спалня на втория етаж?

  • 4 975
  • 40
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 911
преди малко ми хрумна тази идея и викам да ви питам дали е много откачена  Crazy или е възможно такова нещо  Thinking
навсякъде гледам модели като този

но се чудя дали е възможно да се направи подобно нещо не за дете, а за двама тежкоатлети  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 660
Не разбрах... ти и мъжа ти да сте на втория етаж? Ако е така, не мисля че е добра идея. Не знам колко масивно трябва да е дървото, а и дюбелите в стената за да издържат 2-3-4 тека. Дано не станете редовни в травматологията.

# 2
  • Мнения: 8 999
Едва ли ще има проблем, но леглото трябва да е по-ниско /да остава повече въздух отгоре/, че ако се изправиш изненадващо, да не си треснеш главата в тавана. А и за някои по-интимни моменти ще ти трябва повечко пространство.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 911
тази умна мисла  Joy  ми хрумна по повод на това, че апартамента, в който ще се нанасяме е супер миниатюрен и се стремя така го измисля, че да се използва оптимално мястото
спалнята е с размери 2.2х2.2 и си мисля, ако вдигнем леглото на около метър и 40-50 см. от земята (колкото да може да събере седнал човек) , ще има място за бюро за PC, но честно да си кажа ми е малко трудно да си го представя как би изглеждало


Дано не станете редовни в травматологията.
ей това искам да избегна  hahaha

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
а защо не помислиш за легло, което се вдига към стената и става на шкаф?
т.е. подвижно легло. скоро имаше тема с доста нагледни снимки...

все пак аз не мога да си представя да стоя и да бачкам под леглото  newsm78

# 5
  • Варна
  • Мнения: 911
мислих и този вариант, и вариант с разтегателно канапе вместо спалня, но когато е разпънато леглото, ще трябва да изнасяме бюрото навън  ooooh!

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вярно, не се сетих  ooooh!

# 7
  • Мнения: 47 901
Виждала съм подобно нещо в една гарсониера на познати, отгоре е спалнята, а отдолу кът за шиене на дамата и библиотека, намираше се в хола
Имаха и двуетажни кревати за децата
Всичко си го беше правил съпругът сам от дърво, плюс дърворезба по тях
на нас ни направи много сладко креватче за кукли за щерката от дърво
Много е практично, но зависи от изработката
Най- евтино е със сгъваем диван тип клик- клак- и опънат не заема повече място, отколкото сгънат

# 8
  • Мнения: 3 770
В тази тема "Кухненската маса - с дървена или стъклена плоскост?" има една друга идея за малки пространства.Мисля , че на 3 страница имаше линк със снимки и покрай масата видях и идеята за спалнята.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 911
Най- евтино е със сгъваем диван тип клик- клак- и опънат не заема повече място, отколкото сгънат
досега не ми се е случвало да спя удобно на подобен диван, не че много съм пробвала, но колкото пъти се е налагало като сме на гости и се събуждам сутрин не отпочинала, а изморена  ooooh!
дали е възможно да придумаме тези твои познати да пуснат някоя снимчица  Embarassed

Диди69, сега ще погледна тази тема

# 10
  • Варна
  • Мнения: 911
Диди69,за спалнята, която ще е под подиум ли става дума, че не можах да намеря друг линк със снимки newsm78

# 11
  • Мнения: 3 770
Да , аз попитах за какво е правоъгълника от итонг.И момичето е обяснило , че ще е спалня , която се издърпва , а отгоре е меката мебел.Малко е ниско , но сега като си мислех има вариант да се направи и с крака.Моята детска е с издърпващо легло и като го повдигнеш с пружини падат краката / нещо като на носилките / и става високо.Само не знам дали в България продават такива крака.Иначе така направено , вече става доста хитро.

# 12
  • Мнения: 3 770
Ако те заинтересува тази идея с издърпваща спалня , мога да снимам краката и механизма на леглото в детската - може пък и да има такива неща по магазините.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 952
Разглеждай сайтове и каталози за детска и юношеска мебел. Там се позват много такива решения.

# 14
  • Мнения: 3 770
И двата варианта / на втория етаж или този под подиума / са интересни , но ако е за възрастни хора , както в случая , аз бих разработила втория.

Общи условия

Активация на акаунт