Какво да ям, за да имам повече кърма?

  • 16 092
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Скъпи мамита, помогнете ми! Какво да ям, зада имам повече кърма за моята малка Изабел? Пия мляко, ям всякакви млечни гадости (вече ми се повръща от тях, а и ми действат разхлабително), но пак дохранвам малката.
Свекървата само дебне и ми вика, че детето ми е все гладно. Направо съм бясна и тъжна, защото искам аз да си храня детенцето.

# 1
  • Мнения: 1 341
Недей да прекаляваш с млечните работи. Така може да докараш алергия на бебка. Пий течности и гледай да имаш питателно меню. Бозата и бирата са химери. Още повече в бозата има подсладител, който не е хубаво да го приемаш ти, та камо ли бебешорката, а бирата е алкохол, който преминава в кърмата и убива нервни клетки.
От мои приятелки знам за жито, кайсиеви ядки в много малко количество \пак за да не навлечеш алергия\. От банката за майчина кърма знам, че препоръчват по едно яйце на ден. Има хомеопатично лекарство за увеличаване на кърмата, ама не знам как се казва. Ако те интересува ще попитам. Има и лактогенен чай.
А според мен слагай беба по-често на гърдата, яж си добре, но не за двама и всичко ще е ок. И не се шашкай и не обръщай внимание на тези изказвания за гладното бебе. Само запомни НЕ Е НУЖНО БЕБЕТО ДА ЯДЕ ПО ЧАСОВНИК НА ТРИ ЧАСА!!! Щом мислиш, че е гладна просто я сложи пак на гърдата. УСПЕХ

# 2
  • Мнения: 2 755
...Свекървата само дебне и ми вика, че детето ми е все гладно. Направо съм бясна и тъжна...
Ако не си подсигуриш спокойствие и достатъчно почивка, каквото и да ядеш, кърмата няма да се увеличи. Казвам ти го от собствен опит.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 708
Недей да прекаляваш с млечните работи. Така може да докараш алергия на бебка. Пий течности и гледай да имаш питателно меню. Бозата и бирата са химери. Още повече в бозата има подсладител, който не е хубаво да го приемаш ти, та камо ли бебешорката, а бирата е алкохол, който преминава в кърмата и убива нервни клетки.
От мои приятелки знам за жито, кайсиеви ядки в много малко количество \пак за да не навлечеш алергия\. От банката за майчина кърма знам, че препоръчват по едно яйце на ден. Има хомеопатично лекарство за увеличаване на кърмата, ама не знам как се казва. Ако те интересува ще попитам. Има и лактогенен чай.
А според мен слагай беба по-често на гърдата, яж си добре, но не за двама и всичко ще е ок. И не се шашкай и не обръщай внимание на тези изказвания за гладното бебе. Само запомни НЕ Е НУЖНО БЕБЕТО ДА ЯДЕ ПО ЧАСОВНИК НА ТРИ ЧАСА!!! Щом мислиш, че е гладна просто я сложи пак на гърдата. УСПЕХ

Може ли да кажеш на мен (ако може да провериш) за хомеопатичното лекарство за увеличаване на кърмата, защото всичко опитах вече а привидно резултат още няма (във вторник ще разбера на консултацията със сигурност). Само това лекарство като че ли не съм пробвала

# 4
  • Мнения: 219
Пий течности - поне 2 л. дневно, чай за лактация, таблетки бирена мая и хапвай супи, и нормалните неща. Не прекалявай с прясното мляко - 1 чаша дневно е о.к. Овесените ядки също са удачна закуска. Не храни на режим и не дохранвай  Изабел - слагай я да суче често, за да й е добре на мъницата. А пък на свекито - игнор  Wink . Успех ти пожелавам  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 586
Как кърмиш малката? Ако я кърмиш на режим, едва ли яденето и пиенето ще ти помогнат в този случай. Рецептата за достатъчно кърма е кърмене при поискване (което означава при всеки плач на бебето и на интервали не по-големи от 3 часа, ако е много сънена; също бебето не бива да получава нищо друго освен кърма - вода, чай, биберон) и достатъчно почивка и спокойствие. Храни се и пий според апетита си.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Това с хапчетата и лактозните чайчета не помага,само взимат парите на хората.Яж по една шепа орехи на ден сурови,пий много течности 2-3 литра сок,вода и млечни продукти умерено.По едно яйце на ден и много сирене.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Може ли да кажеш на мен (ако може да провериш) за хомеопатичното лекарство за увеличаване на кърмата, защото всичко опитах вече а привидно резултат още няма (във вторник ще разбера на консултацията със сигурност). Само това лекарство като че ли не съм пробвала
Ricinus Comunis 5СН, но е добре да се свържеш и с хомеопат.

# 8
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Яж повече белтъчни храни - пилешко, телешко, риба, яйце (по 1бр на ден), сирене, 1чаша кисело мляко и до 1чаша прясно мляко (избягвай краве продуктите - с тях докарах алергия на моята беба), ядки. Пий поне 2л течности на ден. Бозата може да докара колики на беба, а и от въглехидрати мляко не става, а само дупе. Хомеопатично за увеличаване на кърмата съм пила RICINUS COMMUNIS 5-то разреждане. Внимавай, че RICINUS COMMUNIS 15-то разреждане е за намаляване на кърмата. Прави гимнастика - умерената активност и разходките подобряват кръвообращението. Можеш да пробваш и с изцеждане след всяко хранене, но не се увличай в изцеждане. Аз по едно време изцеждах на всеки час и кърмата се увеличи, и кърмя и досега без проблем.
Отдай се на себе си и детето. Почивай достатъчно. Ако си преуморена и стресирана кърма няма. Храни я на поискване, и особено през нощта и рано сутрин.
Пожелавам на двете ви късмет и успешно кърмене Flutter

# 9
  • Мнения: 920
Също ядки - орехови основно. Другото което знам е прясно изцеден сок от моркови около 15-20 минути преди кърменето.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Орехови ядки не повече от 150-200 гр на седмица. Те са много богати на ненаситени мазнини, които борят 'лошия' холестерол и помагат за много неща, но също така са и алерген, така че внимателно с тях.
За Снайперка - намали млечните и наблегни на няколкото статии в Библиотеката на форума, където има много добри предложения за увеличаване на кърмата Wink

Общи условия

Активация на акаунт