Алергии към боя за коса

  • 71 282
  • 207
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте на всички. Искам да споделя със вас проблема си, който никак не е малък.Получих елиргия към боята за коса като си мислех в началото че е само към амоняка. Правих тестване да оказа се че съм амоняка имам.Тестването правих сама. Взех безамонячна боя някакава на коята вече забравих името беше на прах и се разтваряше във вода. На тестването не проявих реакция но следкато се боядисах на третия ден напрвих отново реакция и то по сериозна/оток на лицето и гърлото-страшно е/ и така за трети път на системи с урбазон. Вече ме е страх да пробвам каквото и да било, но като се поразрових прочетох тук във форума за боите Henna plus, които били без този проклет амоняк и още по коварния фенил диамин. Нека някой който има този проблем и ги е ползвал да сподели дали са добри наистина при такива проблеми, и наистина ли няма никаква реакция от тях, защото си поръчах и чакама да ми я донесат всеки момент а ме е страх да я пробвам.Благодаря ви многоооооооо.

Последна редакция: ср, 16 апр 2014, 12:05 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 4 496
Ако няма отзиви, а боята ти пристигне, пробвай с малко количество на сгъвката на лакътя, както пише във упътването за ползване на абсолютно всяка боя. Не се знае към коя точно съставка си алергична, а тя може да се съдържа и в Хена-боите. Мацваш малко и наблюдаваш през следващите 24 часа.  Flutter

# 2
  • Мнения: 304
Аз също съм алергична към боите за коса  Sad Питала съм няколко пъти тук във форума за противоалергични бои за коса но за съжаление още не съм намерила боя от която да не се изривам Пробвала съм и безамонячната на Янсен но уви ... явно не е до амоняка ( не съм се тествала )
Ще следя темата с интерес  Simple Smile Дано има решение на проблема lolita1373  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 095
Ако проблема е в амоняка, сега рекламират нова без амонячна боя на Лореал ( ако не се лъжа ) Лореал Кастинг.
Според мен решението е да си правите кичури,момичета. Поне тогава боята няма досег с кожата,но все пак по-добре е да си направите консултация с дерматолог.  bouquet

# 4
  • Мнения: 16
Благодаря ви за това което сте писали.МИС АРК аз винаги правя такива тестове но само при амоняка ми показа реакция.Дори правя не по един а по два теста от боя за по сигурно и пак уж няма реакция и теста го изчаквам не 24ч а 48. А що се отнася за кичурите да по рано бях на косата ми е почти цялата бяла насдствено си я имам за съжаление а не ми се ходи на 35г бяла. Пробвах кичурите но със тях страшно много си личи. Но прочетохте ли темата безверди бои Henna plus аз от там се запалих по нея. И няма начин ще мина пак през всички тестове първо и въпреки това ме е страх и накрая съм решила да пробвам истинската турска къна макар да става по светло червен цвета защото във всички останали къни като прочета на опаковките има фенил диамин и още оцветители така че нестават за нас. Simple Smile Миличка Soul щом и ти си така прочети за тези бои за които споменава може да ти хареса написаното във форума. Разбрах за тах от там и нямат много от вредните съставки от година ги вансят у нас и ги има само в софия в аптеки Ремедиум.

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 12:03 от lolita1373

# 5
  • Мнения: 125
Алергиите често са не само към амоняка,но и към още една съставка в боята-резорцин (или резорцинол). Повечето бои я включват в състава си. Наскоро открих, че вече и у нас има една боя, която съм я виждала преди във Франция - на фирмата 3 chenes (троа шен). Тя е безамонячна и без резорцин вътре. Пробвайте я, мисля, че няма да ви даде реакция. А самата боя е много добра, и държи дълго,не се отмива.

# 6
  • Мнения: 16
Благодяра ти много за тази информация. Не съм чувала за тази боя и незнам къде да я намеря.Ако можеш да ме упътиш ще е добре. Дано няма в нея и амоняк и фенил диамин и ще е супер. А щом казваш че е трайна още по добре защото повечето коса ми е бяла. Hug

# 7
  • Мнения: 630
Много неприятен проблем, дано откриеш решение. Непременно пиши дали си доволна от боята, която си поръчала

# 8
  • Мнения: 16
Ок ще пиша непременно това ще е най рано във неделя.Чакам във събота да ми я донесат и веднага ще направя проба и тогава ще се боядисам, но отзива веднага ще бъде написан стига да няма силни реакции Praynig Надявам се силно да няма, че ще се побъркам при мисълта да съм бяла още на тези години. smile3518

# 9
  • Мнения: 304
lolita1373 за съжаление и аз съм доста побеляла също по наследство само че с тази разлика че съм на 23 години  Sad  Иначе аз от две години (от както получих алергията ) карам все на кичури и горе-долу е ок  Tired Пиши за боята после ще чакам с нетърпение  Peace

# 10
  • Мнения: 16
Ok Soul ще пиша непременно. Искам да те попитам имаш ли други алергии. Или тази ти е първата. Интересувам се като медицинско лице понеже една алергия в повечето случаи води до следваща, както е при мен.Но по лошото е,че не получавам например обриви или нещо такова а направо получавам едем на Квинке и още като усетя реагирам,но това е най лошия вариант. Надявам се да се поправя сега, като започнах хомеопатичното лечение и знам, че при него се иска много време за резултат.

# 11
  • Торонто
  • Мнения: 837
Алергиите често са не само към амоняка,но и към още една съставка в боята-резорцин (или резорцинол). Повечето бои я включват в състава си. Наскоро открих, че вече и у нас има една боя, която съм я виждала преди във Франция - на фирмата 3 chenes (троа шен). Тя е безамонячна и без резорцин вътре. Пробвайте я, мисля, че няма да ви даде реакция. А самата боя е много добра, и държи дълго,не се отмива.


Може ли малко повече информация защо точно резорцина? Какъв е източника на тази информация, знаеш ли?

# 12
  • Мнения: 304
lolita1373 нямам друга алергия освен към боите за коса  която както писах вече получих преди две години а преди това се боядисвах със съвсем обикновена боя и не съм имала проблеми  Confused

# 13
  • Мнения: 16
Зравей Soul кажи ми какви са твоите реакции от боята какво получаваш точно.

# 14
Здравейте, преди няколко години и аз направих ужасна алергия от боя за коса - обриви по цялото тяло месеци наред  Shocked. Преди това бях ползвала само къна и веднъж - Кастинг на Л'Ореал. Но сега ме е страх да пробвам с каквото и да било, защото тази алергия отключи реакции и към ягодите и прасковите, а преди това ми бяха любими плодове. Засега си ходя на кичури, но се замислих за Henna plus. Чакам отзиви от lolita1373! Успех ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт