Мислите ли че името на човек определя и характера му?

  • 1 644
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Днес е Гергьовден. Голям всенароден празник. И имен ден на Георги, Гергана и т.н.
Всички знаем кой е бил св. Георги Победоносец. Знаем какви велики дела е извършил.
В тая връзка смятате ли, че името на човек определя в някаква степен и неговия характер и изобщо цялата му личност, манталитета му.
Все едно ли е да се казваш Георги или Груьо например. Името на човек носи ли някакъв заряд който определя какъв ще стане той.
Ето например Президента Първанов - името му отвсякъде показва че ще бъде първи и той стана първи.
Ами Станишев - Стани-Шеф - и той стана шеф.
Ами Бойко Борисов. Самото му име говори колко че е боен в борбата срещу всички други.

# 1
  • Мнения: 1 400
Ами.....честно казано не мисля. Може и да има нещо такова, но силно се съмнявам. Дал си примери, чудесно, но какво да кажем за разните там... меко казано странни имена? Дали Ламби ще свети или пък Борислав ще се бори със славата или , не дай боже, Онуфри ще си е онуфри отвсякъде ooooh!....?
Не името прави човека с две думи. Така мисля.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За мен името има значение дотолкова, как ще възприемат околните човека, който го носи.

Честит ни национален празник!

# 3
  • Мнения: 2 674
Познавам един Иван.На моя познат много му подхожда "Иванушка Дурачок".Да- в неговия случай името определя характера,при това на 100%.

 Честит имен ден ,Гошовци и Гергани!

# 4
  • Мнения: X
Не, не мисля.

Но това не пречи да не харесвам някои имена, свързвайки ги подсъзнателно с неприятни за мен хора. Както и да обожавам други имена, по същите причини.

# 5
  • Мнения: 25 568
Ето например Президента Първанов - името му отвсякъде показва че ще бъде първи и той стана първи.
Ами Станишев - Стани-Шеф - и той стана шеф.
Ами Бойко Борисов. Самото му име говори колко че е боен в борбата срещу всички други.

Борисе, ти риж ли си?  Mr. Green

Иначе вярвам, че името на човек има отношение към живота му. Не съм сигурна доколко са верни тези работи с мистиката на звученето и бла-бла-бла, но самия факт, че има пожелателни, защитни и прочие имена няма как да не се отрази по някакъв начин на човека.
Мисля също, че има голямо значение дали човек ще си харесва името или не и че това може да окаже понякога фатално отражение върху психиката му. Защото, докато навърши 18 години, когато може сам да си смени името, белята вече може да е станала и да има непоправими последици.
Също така името на едно дете говори много и за интелектуалното ниво на родителите му, както и за моралните им ценности. Ако едно дете го кръстят Мъдьо и го обрекат на вечни подигравки заради някакъв кирлив апартамент, който гордият дядо ще припише... Ега ти и родителите!
Затова за мен изборът на име на детето е свещен акт, който не знам защо се превръща тук в общофорумски проблем. (Кажете кое име да избера?  Mr. Green)

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
може и така да се окаже по някое време, ако обкръжението на въпросната персона го вземат на бъзик ...

# 7
  • Мнения: 2 407
Не мисля.Всичко си зависи от човека.

# 8
  • Мнения: 9 991
Това за името е поредната глупост за мене, не  вярвам че името влияе по някакъв начин, ами ако някой се присмива на някакво име , значи е уникално повърхностен и човека /притежателя на името/ трябва да си смени средата.

Сетих се за един виц от бай Тошово време :
Един се казвал Тодор Лайнаров , и отишъл в съда да си смени името , съдиите го погледнали със съчувствие и казали ,
- Ами разбира се че ще го сменим , как искате да се казвате,;
 човека отговорил:
 -Ами Иван Лайнаров, Стоян Лайнаров, ама  Тодор , хич не го искам. Joy hahaha Joy

# 9
  • Мнения: X
То, името, е само пожелание какъв да бъдеш. А какъв ще станеш вече си зависи от редица фактори. Ето,че познавам доста Гергита, които нямат нищо общо с победата,а по-скоро с падението, Стояновци-непостоянни, Красимировци- Грозимировци, Светли- тъмни...итн...

# 10
  • Мнения: 5 622
Така съм чувала. Ба ли маа му, обаче дали е вярно   33uu

# 11
  • Мнения: 4 555
Как' Сийка  Peace
Не е все едно дали си Георги или Груйчо. Не заради вибрациите на звуците, а защото какъв син ще възпитат родители, които са клекнали пред егото на някой самозабравил се дядо?

Иначе то хубаво, че Първанов е първи, а Станишев е станал шеф, ама има доста противоположни примери.
Най-мургавата жена, която познавам, се казва Светла и естествено всички и викаха Тъмна.

# 12
  • Мнения: 596
Ето например Президента Първанов - името му отвсякъде показва че ще бъде първи и той стана първи.
Ами Станишев - Стани-Шеф - и той стана шеф.
Ами Бойко Борисов. Самото му име говори колко че е боен в борбата срещу всички други.
А какво да кажем за Софиянски   Laughing
"Nomen est omen" , както са казали древните римляни- 'Името е съдба"

# 13
  • Мнения: 2 448
Ами аз мислех, че има като кръщавах сина си го писах Станимир, уж да е мирен ама не се получи нещо. Joy

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
имаше изследване в Германия точно за това и се оказало, че хора с име от типа "Курт" били по-подтиснати от другите ...

Общи условия

Активация на акаунт