Въпрос за млечните братя и сестри

  • 2 274
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 341
Катрин си има трима млечни братя. От 30 дни давам по 200-250мл кърма на ден на една приятелка. Нейното бебче е на 40 дена. Друга приятелка ми каза, че понеже кърмата се променят с израстването на бебето, най-добре била разликата между бебетата да е 3 месеца. Тя няма от къде другаде да взима кърма, та за това аз й давам... Нищо, че разликата на бебчовците е една година. Вие какво ще кажете? Да продължаваме ли тази схема? Тъй като започнах работа и сега се цедя през деня около 400-500мл. И съм си решила да продължавам да ги разделям по братски на двете бебчета.

И да използвам темата с още един въпрос...
Кърма на Катрин продължавам да давам сутрин в закуската, следобяд в кремчетата, вечер преди заспиване, през нощта колкото пъти се събуди и рано сутринта. Всъщност само на обедното меню няма кърма. Да продължавам ли така? и до кога?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Браво на теб!!!
Наистина, кърмата се променя с възрастта на бебето. Сега Катрин е по-голяма и затова кърмата е по-богата на имунни вещества (които да я предпазват, като събира разни работи и ги лапа). Така че, дори да не е близо до възрастта на бебетата, то със сигурност кърмата им носи само ползи.
За схемата на хранене на Катрин - стига да ви е удобно и на двете, е добра Simple Smile Продължавай така, докато искаш.

# 2
  • Мнения: 7 106
Жени, браво на теб мила! Страхотен човек си!
Млечните хранения при нас са горе долу като вашите, с тази разлика, че Ева на обяд суче след пюрето, а пък на следобедната закуска добавям ад. мляко или давам млечна каша.
Мисля, че е ОК Grinning!

# 3
  • Мнения: 6 243
Браво, Жени,
Страхотна постъпка е това. Аз спрях цеденето през работно време, но прекрасно знам какво е да изцеждаш по 400 - 500 мл. ежедневно.
Ирина през деня вече не получава ядене с кърма, защото увеличи драстично нощните кърмения, а аз вече нямам нерви и да изцеждам. Но щом този режим е приемлив и за теб, бъди сигурна, че малката приема доста повече майчино мляко от повечето кърмачета на нейната възраст Grinning

# 4
  • Мнения: 1 341
ааа ще падна. туку що ми се обади една приятелка. Роди на 19 май. Шашнала се, че няма кърма и тя ме моли да й давам. Еее кети ще си има вече и млечна сестричка Simple SmileАз, че ще й давам това е ясно, но имам чувството, че им правя лоша услуга. Говоря, говоря какво да прави, ама не ме слушат....Ама знаете ли как ме е яд. Детето трябвало да яде на три часа. Ама то много харесва водичката, много пиело. Аз си пея, а и двете не ме слушат. И двете правят едни и същи грешки

  Сега съм решила да разпечатам библиотеката и да си четат и да си взимат сами решения

# 5
  • Мнения: 8 451
Браво на тебе,Жени!Това си е направо героизъм Simple Smile.Дано твоите приятелки да оценят това,което правиш за тях.Това, което даваш на дечицата им е безценно.Но все си мисля,че ще имат много по-голяма полза,ако им дадеш да прочетат материали и ако успеят да се справят сами с кърменето.По-добре е да им покажеш извора,а те сами ще решат искат ли да пият вода от него или не.Но ако и след това нямат кърма и това е решение на въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт