Как да предпазим децата си от хидрогенираните мазнини?

  • 1 028
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
Толкова внимаваме уж при захранването на бебетата си, при избора на мляко и т. н., а щом станат малко по-големички без угризения на съвестта им даваме всевъзможните продукти, всичките почти произведени с транс мазнини, с така нареченото хидрогенирано или хидрирано растително масло, което обработено по този начин става неразграждащо се в човешкия организъм... Просто не се усвоява както олиото, маслото или зехтина, а като не може да се разгради, не може и да се изхвърли, и, или се натрупва в междуклетъчните пространства и човек става дебел, или се трупа по стените на кръвоносните съдове... И става въпрос за продукти като най-обикновените солети например, или Зрънчо, или всичките лъскави шоколадови вкуснотийки, които сме научени да купуваме на децата, ако искаме да ги зарадваме... всички храни, приготвяни в Макдоналдс, всички шоколадови бонбони... Откакто започнах да чета състава, "малките буквички" отзад - се ужасявам - просто не съм попаднала на продукт, който да не е произведен с такава мазнина! Заради лъскавите опаковки се продават всичките му бръмбазъчки, това е една индустрия, и ние сме манипулирани да купуваме вредни за здравето неща!

Смятате ли, че това е маловажно?
Каква алтернатива ще предложите? Домашният ми мармалад е много по-всусен, но по-друго си е да му купиш на детенцето нещо лъскавичко, към което е протегнало ръчички! Как да му обясниш? И как да обясня на майка ми? Да му донесе банан или фурма вместо поредната вафличка... Стереотипите са така здраво пуснали корени... И, вече станало по-голямо, детето ни само си ги купува, това вече няма как да го възпреш.

Де да ставаше с простото - ми просто не ги купувай...

# 1
  • Мнения: 950
Причислявам се към твоето мнение  Peace  и честно казано вече взех да избирам някои от храните които да не давам на детето а и ние да не консумираме.  Wink 
Не мога да изброя точно сега и да дам пример ,но чета и аз вече
и за Е-тата също съм бясна как си ги ползват ,за генните храни и за  плодовете вече съм против .
И на майка ти по-добре не и казвай за фурми или банани ,защото четох някъде за сушените плодове че са вредни /заради обработването им/ а  плодовете също ги пръскали с някакви препарати за  да издържат повече /даже и тук съм чела за това/  Tired
Е как няма да се разболяват деца Sad  и хората по-принцип като въздуха и храната която се яде е меко казано отровна   #Cussing out Tired

# 2
  • Мнения: 91
Какво е това "Е-тата"?

Също и при нас възникна въпросът дали сушените плодове само се сушат или се обработват по някакъв допълнителен начин - ако някой може да съобщи подробности или къде да се прочете - ще се радвам.
А бананите - сега и банани ли не мога да ям? Да, чувала съм, че обработвали с препарати, и не само бананите...

# 3
  • Мнения: 950
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=9&temaN=52
Това днес го видях даже си го изкарах за да го имам черно на бяло
За Е-тата имам това което мога в момента да покажа /другото утре /
http://www.az-jenata.com/index.php?aid=4188&page=article
Мисля имаше една тема тук за вредните храни  newsm78  ако се не лъжа

# 4
  • София
  • Мнения: 3 742
И без това няма да живеем 100 години.Защо пък да си лишаваме децата?

# 5
  • Мнения: 91
И без това няма да живеем 100 години.Защо пък да си лишаваме децата?


Ми защото НЯКОЙ печели пари от всичкото това. Защото вместо да го произведе с продукт, който не е вреден, като например масло вместо хидрогенирано масло, го произвежда така, за да има по-голям процент печалба. Може би това, че ще нахрани НАШИТЕ деца с некачествена храна, ще му даде възможност да нахрани СВОИТЕ с качествена. Да, и ние нямаме против. Това ли искате да кажете?

# 6
  • Мнения: 3 929
На всички ни е ясно, че не можем да опазим напълно нито децата си, нито самите себе си от вредните храни. А то, между впрочем, остана ли нещо наистина здравословно?!
Аз се стремя да не предлагам на детето си подобни храни или поне ограничавам поднасянето на такива. Когато правя сандвич, вместо маргарин ползвам краве масло, но доколко то е наистина краве масло...Колбаси, колкото и да не ми се иска, давам, защото детето ги харесва. И тъй като обожава салам Камчия, а аз не намирам хубав такъв, му предлагам хамбургски или се опитвам да го "залъжа" с парче месо, макар и свинско. По принцип детето ми от самосебе си избягва такива храни и набляга на готвеното - супички, манджички, таратор, салати. Мога да се нарека щастливка в това отношение.
Но как да предпазиш детето си, когато до теб има майка или баба, или някой друг, който предлага на детето си зрънчо, чипс ит.н.? Не можем. Проблемът идва, когато такъв тип храни станат основна за консумация храна.

# 7
  • Мнения: 636
В читателските писма в "Нашънъл джеографик" се споменаваше, че в САЩ хидрогенираните мазнини били забранени. Чак не мога да повярвам. Някой чувал ли е неща за това? С какво ли ги заместват? Защото наистина ги има навсякъде...

Общи условия

Активация на акаунт