ти решиш. Просто педиатъра ти дава бележка за кухнята с това каква храна е подходяща-не е според възрастта на детето, а спрямо това с какво си го захранила /купоните са на цветове-червени, черни, сини../.
Можеш и сега да го запишеш -освен бележката от педи се носят буркани с капачки /май за вски град е различно количеството им/ и копие от акта за раждане. Това се носи в централния клон на МК, и си купуваш въпросните купони.
Когато решиш да вземеш храна от кухнята просто заверяваш предния ден купон в клона най-близо до вас, но това може да е месец след записването или седмица...ти си решаваш. И естествено заверяваш за дни които искаш, не е "задължително" да е всеки ден Wink

# 4
  • Мнения: 2 524
Мили мами, моля ви за съвет относно храненето ни.
Алекс е на 8 месеца и половина и до преди месец имахме диагноза АБКМ. Последният път в който бяхме на консултация ни казаха, че вероятно нямаме алергия и можем да се захранваме с Фризо ХА и да хапваме по малко сиренце, напр. в попарата сутрин.
Аз не съм въвела още глутена, т.к захраних късно-6я месец и попара не давам, а и имаме протокол за Фризопеп за още месец, та се чудех дали да си го хапнем и после евентуално да минем към Фризо ХА?
И другият проблем е с кухнята-подала съм молба за детска кухня и другия месец трябва да им занеса бележка от педиатърката...Тя не се "занимава" с нашата алергия и ще напише каквото аз и кажа-т.е дали детето има алергия или не. Знаете ли мога ли да изчакам и да запиша Алекс например след 1 годинка, кога съм му въвела нормално АМ и глутен? Ще ни пазят ли мястото?
И моля за съвет за примерни закуски, с които да заместим на този етап сутрешното хранене.
Ние имаме сутрин 2ве хранения с АМ, наобед зеленчуково или месно пюре, следобед каша с плодово пюре и вечер АМ. Знаете ли бисквитки или подобни без глутен и сухо мляко?
Благодаря ви предварително! Peace
Я си смени педиатъра , провеждащ консултациите - за какво захранване с Фризо ХА говорим - това си е пак  хипоалергично адаптирано мляко, до сега на какво е бил ? Това АМ се изключва със даването на сиренце.
То така се "източва" ЗК - има , няма нужда се изписва Фризопеп. Доказана ли е АБКМ не разбрах в този смисъл или се водите с такава алергия само по бумаги?
За кухнята - не си прави експерименти със здравето на детето си, докато не се убедиш, че е готово за детска кухня. За доводите ми против детската кухня писах в една друга тема и при положение, че детето ти евентуално има здравословен проблем - какво пречи да му готвиш самата ти?
За режима - предполагам , че действащ на принципа на 5 хранения за деня. Вариантите ти са:
1. Намали до четири хранения като увеличиш количеството на останалите , така че да компенсира;
2. Първото хранене сутрин дай АМ, после примерно дай само кисело мляко с плод в грамаж, колкото да го засити, не да се наяде или само плодово пюре.
Тези инстантни бисквити на Плазмон само си ги пише, че са без глутен, не се лъжете...

# 5
  • София
  • Мнения: 672
Не е доказана АБКМ-според доц. Маринова и д-р Мустаков алергията ни е "израстната"-т.е според мен въобще не сме я имали...
И още нещо - днес докато храних малкия с пюре моркови и пиле на Нестле видях, че има сметана-а ние това пюре сме го яли поне 5-6 пъти...
Та сега мисля направо да го пробвам с Фризо 1.... newsm78
Ако няма наистина алергична реакция ще подаряваме Фризопепа Praynig

Общи условия

Активация на акаунт