Дюканството не е наука трудна, ще стана аз фиданка чудна - 101 тема

  • 32 338
  • 892
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 14 032
Много ви моля, прочетете поне червените букви!!!!!


Овесените трици не са овесени ядки!
Алкохолът е забранен!
Паравиновото олио е течен парафин!
Калории не се смятат!
Не се мерят порции!
Няма време за хранене!
Няма определен брой хранене, но да не е по-малко от 3!
Закуската е задължителна!
Не стоите гладни!
Диетичните продукти (за диабетици) не са за дюканки!
Триците се ядат и през трите фази!
Ядете, докато се заситите!
Какаото е непрепоръчително!
Рачешките рулца са еднакви навсякъде по света и са позволени, независимо от съдържанието!
Кашкавалът  - в 3 фаза!
Млякото Бор-Чвор 0.1  и Култура всички сме го видели , че има 3.6% растителна мазнина, не откривате топлата вода!



УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса(пилешко, говеждо, телешко - рибица и котлет, конско, заешко), риба (всякакви видове), морски дарове (миди, скариди, омари, ролца от раци) яйца, млечни (обезмаслени – кисело мляко 0.1%, прясно мляко 0.1% – до 250 гр, извара) постна шунка (мазнини м/у 2 и 4 %) .
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне - от 5 до 10 дни.

СМЕСЕН ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини)  със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.


ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормални кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.


Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците.
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап, освен тези, в които изрично е указано. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

ДОБАВКИТЕ:

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.
Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.
Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.
Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!


ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО

Олио и зехтин, захар, всичко тестяно, мюсли, мед, ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ   може да ги намерите в  тези магазини

Всичко това много по-подробно е обяснено  ЕТО ТУК

Калкулатор на Дюкан
След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1.   Метрична система
2.   Сегашно тегло
3.   Желано тегло
4.   Максимално достигано тегло
5.   Минимално достигано тегло
6.   Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7.   Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8.   Ръст (см)
9.   Възраст
10.   Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11.   Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12.   Пол
13.   Брой бременности: 0 - 7
След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето бъдещо тегло.

                        Стари теми:

1 част ,   2 част ,   3 част , 4 част ,   5 част ,   6 част ,   7 част , 8 част ,   9 част , 10 част ,   11 част ,   12 част ,   13 част ,   14 част , 15 част , 16 част , 17 част , 18 част , 19 част , 20 част , 21 част , 22 част , 23 част , 24 част , 25 част , 26 част , 27 част ,   28 част , 29 част , 30 част , 31 част , 32 част ,   33 част , 34 част , 35 част ,   36 част , 37 част , 38 част , 39 част , 40 част , 41 част   , 42 част , 43 част , 44 част , 45 част , 46 част , 47 част , 48 част , 49 част , 50 част , 51 част , 52 част ,   53 част , 54 част , 55 част , 56 част , 57 част , 58 част , 59 част , 60 част , 61 част , 62 част , 63 част , 64 част , 65 част , 66 част , 67 част , 68 част , 69 част  , 70 част , 71 част , 72 част , 73 част , 74 част , 75 част , 76 част , 77 част , 78 част , 79 част , 80 част ,81 част , 82 част , 83 част , 84 част , 85 част86 част , 87 част , 88 част , 89 част , 90 част , 91 част , 92 част93 част94 част , 95 част ,   96 част , 97 част , 98 част , 99 част , 100 част


НИЕ СМЕ ТУК 



Нашите сбирки
Преди и сега

Рецептите от темата на DessiJ
Всеки може да допълни изпитани рецепти ,които отговарят на критериите на режима!


Сайтът с наши рецепти, препоръки, разяснения, уточнения, продукти и съвети

Най-често задавани въпроси и отговорите им

Целта ни е:


Да сменим художника

С друг


Заглавието е на Djindjari   
Снимките са на Goody   

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 22:44 от ЗлаВещица

# 1
  • Мнения: 141
Па! Ден ми е, еееееееееей! Искам и нощ да ми е! newsm48 newsm68 newsm44 luvbed
 smile3511 Баси пръчката съм, претрепах се да се класирам на корицата, а забравих да благодаря на Вещи, Djindjari, Goody!  Благодаря!  love001 newsm51
ривелко, ори,   Kissing Heart
Хахахахаха, остана ли чатеща спамърка, некласирана още в новата тема? УбичЪм вЪ, лиглиииииии!  mrstraetz smile3532

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 19:57 от Wicked Angel

# 2
  • Мнения: 454
.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217162

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 10:49 от Nelly82

# 3
  • Мнения: 950
И аз съм тук newsm44
Днес сгафих без да искам бях адски гладна ,отварям хладилника и грабвам едно кисело мляко ...мммммм...много вкусно ,но с по-особен вкус , чак на 6-тата лъжица поглеждам аз съм взела от другите млека 2% и останах  Shocked,ами сега заслужих си fight

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 19:11 от FEN

# 4
  • Провинция
  • Мнения: 313
Е и аз се класирах отпред,
14 съм поред.
Дано толкоз килца да свала
и от излишните месца,да не остане и следа!

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 19:15 от позаслабнало русо пухче

# 5
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Здравейте Grinning
Минавам само да се похваля, че килограмите ми са вече двуцифрено число, а това не е било от 3 год. насам.. Grinning
Искам да помоля да ме включите и мен в табличката: Започнах на 111.2 кг.я сега съм 97.7 кг., а искам да стана 70 кг.

# 6
  • Мнения: 352
Здравейте и от мен,
Христос Воскресе!
опитах се да прочета всичко, ама не успях Embarassed
Честито на всички с повод за празнуване през последните дни!
Вещи, много си бърза Hug уж дебнах за новата тема ... май и на първа страница няма да се класирам ooooh!
Гуди, първата мацка е  #Crazy трябва да слагат по една такава до всички нережимни храни!
Джинджари, страхотно заглавие!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 210
Първи ден-жива съм Simple Smile
Ама май ям повече.
На закуска-мляко с трици
Към десет и половина нападам кутията, която уж ми беше за цял ден....до 11.30 е празна-
в нея- три пуешки филенца навити на ролца със смес от извара-3лъжици, мляко-2 лъжички, лъжичка горчица, малка краставичка кисела на ситно, пипер
ролца от раци-4бр
пилешка пържола филе на скара (малка Blush)
Е цялото това го ометох като прахосмуачка  Embarassed
Пържолата беше на ситно нарязана-боцкам, бачкам, боцкам , бачкам и така.
После не ми се ядеше  Mr. Green
Сега се прибрах, направих си яйце с извара на котлона и задушавам дробчета с малко магданоз и вода.
Да намалявам ли дажбата утре??

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 409
оффф, аз все още съм в чуденка!!! прецизно спазвам режима, 4ти ден ми е от УДАРНИЯ ЕТАП и нито грам свален! пие вода, ползвам WC

# 9
  • Мнения: 1 314
И аз тук! Heart Eyes
Вещи, Гууди, Джинджари    bouquet  bouquet  bouquet
Бебси, добър резултат досега.  PeaceЗа течен подсладител аз ползвам Суитли, напоследък си го купувам от аптеките, както и овесените трици, става за топлинна обработка до 270 градуса.
Netty, здравей и успех! Hug
Комикс, Ривелка, и да не се пофалите с минусчето, а? Или аз късно разбирам Thinking
Изида, дано никога повече не видиш трицифрени на кантара! Peace
Еми, според мен хапването ти е напълно в норма, нали знаеш, при нас трябва да се яде повечко. И много вода!  Party
Munieca, да не си пред или в МЦ?

# 10
  • София
  • Мнения: 3 090
Май направих първият гаф  newsm78 толкоз гледах четох и накрая взех че си хапнах малко свежо сирене.На него пише с ниско съдържание на сол и мазнини ама дали може?
Надя, като гледам си в ударна фаза. Най-добре да го даваш без сирене. Поне в ударната. Замени го с извара. А ако искаш да имаш добри резултати - остави сиренето и кашкавала за доста по-нататък.  Peace Използвай  максимално "изненадата" на организма. Peace
Това от старата тема.
Редакция Чак сега видях, че кърмиш още  Embarassed Значи можеш да си хапваш по 40 гр. сирене или кашкавал на ден. Съжалявам, още не съм изчела старата тема  Embarassed
Благодарности на Вещи, Джинджари и Гуди   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 19:57 от krikri

# 11
  • Мнения: 831
Цвети, Hugнищо не си изпуснала,просто не се похвалих тука за това килце
Надя Hug,разбрах че си кърмачка,ако е така е редно да караш трета олекотена Peace,карай си сега трета,а като го отбиеш се върни на втора.

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 19:37 от rivela

# 12
  • Мнения: 276
rivela така е кърмачка съм все още и може би към края си но не ми се иска да го отбия насила! Ще ми се някак си сам да се откаже и тогава да раполагам напълно със себе си!То и без това вече е захранен и има заместени две хранения и тя намаля .....абе объркана съм и си мислех че ще ми е по-лесно да реша да приключа с кърменето ама не уви.....

# 13
  • Мнения: 1 875
Честита нова тема Simple Smile
Вещи  bouquet omm 
Джинджари, умното си е умно, какво фино заглавие!  bouquet
Гуди, душата, впечатлителни снимки си изнамерила  bouquet

Ся да се разпиша в новата тема с един дълъг пост. /Сефте Tired/
Бях при моят професор гастроентеролог, без правени изследвания този път, тъй като нямаше кога да дам кръв, бях закусвала вече, а държах да направя консултация, защото той заминава за чужбина и няма да го има дълго.
Говорихме за режима на Дюкан, аз и преди съм споменавала, че го започнах с изричното професорско позволение и одобрение Laughing. Кръвните ми изследвания  от март месеца са повече от перфектни, с изключение на холестерола, но това е именно от циркулацията на мазнините в кръвта /той го казаааа, той го казааа, както и много от вас предположиха де, когато се бях шашнала/ - утре ще го видя какво му е дереджето, мамка му и холестерол след толко рибя мас, дето зобя, дано е в граници. Crazy
Та моят доктор е убеден, че именно от този режим съм се "поправила" /според него изглеждам великолепно bowuu hahaha/, обаче!
Заради тъпата анемия трябва да дъвча Малтофер Close, а желязото в таблетките е под формата на железен ІІІ хидроксиполималтозен комплекс Close  Полималтоза, нали се сещате, абе захар. Rage
Мрънках аз, роптах, спорихме - казвам не ща тая захар, дайте нещо друго, той казва нищо няма да ти стане от една таблетка от 100 мг дневно Whistling Бе как ще дъвча тая захарна таблетка, не я ща! Rage Ми като не я щеш, няма да правиш стимулация за инвитро, ти знаеш ли при една евентуална бременност с тая анемия какво ще стане, ала-бала, кара ми се.
Накрая уж на шега ми каза, ако си намеря железен препарат, който да се вписва в изискванията на Дюканов /така го нарича/ да си го пия!
Та ако знае някой нещо да свирка. Легофер сироп съдържа сорбитол. Други предложения? Confused

В тази връзка - Жана, не се отчайвай, знам, че звучи изтъркано, минала съм по твоя път, скоро ще започна отначало,  и не му е тук мястото, но вратите са много, това, че една се е затворила, не значи, че някъде няма да се отвори порта. Hug

Татит, я па каква си хубавица Hug
Росченка, любима моя, радвам се да те "видя", надявам се скоро и на живо! Heart
Атракция, хубави снимки гледах! Hug
Лени, Кри, Ривела, Нели, комикс, ЛейдиА,  Присила,Цвети, Жедира, Катя*, Геци75 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Лабело и ти си много свежа мацка! Hug
Emi, екстра ти е количеството! Peace
munieca, мерките, мерките виж! Peace
Wicked Angel, много ви е убана новата роклА, мацко, малей, не мож ви познай човек Kissing Heart . /Тва образно-фигуративно казано, дан си помислиш, че съм те шпионирала през шпионката, по (без) гащи,  докато облачаш верно некоя рокла Joy/

Хей, голямо трепене за "запис" Grinning,  никога няма да разбера защо Thinking

  byeuu







# 14
  • Мнения: 183
Ето и моите резултати  Simple Smile , с които съм много горда  newsm44 .Благодаря ви момичета! Без вас нямаше да се справя  Hug Успех на всички отслабващи !!!
Снимките са малко кофти, но нямам по- хубави.

Общи условия

Активация на акаунт