"Постоянен адрес"

  • 1 498
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 098
Запитването ми е за това,4е разглеждайки едни формуляри за НОИ се натъкнах на графата"постоянен адрес" и това ме хвърли в размисъл.
Какво искат да бъде написано?Адрес в България,адрес в 4ужбина ли?
Защото как да се напише адрес в България,след като ние декларираме,4е не живеем там?Оставяйки адрес в 4ужбина пък,биха ли го приели така?
Изобщо как е най_правилно да се напише,а не е ли постоянният адрес там,където е дома ти,без зна4ение в коя държава живееш?
Ей такива въпроси ме терзаят,ще ви бъда благодарна,ако ме осветлите. Grinning

# 1
  • Мнения: 3 521
Специално за НОИ пишеш адреса, който е на гърба на личната ти карта.
За останалото - аз пиша според държавата - в немцията - сегашният, в БГ - онзи от картата Rolling Eyes.

# 2
  • Мнения: 3 098
Зна4и от ли4ната карта данните да пишем.
Странно ми зву4и постоянен адрес за хора,които са извън България. Rolling Eyes

# 3
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Искат адреса ти в Бг за обратна връзка, ако се наложи. Никоя държавна служба няма да ти прати писмо в чужбина Wink.
Преди няколко години като си вадих шофьорската книжка и попълвах формуляра, попитах служителката точно по този въпрос, каза ми на постоянен адрес да пиша този в Бг, а на допълнителния(мисля, че беше по местоживеене), този в чужбина.

# 4
  • Мнения: 3 461
При попълване на декларацията за паспорт преди 2 седмици, за постоянен адрес трябваше да попълня адреса от личната ми карта, а допълнително да напиша и адреса в чужбина.

Интересно, ако  продадеш жилището си и живееш в чужбина, какъв адрес пишеш при издаване на нова лична карта? Старият може би, макар и да не отговаря на истината?

# 5
  • Мнения: 3 098


Интересно, ако  продадеш жилището си и живееш в чужбина, какъв адрес пишеш при издаване на нова лична карта? Старият може би, макар и да не отговаря на истината?
Именно и за това съм в 4уденка.Ако наистина си продал жилището си или просто стои заклю4ено и естествено не можеш да си прибираш пощата,защо аджеба тоя адрес трябва да ти е постоянен?Или се записваш на адреса на родителите си,защото трябва на всяка цена да имаш постоянен адрес там?

# 6
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
на постоянен адрес да пиша този в Бг, а на допълнителния(мисля, че беше по местоживеене), този в чужбина.
ние миналата година като попълвахме декларация в НОИ точно така писахме

# 7
  • Мнения: 1 761
Постоянният адрес всъщност е адреса, на който могат да ти изпращат съобщения от държавните институции.Важното е този,който проверява съответната пощенска кутия да те уведоми,че имаш писмо или да ти го препрати.
Аз имам жилище в Бг, но там никой не живее.Няколко пъти съм получавала писма от банката на него, но по разбираеми причини не съм отговаряла.Резултата-не се сдобих с документите,че притежавам акции от една текстилна фабрика. SickИ то вината си е само моя,че не оставих и друг адрес или е-мейл,на който да ме осведомят навреме.
Поради тази причина си смених адресната регистрация с тази на бившата хазяйка.Жената ми се обажда даже тук ,в Холандия ,да ми каже,че имам писмо от Данъчното,НОИ,....и т.н.Съответно мога да се обадя даже и от чужбина,ако се налага да свърша нещо.

# 8
  • Мнения: 27 524
Постоянният адрес си е постоянен адрес при попълването на декларацията. Попълва се адресът в чужбина при по-голям от 50 процента престой/живеене в чужбина. А иначе личните бг карти, и същите, в дадената държава са отделно  Peace

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Вие как и защо сте се отписали от български адрес, защото аз не съм и сигурно се водя сега с два постоянни адреса.  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 098
Вие как и защо сте се отписали от български адрес, защото аз не съм и сигурно се водя сега с два постоянни адреса.  newsm78
Как така си с два адреса в една и съща държава?

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не, не в една държава, ами в София и тук. Там не съм се отписвала никъде.

# 12
  • Мнения: 3 098
Не, не в една държава, ами в София и тук. Там не съм се отписвала никъде.
Не,това е ясно,4е и в Холандия ще имаш адресна регистрация и в България също.Въпроса е кой се води постоянен,след като ти постоянно си в 4ужбина,а искат бг постоянен адрес.
То и куриоза оттам идва специално за НОИ,както в на4алото питах аз_уж те няма,а декларираш,4е еди къде си в България живееш постоянно. Thinking

# 13
  • Мнения: 1 178
Постояният адрес е адресът на населеното място, в което лицето иzбира да бъде вписано в регистрите на населението. Той е zадължителен zа българските граждани, както егн_то. Ако имаш бълг. документи zа самоличност, zначи си посочила постоянен адрес. Той може да бъде само в България. Не може да има няколко постоянни адреса, той е само един. Може да се промени само чреz zаявление, подадено лично или от упълномощено лице. Настоящият адрес може да бъде в чужбина, но определено цялата официална кореспонденция с администрацията  се води на постоянния адрес.

# 14
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За кореспонденция ми е ясно, обаче според мен имам два постоянни адреса,ако не съм се отписвала в София ( не съм подавала заявление никъде), а тук трябваше да се запиша веднага в регистрите, иначе нямаше как да ходя на курс и да остана по-дълго от 3 месеца ( преди години). И в списъците за гласуване съм всеки път, когато има избори, а и тук съм така....Друг като мен?

Общи условия

Активация на акаунт