Избор на количка

  • 4 319
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте на всички Simple Smile
Имам нужда от помощ да избера каква количка ще е най-подходяща за бъдещото ми бебче Simple Smile Имам дилема , който до момента никой неможе да ми помогне да реша  Sad
Спряла съм се на две колички, едната е на Chipolino с кош за новородено и летен кош отделно, като коша за новородено с идеално равна повърхност!
Другата количка е на МAG England  с един всесезонен кош, който пада до долу за новородено и е с няколко нива вече за по-голямо бебче. Попринцип МAG England ми харесва повече (изглежда ми по здрава), но това което ме притеснява е, че коша в легналото си положение не е идеално равен, бебето остава под лек наклон.
Това не е ли вредно за костната система на детенцето преди да започне само да се изправя? Имайки предвид, че ще раждам до средата на Юни и то може би ще е доста време в количката навън! Приемама и всякакви други препоръки за колички Wink

И още нещо.. Simple Smile някой може ли да ми препоръча добър педиатър близо до кв.Сердика в София или Люлин 6!

Благодаря предварително Simple Smile))))))) на всички    bouquet

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 239
Chipolino

# 2
  • Мнения: 50
Аз избрах  кош за новородено и за сядане отделно.Според мен е по-добрия вариант.Коша има позиция бебето да лежи съвсем хоризонтално, а може и да се повдига.Количката е на Peg- Perego модел Pliko P3.Много сьм доволна.

# 3
  • Мнения: 117
мога да те посъветвам само за здравината на МAG England, защото ние не искахме да се возим в количка до 7-8месец,/поради тази причина имам 3 в гаража/, но МAG England  летния вариант е лека , много проходима /то с тези дупки сега/и детето се чества добре в нея,удобна е и за спане, но вие ще сте малки, така че бих ти препоръчала да си вземеш и кош отделно.

# 4
  • Мнения: 236
Аз бих ти препоръчала количка, на която коша да е хоризонтален. За мен това беше много важно при избора на количка, защото до 6-ия месец ползвахме количката и за легло. Нашата е Neo Nato -доволна съм, лятното столче е малко грозничко, но от позицията на опита, който имам сега, знам, че зимното кошче е по-важно - там детенцето спи докато е мъничко. А като порастнат достатъчно, за да седят в лятното столче, вече искат да слизат от него...

# 5
  • Мнения: 145
Аз   използвам Чиполино - комбинирана и съм страшно доволна! Моя позната се "движи" с Маг....ами по-тромава и някак некомфортна ми се видя! Ти си ги виж и двечките и сама си прецени, в крайна сметка ти ще я буташ  Laughing
Успех!  Peace

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Тикам комбинирана Чиполино Пуки- много е лека и компактна. има същия проблем с коша, че не е идеално равен в легнало положение, аз затова си подлагах една пеленка. Не ми е било проблем. имай предвид, че на около 5 месеца ще почнеш да надигаш детето в полулегнало положение и какво ще правиш кош, който няма повече да ползваш?

# 7
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не мисля , че лекият наклон е проблем!Моят син беше с ГЕР и спеше и в леглото и в количката под ъгъл 45 градуса -всичко си му е наред!!

# 8
  • Мнения: 256
И аз много се чудих, но взех Джемата на Чиполино, дано да е удобна.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 017
Чиполиното, маг са ужасни колички, тежки, тромави, неманеврени, верно , че са танкове, но аз не бих взела.
Иначе, вярно, че при чиполино е малко въпрос на късмет качеството, но пък при вс евтини колички е така...
Та в избора между двете - Чиполино.
А най-добре по-хубава количка втора ръка...Wink

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Аз съм ползвала и двата вида-МАГ-а са много тежки,но са удобни за бебка,а Чиполиното много лесно се управлява и е много маневрена и лека Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 44 017
Аз съм ползвала и двата вида-МАГ-а са много тежки,но са удобни за бебка,а Чиполиното много лесно се управлява и е много маневрена и лека Peace

е то зависи от модела и чиполино са удобни за бебето Wink

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 94
Аз съм с МАГ и определено съм мног доволна,живеем във В.Търново,тук е адски тясно баиресто има много дупки абе с една дума доста е сложно придвижването ни,но от количката си съм адски доволна,и аз дълго време си избирах количка,и накрая се спрях на маГ-А,не е тежка поне аз като ходих по магазините пробвах доста количкиитази определено не е тежка,щом си я смъквам и качвам сама по стълбите от 3 етаж.може би изглежда тромава защото е по голяма,но пък е удобна за бебо а това е най-важното,Чиполино са малко теснички,а в тази детето  ми се чувсва добре

# 13
  • София
  • Мнения: 44 017
Доти -  аз и с лятната си количка (лека, малка, с малки колела и т.н.) в търново съм нямала проблем с предвижването....

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И аз ползвам сега Маг и по-ужасна количка не би могла да съществува Sick.Верно танк е ,минава навсякъде,но е неманеврена и много тежка.Чакам бебко да порасне малко и ще си купувам по-лека лятна.Прочетох доста мнения във форума за Маг и почти всяка мама си купува друга количка след време,което пак си е пари.Така че по-добре малко повече пари за по-хубава количка,защото като сума си е същото.А бе аз много съжалявам ,че я купихме и се подведох,че е по-евтина.

Общи условия

Активация на акаунт