Проблем със захранването?

  • 563
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 147
Здравейте. Имам един въпрос за захранването. Дъщеря ми е на близо 6 месеца, преди няколко седмици започнах да я захранвам. Започнах с оризова каша, разбита с малко адаптирано мляко. Не мога да кажа, че беше въодушевена. Не успявам да увелича количеството, яде максимум 2-3 лъжици, обикновено по-малко и толкова. Реших, че явно не й харесва кашата и реших да пробвам с пюре. Пробвахме с пюре от картофи, пак с малко адаптирано мляко, същата история. С големи усилия хапва общо около една чаена лъжица, и започва да се върти, да плюе, и с това приключваме. Не искам да я насилвам, така че не настоявам. Притеснявам се обаче с тия темпове кога ще започне да яде повече....

# 1
  • Мнения: 207
Споко ще прояде. Пробвай с морков и/или тиква. Дъщеря ми и до ден днешен чисто пюре от картофи не яде. Пък за оризовата каша ... Хептен не я яде.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ще започне да яде  Peace Пробвай с други видове зеленчуци и каши-може тези да не и харесват  Hug

# 3
  • Мнения: 999
Пробвай с морков. А за кашите и моята не ги яде. Като и дам каша започва така да плаче все едно нещо я боли и аз и ги спрях, давам и от време на време кисел, но и от него не е очарована.

# 4
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Хе Simple Smile, ще започне да яде и повече, но става бавно, с малки количества, особено с пюрето.Аз започнах с него преди месец и си мислех, че никога няма да ги прояде Simple Smile, а току що закуси едно бурканче.Търпение му е цаката и малки количества и да не се отчайваш или да проявиш нетърпение...  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 763
И аз от няколко дена захранвам. Започнах с пюре от моркови- не го хареса. Много бях изненадана, по принцип детето ми е доста лакомо, затова и започнах захранването толкова рано. Вчера дадох пюре от тиква, много му хареса, ако го бях оставила щеше да изяде цяло бурканче. И на твоята принцеса все нещо ще и хареса, но докато уцелиш какво ще се мъчите.

# 6
  • Мнения: 493
Аз започнах с морков и му хареса.Ако трябва изчакай една седмица и опитай пак Peace

# 7
  • Мнения: 1 367
Опитай с друг вид пюре или каша.може детето просто да не харесва вкуса на храната,която си предложила.Пък ако не иска-не се отчайвай.Няма дете,което да е останало само на мляко,все някога ще стане.

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ще започне да яде  Peace Пробвай с други видове зеленчуци и каши-може тези да не и харесват  Hug

..... постепенно ще почне да яде  Wink но  може да пробваш да захраниш с друга каша  Hug може пък да и се услади повече от оризовата  Peace

# 9
  • Мнения: 756
така е започват с толкова малки количества че се отчайваш , но после прояждат

# 10
  • Мнения: 14
Няма да се отчайваш Naughty
Всеки го е минал този период. Аз захраних на 4 месеца също с картоф и моята дъщеря не беше въодушевена, пробвах какви ли не пюрета е не, направо изпадаше в истерия...не можех с часове да я успокоя. Започнах да давам плодово-зеленчукови пюрета и нямах проблеми, преди няколко дни и дадох чисто зеленчуково и си го хапна детето без да му се опъне  Hug А за кашата, аз захрани с бананова на слънчо и още от първия път много я хареса, сега по една купичка си изяжда.
Така, че пробвай докато нещо и хареса /аз доста пюрета изхвърлих/.Късмет! Peace

# 11
  • Мнения: 30
Няма да се отчайваш Naughty
Всеки го е минал този период. Аз захраних на 4 месеца също с картоф и моята дъщеря не беше въодушевена, пробвах какви ли не пюрета е не, направо изпадаше в истерия...не можех с часове да я успокоя. Започнах да давам плодово-зеленчукови пюрета и нямах проблеми, преди няколко дни и дадох чисто зеленчуково и си го хапна детето без да му се опъне  Hug А за кашата, аз захрани с бананова на слънчо и още от първия път много я хареса, сега по една купичка си изяжда.
Така, че пробвай докато нещо и хареса /аз доста пюрета изхвърлих/.Късмет! Peace
newsm10

# 12
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз днес за пръв път давах пюре. Картофено на Семпер. Е много се разстрои детето, даже повърна накрая. Три пъти давах по половин лъжичка и почна да й се гади. Може проблема да е в това, че не сложих АМ. Утре ще пробвам и този вариант и ако не й хареса, ще избера друг зеленчук.
А си мислех, че ще яде, защото на обедното хранене се мръщи на млякото и яде по 1 час.
Добре ми подействаха мненията в темата  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт