Дайте съвет на една новачка-бебето не се засища

  • 1 396
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Здравейте искам да попитам вас по опитните майки какво мислите по този въпрос . Моето бебе е на 3 месеца и го храня с НАН1 но забелязвам ,че нещо огладнява много бързо имам предвит след като е яла и след около два часа пак е гладна ,вие какво мислите не е ли време да минем на друго мляко което да я засища повече .Питах педито но тя каза за сега да остане на това мляко но според мен тя не се засища ,моля дайте съвет на една новачка благодаря предварително.  bouquet Laughing

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 22:38 от Vivi

# 1
  • Мнения: 6 029
На какво друго мляко да минеш? На НАН2 ще минеш след 6тия месец.

Увеличи дозата.

# 2
  • Мнения: 1 217
На всяка кутия адаптирано мляко си има указания.
на НАН  2 след 6 месец но не и по-рано.
Увеличи дозата естествено,щом бебето ти огладнява.

# 3
  • Мнения: 5 940
Малко бебе се храни на поискване, колкото пъти огладнява, толкова пъти даваш. След като млякото понася на детето, няма смисъл да го сменяш.

# 4
  • Мнения: 959
Няма друг отговор, освен този - увеличи дозата, първо с 30гр. и след това, ако е нужно с още 30гр.

За смяна, на млякото е твърде рано. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 5 707
Малко бебе се храни на поискване, колкото пъти огладнява, толкова пъти даваш. След като млякото понася на детето, няма смисъл да го сменяш.

 Peace

# 6
  • Мнения: 745
Явно количеството не му достига.Както са те посъветвали другите,увеличаваш дозата.

# 7
  • Мнения: 2 172
Ако питаш,дали има други АМ,които са по-засищащи,отговорът е НЕ.Най-лекото АМ е Нутрилон,не НАН.Така,че просто увеличи дозата  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Малко бебе се храни на поискване, колкото пъти огладнява, толкова пъти даваш. След като млякото понася на детето, няма смисъл да го сменяш.
Peace

# 9
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
увеличи дозата, НАН 2 е за след 6 месец, ние сме на НАН 1, на вашта възраст хапвахме по 120-130 с 4 лъжици

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Лично аз никога не бих хралила бебе с АМ на поискване.Хиляди пъти благослових педиатърката, че ми забрани да го правя!Бих увеличла дозата на млякото.

  Сигурна ли си, че плаче от глад, а не от колики например?Когато бебетата изпитват болка и търсят успокоение в сученето!

# 11
  • София
  • Мнения: 9 517
Увеличи дозата, но докато регулираш нещата храни на поискване - бебето само знае, кога е гладно и го показва - слушай детето. Моята го направи този номер на 2 месеца, педито каза в никакъв случай да не увеличавам дозата и да не намалявам периода между храненията - слушах я два дена, на третия си послушах детето и нещата се регулираха за 2-3 дни. На 3 месеца и половина сама мина на 5 хранения дневно.

# 12
  • Мнения: 46 484
Нуждите на малките бебета се менят всеки ден, няма как да уцелиш днес от колко има нужда. Педиатърката каза да храня на поискване и така съм давала - колкото иска, когато иска. Когато минаваше през фазите на бърз растеж и през 1 час е яла, имала е периоди, в които изпиваше по 300 мл., а месец след това и 150 мл. й беше много. Детето самО си показва.

# 13
  • Мнения: 1 367
Няма смисъл да сменяш млякото.Както са те посъветвали вече,най-добре увеличи количеството.Ако му идва много,просто няма да го изпие.

# 14
  • Мнения: 3 034
моят син няма още два месеца, но казвам, каквото тук ме съветваха и аз го правя: от раждането е на поискване, само на АМ. от около 2 седмици започна сам да иска повече АМ, но това е само на някои хранения. тоест, не мога да увелича дозата, защото веднъж изпива 90 мл, следващия път 120 примерно. водя се по него - ако видя, че суче на празно шише, отивам и правя още 60 мл и разделям на 2х30 - едното оставям в хладилника. понякога изпива и двете добавки, понякога само 10-15 от едната. няма система май, бебето си показва само  Peace същото е и с честотата - понякога яде на два часа, в момента пък прави вече 4 часа пауза - чакам го и така  Hug

Общи условия

Активация на акаунт