В чуденка...?

  • 4 792
  • 21
  •   1
Отговори
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Здравейте,

Детето ми е от три дни с висока Т.
Педито беше неоткриваема ( живеем в малък  град и има само двама педиатри ).
Та, три дни с Т до 39 градуса. Отпаднало е , не иска да се храни, а днес постоянно се държи за устата и казва, че я боли.
Гърлото беше зачервено. Днес забелязах ( доколкото ми позволява ) афтичка, като мехурчев средата на езика и подути венци.
Детето е на 2г. и половина.
Открих я най после наща педи Close, казах каво му е, а оная ми казва да не го водим, че много била натоварена #Crazy Sick и да му давам Оспамокс и да мажа с Дактарин.
Чета си аз в нета и почвам да му поставям диагнози Sick
Колебая се между херпангина и афтозен стоматит Tired
Абе егати лекарите и чудото.
Моля ви помегнете. Който е минал по този път да сподели.
Ако изобщо съм на прав път ooooh!

# 1
  • Мнения: 510
Какво като е натоварена лекарката?!?!? Аман от "професионалисти". Заведи го в друг град на лекар. На първо време можеш да се посъветваш с лекарите във форума...

# 2
  • Мнения: 7 201
Какво като е натоварена лекарката?!?!? Аман от "професионалисти".
Аман и от диагнози по телефона! #Cussing out
Заведи го на спешен кабинет...не е трябвало да чакаш с такава Т!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Заведи си детето на друг лекар, за да си спокойна, а като дойде време - смени педиатъра.

# 4
  • Мнения: 14 133
Заведи го на друг доктор, а другия месец смени тази с телефонните диагнози.  Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 4 053
аз не бих си лекувала децата с диагноза поставена по телефона  Wink
а, и не бих чакала толкова дълго....
заведи дете то на преглед при специалист

# 6
  • Мнения: 433
Намери специалист да пусне необходимите изследвания или сама отиди и пусни пълна кръвна картина с диференциално броене и утайка.Но за разчитането пак ще ти трябва лекар .И малката беше с афти,Т и кашлица и след изследванията,които не бяха добри пихме Аугментин,Флавамед и Вентолин за кашлицата.Аз лично Оспамокс никога не давам,не върши работа при нас ,но това си е мое мнение (не съм лекар).Дано все пак успеете да намерите ДОБЪР лекар.

# 7
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Току що се връщаме от лекар.
Оказа се вирусен стоматит.
 АБ не трябва да се дава, само Дактарин, Ефералган и чай от лайка.
Детето пищи от болки и неможе да се храни горкото Cry
Засилва се да хапне нещо, в следващия момент рев Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Здравей,
Аз съм боледувала от стоматит и мога да ти кажа, че болките наистина са ужасни. Гонеше ме глад, а даже не смеех да си отворя устата - и от въздуха ме болеше. Давай хладки и течни храни, ако може със сламка - за минимален допир в устата.
Дано се мине по-бързо  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако  е вирусен стоматит, не мога да схвана нуждата от Дактарин, който е за гъбички.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано да се оправи бързо детето. Бих те посъветвала и аз да смениш телефонните прегледи другият месец.

# 11
  • Мнения: 1 844
 #Cussing outсмени лекарката,бива ли такова безобразие?!!!заведи детето на друг лекар,не може така да се лекува на сляпо.

# 12
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Ако  е вирусен стоматит, не мога да схвана нуждата от Дактарин, който е за гъбички.

И аз  на това се чудих Shocked
А бихте ли ме посъветвали с какво да мажа, освен гаргарата с лайка, което е " мисията невъзможна" Crazy?
Тази сутрин пък ново двайсе. Излезе му едно червено петно на бузката. Не сърби, не боли Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: X
Ако  е вирусен стоматит, не мога да схвана нуждата от Дактарин, който е за гъбички.

И аз  на това се чудих Shocked
А бихте ли ме посъветвали с какво да мажа, освен гаргарата с лайка, което е " мисията невъзможна" Crazy?
Тази сутрин пък ново двайсе. Излезе му едно червено петно на бузката. Не сърби, не боли Rolling Eyes

Е нали каза, че има нещо като афти в устата. Мехурчета.....Дактарина най-вероятно е за това. Поне аз за това го използвам....Също действа ефикасно и за гърлото...

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Все си мислих, че Дактарина е за гъбички. За афти не мисля, че е ефикасен. На Иван по едно време му излизаха много. По устните по езика. И се мазахме с друго. За два дни се махаха.

Общи условия

Активация на акаунт