Акушерската пареза - 2 част

  • 35 707
  • 444
  •   1
Отговори
  • Мнения: 409
Здравейте майчета,

Наминавам и видях, че Искрица ни е посъветвала да пуснем нова темичка!


Старата тема:

Акушерската пареза


Линкове с важна информация!/на англ. ез. /

Brachial plexus
Erb's Palsy (Brachial Plexus and Shoulder Dystocia)
Brachial Plexus Injuries Information Page
Brachial Plexus Palsy (Obstetric)


Клиники извън България, лекуващи АП!

Brachial Plexus Center
BRACHIAL PLEXUS INJURY
Lucile Packard Children's Hospital


Оценка тежестта на увредата:

http://brachialplexus.wustl.edu/treatment0.html
http://www.drnathbrachialplexus.com/evaluation/index.php


Фондация за деца с АП /Не са в България /:(:

http://www.brachialplexuspalsyfoundation.org/
http://membrane.com/bpp/


Болници и центрове, където се провежда рехабилитация!

София:
Света София

Медицинск& … 72;ве

ИСУЛ
..........
Център “Детско Здраве”
................
Детска Педиатрия
.....
Горна Баня
.......


Варна:
МБАЛ "Св. Ан … 80;ца

ЕМГ изследване:
ИСУЛ, София, д-р Ишпекова
02/9432-525
д-р Ишпекова работи и в център НИЯ

Частен Нев … 48;А”

Водна рехабилитация и плуване:

Силистра:
д-р Стойкова - ПРОВЕРЕНО работи !!!
086/820 523
Сайта на це … 98;ра


София
Св. София & Басейн Спартак 
Стоян Церовски - 0887/412721

Басейн Спартак – Фондация "Воден път"
02/ 929 48 20

http://www.vodenpat.com/

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 13:11 от КераЦудка

# 1
  • Мнения: 487
Айде нова тема -нов късмет Grinning Да оздравеят дечицата и да няма нови случаи на лекарска немърливост! Praynig

# 2
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
КераЦудка, след публикуване на постинг, можеш да го редактираш само в рамките на 24 ч.
Така че, ако искаш подбери най - важното от предната тема и линкове, и ми ги прати на лични, а аз ще ги прибавя в темата! Peace

# 3
  • Мнения: 7 362
                        Здравейте,момичета! Тъкмо реших да пусна нова тема днес и сте ме изпреварили  Laughing Нека си пожелаем тук да пишем само за новите постижения на децата ни и за тяхното бързо възстановяване!

# 4
  • Мнения: 409
Здравейте момичета,

Събрах малко инфо от старта тема, Искрица я публикува в първия пост.

Предлагам ви, да ми изпратите и друго инфо, ако имате за болници, рехабилитация в други градове на България, различни мнение, преведени статии, да я съберем и нея да я публикуваме, така, че да си имаме възможно най-пълен справочник по темата.

Поздрави и успешен ден на всички   bouquet  bouquet  bouquet

П.П. Исках да сложим и превода за показания за хирургия на aemi, само че тя е доста голяма и ще трябва да се синтезира по-важното.

# 5
  • Мнения: 7 362
Водна рехабилитация и плуване:
Силистра:
д-р Стойкова
086/820 523
 
                         Това до колкото ми е известно го няма.Бях уведомена,че д-р Стайкова не е вече в Силистра.Ако някой има по-точна информация да пише.  bouquet

# 6
  • Мнения: 39
Здравейте майчета!
Сигурно ни забравихте, но през цялото това време нямахме компютър.
При нас нещата вървят добре. От известно време започна до си слага ръката зад врата. Супинацията ни страда.
Записали сме час при Ишпекова за 23 юни.

# 7
  • Мнения: 39
Здравей Didia,
Преди около месец се обаждах в Поморие за водни процедури, но жената отсреща заяви, че с толкова малки деца никой не работи

# 8
  • Мнения: 39
Ние във Велико Търново няма къде да ходим.
Някой знае ли от каква възраст се включва тангентор?

# 9
  • Мнения: 7 362
                      Нели,за съжаление ние вече не сме толково малки.За Силистра питам защото така казаха родителите на баща и.Дядото е от там и прабабата живее в града.Когато вдигнах скандал,че не са казали и трябва да научавам от форума те "питали" и казаха,че Стайкова не работи вече в Силистра.Не мога да вярвам на инфото им.
                      За тангентора нямам идея от каква възраст,но ние сме ползвали още от много малка като масаж - тангенторен душ и то само върху ръчичката.

# 10
  • Мнения: 39
Там където ходим на процедури има тангенторна вана

# 11
  • Мнения: 409
Здравейте всички   bouquet

Диди, не знаех, че го няма това с водната рехабилитация в Силистра...жалко ако е така...или дано поне д-р Стойкова работи в друг град  newsm78 ще го махна след известно време, дано някой помогне с инфо! НА мен не че ми пречи нещо да звънна в понеделник да проверя

Нели, браво за хубавите резултати... Hug На колко станахте?

Нещо не се включват останалите майчета... Thinking

# 12
  • Мнения: 7 362
                      Снежи,аз съм забутала някъде телефона,но сватовете ходиха преди десетина дена и когато аз забучах,че не са взели Мими така казаха,че от година няма доктор.

# 13
  • Мнения: 39
Здравей, Снежи
На 08.06 ще станем на годинка.  GrinningЩе се готвя за голямо празненство. Laughing
Искам да ви се похваля, че преди десет дни станах леля на една малка принцеса - Боряна.   ylinfant
Сестра ми пожела секцио, предвид това което се случи с нас. Всичко мина добре.
Поздрави от нас са баткото Анатоли Hug

# 14
  • Мнения: 487
Здравейте искам да се похваля Grinning от вчера сме на терапия и на прегледа доктора не можа да се нарадва каза че не е очаквал толкова бързо такива добри резултати и като за капак дъщеря ми като че реши да се похвали и направи нещо което не беше правила до сега- сгъна ръката в лакътя както си беше до тялото  Laughing преди я сгъваше само горе пред гърдите.

Общи условия

Активация на акаунт