трябва ми бърз отговор - ВАРИЦЕЛА

  • 1 006
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 311
сина ми е болен от варицела и не е в града при нас с бебето.Кажете ми добре ли е да ги събера децата,бебенце е на 1 м. какво ще стане ако и то се разболее?Как се лекува варицелата,знам само че се вдига висока температура?

Последна редакция: нд, 29 май 2005, 12:26 от Godzilla

# 1
  • Мнения: 1 883
Големият син като беше болен спазваше диета и се мажеше с нещо,не помня какво, беше отдавна Embarassed EmbarassedЧувала съм,че ако кърмиш няма проблем за бебето.За по- сигурно се обади на Джи пито.
Бързо оздравяване!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 046
Когато Мишо беше на 2 месеца ни дойдоха гости, чието детенце след 2-3 дни се нашари - Варицела. Те много се притеснили, защото не са знаели, че малката е била вирусоносител, консултирали се с педиатър-професор - да питат какво трябва ние да направим - всичко това преди да ни се обадят да ни съобщят "новината" - в голяма паника изпаднали. Та въпросният професор казал, че толкова малко бебе-кърмаче не можело да се зарази със шарка - не разбрах защо обаче newsm78 Аз бях в тиха паника 2 седмици, но нищо не стана, а и "контакта" се състоеше в стоене в една стая в продължение на 1час. Шарката се предавала ако ядът е една лъжичка, пият от една чашка (т.е. чрез слюнка) ИЛИ чрез коричките на пъпките, ако бебето ги намира и пипа-лапа. Не съм специалист, но това ми обясниха.
Аз лично не бух рискувала да събера децата, обаче. А Варицелата не се лекува - минава сама за определено време, пъпките се мажат, за да не сърбят.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Когато бебето ми беше на почти 2 месеца, каката се разболя от варицела. По съвет на педиатъра ги изолирахме. Преди поставянето на диагнозата обаче те си бяха в контакт.
Смята се, че до 6-тия месец бебето има имунитета на майката и ако тя е прекарала варицела, уж бебето не може да се зарази.  Оказа се, че доста бебета под 6 месеца се заразяват, така че....
Бях пуснала подобна тема тук, май беше "ПОМОЩ! Варицела и бебе (съжалявам, нямам време да я търса)

Аз поставих каката под "карантина", предпочитах да не рискувам, защото възможно е бебето да изкара шарката леко, но по принцип след това имунната система е нарушена.
Слава богу, размина ни се!
Моят съвет е, ако имаш възможност, раздели децата.
Аз лично бях пратила каката при бабите и ми беше много терсене, че не мога да се грижа за нея. Тя обаче я изкара доста леко.

Дано синчето ти се оправи бързо и безпроблемно!

# 4
Варицелата се предава по възд.-капков път.най-опасна е 1-2 дни преди обрива и докато завехнат мехурчетата.Незнам за толкова малко бебче, но моето се разболя на 6м.-от баткото.Бебето изкара много тежко.Няма специални лекарства-минава сама, маже се със спирт и антибиотична пудра-но бебето не се маже със спирт.
Съвет от мен-не ги събирай 10 дни.

# 5
  • Мнения: 311
Леле...бабите ме отрязяха.Джи пито ми каза същото,с изкл. на това,че болестите мн. са се изродили и няма гаранции,че бебето няма да се зарази.

# 6
  • Мнения: 161
бебето не може да се зарази само ако си го кърмила и ти си прекарала варицела - това са прочутите антитела, които майката предава със кърмата. сега при нас има някаква епидемия 8 деца - от които всички си играха с Дани се натръшкаха болни и аз съм леко в паника, защото не можах да го кърмя, макар чу съм пракарала почти всички шарки. но каквото стане ако се разболее ще я изкараме.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
сина ми е болен от варицела и не е в града при нас с бебето.Кажете ми добре ли е да ги събера децата,бебенце е на 1 м. какво ще стане ако и то се разболее?Как се лекува варицелата,знам само че се вдига висока температура?

Аз не бих те съветвала да ги събираш! Дъщеря ми изкара варицела на 2 м. възраст.. изкара я без Т, със силен обрив. Не я сърбя изобщо, защото беше спокойна и на тази възраст не може да се чеше, та от това съдя, че не я сърбя. ОБАЧЕ, варицелата е сериозно вирусно заболяване, което отслабва имунитета! Аз лично не бих събрала баткото и бебето.. има време, ще я изкара примерно в яслата...

# 8
  • София
  • Мнения: 13 200
а и "контакта" се състоеше в стоене в една стая в продължение на 1час. Шарката се предавала ако ядът е една лъжичка, пият от една чашка (т.е. чрез слюнка) ИЛИ чрез коричките на пъпките, ако бебето ги намира и пипа-лапа. Не съм специалист, но това ми обясниха.

Достатъчно е това, че са седял в една стая... на варицелата руснаците казват ветрянная осьпа. Много силно заразна е и се предава по въздушно-капков път, което значи, че дори при разговор може да се предаде!!! Майката евентуално може да предаде имунитета си на детето в ранните месеца, но ето аз не бях я карала и си се изпъпчихме вкъщи всички дружно...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 952
Кларче, твоето бебче е поотхвръкнало, не се притеснявай. Синът ми изкара първата си шарка на 10 месеца, мина много леко. Очакването е по-трудно от болестта. Опитвам се да те успокоя, иначе дано шарките още известно време стоят настрани от вас. На Живка бебчето е много мъничко и стискам всички палци, дано го прескочи този път.

# 10
  • Мнения: 311
Аз все още незнам баткото дали е болен,въпреки,че ходихме и на лекар.Отвратена съм от отношението,бездушието,простотията,мръсотията и мн.др.епитети ,които се вихрят в"Спешен к-нет"
Щеси го напиша,само малко да се успокоя,че щом и на бой и налетях на тая смръдла,значи дебела е работата.

# 11
  • Мнения: 161
Кларче, твоето бебче е поотхвръкнало, не се притеснявай. Синът ми изкара първата си шарка на 10 месеца, мина много леко. Очакването е по-трудно от болестта. Опитвам се да те успокоя, иначе дано шарките още известно време стоят настрани от вас. На Живка бебчето е много мъничко и стискам всички палци, дано го прескочи този път.


сега разбрах за едно 4 м., което се е разболяло и то милото, не че всявам паника но явно си има накакво епидемийка, аз питах педито каза да не се притеснявам, всяка пролет имало варицела.Все гледам за пъпки, малко се побърках и меря Т през час, ох дано нищо да не хване. Дано и на Живка бебчо се размине

# 12
  • Мнения: 472
Аз също боледувах от варицела преди 2 години на - 26 г. и то доста тежка фаза , мажех се с някъкав спирт иментов прах но никакъв ефект . Тогава ме посъветваха да опитам с хомеопатия аз си помислих че поне няма да ми навреди ! Не си спомням имената на лекарствата , но ми помогнаха доста още нна другия ден спя да ме сърби всичко и започваха да завехват гадните пъпки , след 1 седмица ми дадоха друго да изчежнат белезите и повярвайте нямам нито един а нямаше и см по лицето без пъпка !

За малкото човече обаче нищо немога да ти кажа ! Но мисля че е подобре да гои отделиш за 3-4 дена !

Общи условия

Активация на акаунт