алергичен ринит и кортикостероидни капки

  • 2 220
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Здравейте доктор Слънчева от месец насам дъщеря ми започна леко да похърква докато спи(не през цялото време на съня си обаче) и освен това през деня я усещам че нослето и хърка най вече при издишване.Не усещам да е запушено зашото все още пие АМ с биберон вечер и си го изпива спокойно(което знам че при запушено носле не може да стане)Няма никакви секрети навън,нослето и е абсолютно сухо,нито киха,нито кашля.Наскоро посетихме УНГ и той ни постави диагноза алергичен ринит и увеличена трета сливица.Детето е на 1г.9 месеца.Изписа ни едни кортикостероидни капки и противоалергично сиропче AERIUS ,и ни каза да ги пием до август месец.И освен това да пръскаме със Стеримар по 5-6 пъти на ден-това също ми се видя малко множко-няма ли да изсуши лигавицата???Тези кортикостероидни капки  също  ме притесняват.Няма ли и друг вариант на лечение и по какво се познава алергичният ринит? newsm78Според вас добре ли ще е да потърсим мнението и на друг специалист.

# 1
  • Мнения: 163
Вчера водих дъщеря си на личната лекарка.Тя ми каза да спирам и двете неща и към момента д а я оставя и нищо да не и давам. newsm78.Беше много учудена от това че УНГ е изписало тези капки на толкова мналко дете и за толкова дълъг период. Вече диша шумно и от време на време похърква само докато спи.Какво ще ме посъветвате да я заведа ли и на друг УНГ за консултация.Пръскала съм и и и давах противоалергичния сироп 10 дена.А ако наистина има алергичен ринит като не и даам нищо няма ли да задълбочим проблема.....?????

# 2
  • Мнения: 5 760
Малко е възможен алергичен ринит- при него има обилна водниста хрема. Най-вероятно има леко увеличена трета слимвица. Пръскайте стеримал 3-4 х дневно и това мисля, че е достатъчно. Ако се претеснявате се консулнирайте с друг УТГ.

Общи условия

Активация на акаунт