алергичен ринит

  • 4 974
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Здравейте момичета от месец насам дъщеря ми започна леко да похърква докато спи(не през цялото време на съня си обаче) и освен това през деня я усещам че нослето и хърка най вече при издишване.Не усещам да е запушено зашото все още пие АМ с биберон вечер и си го изпива спокойно(което знам че при запушено носле не може да стане)Няма никакви секрети навън,нослето и е абсолютно сухо,нито киха,нито кашля.Наскоро посетихме УНГ и той ни постави диагноза алергичен ринит и увеличена трета сливица.Детето е на 1г.9 месеца.Изписа ни едни кортикостероидни капки и противоалергично сиропче AERIUS ,и ни каза да ги пием до август месец.И освен това да пръскаме със Стеримар по 5-6 пъти на ден-това също ми се видя малко множко-няма ли да изсуши лигавицата???Тези кортикостероидни капки  също  ме притесняват.Няма ли и друг вариант на лечение и по какво се познава алергичният ринит? newsm78Според вас добре ли ще е да потърсим мнението и на друг специалист.

# 1
  • Мнения: 1 984
Здравейте момичета от месец насам дъщеря ми започна леко да похърква докато спи(не през цялото време на съня си обаче) и освен това през деня я усещам че нослето и хърка най вече при издишване.Не усещам да е запушено зашото все още пие АМ с биберон вечер и си го изпива спокойно(което знам че при запушено носле не може да стане)Няма никакви секрети навън,нослето и е абсолютно сухо,нито киха,нито кашля.Наскоро посетихме УНГ и той ни постави диагноза алергичен ринит и увеличена трета сливица.Детето е на 1г.9 месеца.Изписа ни едни кортикостероидни капки и противоалергично сиропче AERIUS ,и ни каза да ги пием до август месец.И освен това да пръскаме със Стеримар по 5-6 пъти на ден-това също ми се видя малко множко-няма ли да изсуши лигавицата???Тези кортикостероидни капки  също  ме притесняват.Няма ли и друг вариант на лечение и по какво се познава алергичният ринит? newsm78Според вас добре ли ще е да потърсим мнението и на друг специалист.

3-та сливица? що не отидите Бачовска да го погледне? във всички случай 4 месеца ериус е абсурд.

# 2
Здравейте момичета от месец насам дъщеря ми започна леко да похърква докато спи(не през цялото време на съня си обаче) и освен това през деня я усещам че нослето и хърка най вече при издишване.Не усещам да е запушено зашото все още пие АМ с биберон вечер и си го изпива спокойно(което знам че при запушено носле не може да стане)Няма никакви секрети навън,нослето и е абсолютно сухо,нито киха,нито кашля.Наскоро посетихме УНГ и той ни постави диагноза алергичен ринит и увеличена трета сливица.Детето е на 1г.9 месеца.Изписа ни едни кортикостероидни капки и противоалергично сиропче AERIUS ,и ни каза да ги пием до август месец.И освен това да пръскаме със Стеримар по 5-6 пъти на ден-това също ми се видя малко множко-няма ли да изсуши лигавицата???Тези кортикостероидни капки  също  ме притесняват.Няма ли и друг вариант на лечение и по какво се познава алергичният ринит? newsm78Според вас добре ли ще е да потърсим мнението и на друг специалист.



Алергичния ринит (ако става въпрос за това) се лекува най-често с кортикостеориди, антихистамини. Физиологичния разтвор има отличен ефект и е безвреден (Стеримар в случая).
Тук, където живея, НЯМА интраназални кортикостероиди, които да са разрешени за употреба при деца под 2 години с алергичен ринит! Какви точно капки са ви изписали? Най-честия страничен ефект от кортикостероиди при деца е изоставане в костното развитие, но болшинството от съвременните интраназални препарати нямат такъв ефект, защото не достигат до системното кръвообръщение в достатъчни концентрации. Като се замисля, то и AERIUS не е разрешен за деца под 2 години.

Друг е въпросът, че според някои специалисти съществуването на алергичен ринит у деца в такава ранна възраст се оспорва изцяло...

Въпреки че съм против даването на съвети по Интернет, аз лично бих използвала на първо време само физиологичния разтвор и бих потърсила второ мнение, след кратко изчакване.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 742
Моето дете,а и аз сме със алергичен ринит.Детето ми пие EROLINсироп а аз лоратадин таблетки /то май са едно и също нещо/ и си пръскаме флексоназе/лятото/. При алергични деца не се вади 3-та сливица!!!!!Хубаво се информирайте преди да предприемете нещо!!!Алергията си я направихме като бях сложила едно цъвтящо цвете в спалнята.

# 4
  • Мнения: 2 731
И ка се уточни че е алергичен ринит Rolling Eyes?

# 5
  • Мнения: 3 146
Синът ми е от 2 годишна възрас с алергичен ринит (а сега вече и с алергична астма). Познава се по много характерната лигавица, като се погледне в нослето от специалист. В Александровска специално са ми препоръчали за подобни проблеми УНГ д-р Олейников (кабинетът му е в Детската белодробна клиника към Александровска).

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В Александровска специално са ми препоръчали за подобни проблеми УНГ д-р Олейников (кабинетът му е в Детската белодробна клиника към Александровска).
Не е ли д-р Улевинов?
Като гледам майката е от Ст. Загора, така че софийските доктори не я греят за сега. Дано не се налага да се води детето до София.
Лично мое мнение по случая е , че 3 сливица ако е възпалена си е постоянно огнище и често децата са със сополи или усложнения. Дано да се справите с проблема. Детето щом похърква или има заден ринит или 3 сливица е доста голяма, но това може да каже добър специалист УНГ. Моят съвет е да заведеш детето на още един специалист, който е добър лекар за да се постави правилна диагноза и да се назначи адекватно лечение. Hug

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 00:12 от ivben

# 7
  • Мнения: 2 237
 И Калина е с алергичен ринит.Обостря се от време на време.Не знаем от какво,но според нас е от мухъла който има у дома...
Пи какви ли не сиропчета,но най-добре и се о тразчва смяната на климата.

# 8
  • Мнения: 163
Момичета благодаря ви за отговорите!Аз продължавам чуденката си.Днес заведох дъщеря си на личната лекарка.Обясних и за прегледа при УНГ и тя ми каза веднага да спирам и капките и сиропа и към момента да изчакаме и да и видим как ще се развият нещата.Между другото и според мен проблема ни идва от страхотния мухъл,който си отглеждаме в къщи,въпреки че постоянно го чистим.Още 2-3 месеца и се надявам да се изнесем от тази гадост.Ще я заведа на още един УНГ и мисля и през лекар хомеопат да намина newsm78
В Александровска специално са ми препоръчали за подобни проблеми УНГ д-р Олейников (кабинетът му е в Детската белодробна клиника към Александровска).
Не е ли д-р Улевинов?
Като гледам майката е от Ст. Загора, така че софийските доктори не я греят за сега. Дано не се налага да се води детето до София.
Лично мое мнение по случая е , че 3 сливица ако е възпалена си е постоянно огнище и често децата са със сополи или усложнения. Дано да се справите с проблема. Детето щом похърква или има заден ринит или 3 сливица е доста голяма, но това може да каже добър специалист УНГ. Моят съвет е да заведеш детето на още един специалист, който е добър лекар за да се постави правилна диагноза и да се назначи адекватно лечение. Hug
Да за съжаление наистина не съм от софия и ако се включи някоя Старозагорска мама ще съм и много благодарна ако ми даде мнение за добър специалист в града

# 9
  • Мнения: 3 146
Може и да е Улевинов, загубих си листчето с информацията за него  Confused

Общи условия

Активация на акаунт