Да замразявам ли кърма за кашите след 6ти месец?

  • 636
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 695
Момичета, моето бебче е още мъничко и сме на изключително кърмене, надявам се до 6ти месец, но аз започвам да се образовам за захранването по-раничко, както се образовах и за кърменето, за да не ме изненадат педиатри и роднини;) Четох, че кашите, които се дават след 6ти месец, могат да се правя с вода, с кърма или с АМ. Според вас как е най-добре: да започна от сега да цедя и замразявам кърма (по принцип не се цедя; не знам и колко кърма ще ми трябва примерно за 2-3 месеца ), да цедя когато захраня при нужда за конкретно хранене (по колко пъти на ден се яде каша всъщност? ако е един път не ми се струва, че ще е трудно), да правя кашите с вода или с АМ? Вие как правите? Доколко това има значение?

# 1
  • Мнения: 2 467
Каша по веднъж на ден. Като в началото е една лъчижка, после две-три, после малко повечко и така.

При мен - цедих на момента, разбърквам (с миксерчето за фрапе става най-добре) и давам.

# 2
  • Мнения: 10 982
По принцип на опаковките на безмлечните каши пише да се приготвят с кърма или АМ. Тъй като кърмя на поискване, аз ги правя с вода. Не мога да изцедя достатъчно голямо количество кърма за приготвянето на 1 порция каша и ми е по-лесно да я предложа от първоизточника, отколкото да се мъча да цедя. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 231
yoanna Аз в началото(до около 4месец) бях като млекодойна крава. Имах чашки Авент и замразих доста кърма, НО когато размразих една чашка, не посмях да дам на малката (след 2 месеца в камерата). Консистенцията беше различна, дори след разклащане, а и имаше един странен лек мирис, по-скоро дъх. И така всичко в мивката отиде. Няма смисъл да се хабиш. Ако купуваш млечни каши ги приговяй с вода, ако са безмлечни с адаптирано мляко. Вслучай, че още кърмиш е по-подходящо мляко с Хипо-Алергенна формула, като за начало.

# 4
  • Мнения: 3 718
Йоанка, аз лично не виждам смисъл да се мориш с цедене, стерилизиране, замръзяване и т.н. Най лесно е да си направиш кашата с вода (в началото, ако започваш с каша) и когато си въвела плодове, да добавиш малко плодово пюре за вкус. Хем ще е вкусно, хем и плод ще хапва. А кърменето си го правиш по добре познатия начин преди или след твърдата храна. Аз не съм давала каши с АМ, струваше ми се излишно. Чак след годинката взех млечни каши за разнообразие. В началото се пробвах да правя кашата с кърма, но ме ядосваше, че се втечнява много бързо.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
Не замразявай, защото докато почнеш да я ползваш, ако захранваш към 6я месец ще трябва да я хвърлиш, това едно а и второ замразената кърма има малко по различен вкус и мирис от прясната и не се знае бебчето дали ще му хареса, моята се мръщеше и така си хвърлих бурканчетата с кърма. След като кърмиш на поискване, можеш да си правиш кашите с вода, както другите мами са те посъветвали. Аз се цедях близо 1,5 м и ги правех с кърма, щото бяха по вкусни, но ми писна и престанах да се цедя. Не съм си докарвала хиперлактация от това цедене за кашите, ама си е хамалогия, щото от сутринта трябва да цедиш за да имаш за кашата/аз я давах след обяд/. Към 9 10 месец почнах да давам млечни каши, именно защото бяха по вкусни, независимо, че си се кърмехме на поискване, но има и доста по голямо разнообразие от млечни каши, отколкото безмлечни.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Йоанка, аз лично не виждам смисъл да се мориш с цедене, стерилизиране, замръзяване и т.н. Най лесно е да си направиш кашата с вода (в началото, ако започваш с каша) и когато си въвела плодове, да добавиш малко плодово пюре за вкус. Хем ще е вкусно, хем и плод ще хапва. А кърменето си го правиш по добре познатия начин преди или след твърдата храна.
съгласна съм  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 121
На мен пък ми беше много удобно  Peace - имах си пликчета от по около 50 мл и слагах кърма и на каши, и в пюретата когато захраних. Кърмех по повод и без - така лекувах и коликите, и зъбите, така приспивах. Така че кърма имаше - малката понякога "дърпаше" колкото да потече и после край - и тогава поизцеждах, малко, не много, пълнех стерилизирано пликче, надписвах с датата, и хайде в камерата. После ми бяха много полезни, а тези които бяха прекалено стари - мъжът ми си слагаше в кафето и беше много щастлив  Crazy Нищо, че по принцип го пие чисто, за майтап и за "здраве"  Tired Майка ми и тя се беше засилила кекс да прави, но май не осъществи идеята си  Wink

# 8
  • Мнения: 753
Изобщо не съм се занимавала с тази хамалогия Simple Smile
Сутрин поизцеждах за обедното и държах в хладилника.
Просто съм мързелива, а и не се страхувах дали ще имам кърма, защото знаех за принципа на образуването и.
Успех!
Кашите давах без мляко или готови млечни, но тях ги започнах някъде на 9-10 месец.

Общи условия

Активация на акаунт