Възход и спад на кърмата???Причина???

  • 628
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Какво заглавие дадох само на темата! Да ми се чуди човек, но имам нужда от спешен отговор - има ли мами в  моето положение. Бебечо е на три месеца. Изцяло е само на кърма - нищо друго, нищо. Как е възможно в някои дни гърдите ми да са пълни, ще се пръснат направо. В други дни, както сега например с а напълно празни. През деня я изхранвам някак, но вчера вечерта направо си я приспах гладна, като после си я кърмих с някакви потичащи капчици кърма на всеки час. Изчела съм всичко в Библиотеката за кърменето и благодарение на това се кърмим чудесно до сега-на поискване, без час, с нощно хранене , от което бебка не се отказва. Пия много течности, лактогонен чай-дори двойна доза за деня. Храня се нормално, уж изучих методите за стимулиране на кърмата.Преди 10 дни ми се възстанови цикъла и тогава имаше страхотен спад в кърмата, който знам , че е нормален и за около 3-4 дни с много кърмене се възстанови с пълна сила. Та не разбирам каква може да е причината отново да съм в такъв спад. Цикълът беше около 7-8 дни. Отдавам го на някакви хормонални промени около цикъла / никога не съм имала проблеми с хормоните /. И за лактогонните кризи знам. За сега няма да бързам с дохранването-мисълта ме ужасява.
Да обобщя - защо има  дни с пълни и дни с абсолютно празни гърди.
Моля ако някой е в моето положение да ми отговори бързичко.

# 1
  • Мнения: 218
здравей мила,
и ние сме изцяло на кърма и при мен се получава спад на кърмата по време и след цикъл, но после се възтановява
не бързай с дохранване с ам
успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 175
Благодаря, моля още мами да пишат.
Моля! Cry

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Според мен кърмата зависи и от това какво ядеш, и от цикъла и от емоционалното състояние. Ако си била стресирана в дните, когато според теб ти е по-малко кърмата, това може да се отрази. Подхождай спокойно, пий си лактогонен чай, хапвай ядки, сварено жито и си кърми на поискване.

# 4
  • Мнения: 373
Аз лично ,когато съм много уморена съм забелязала ,че гърдите ми не са особено пълни Rolling EyesКак се изхранва дебелака не знам.Има и един момент ,в който решава че повечко му се яде и ,съответно пак изпразва бързо.Давай да хапва на бебока и той ще си набави необходимото. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт