Съвет за обезопасяване на прозорец?

  • 10 871
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Имам нужда от съвет за обезопасяване на прозорец - живеем на осмия етаж и след смяната на дограмата прозорците се отварят лесно, което ги прави опасни за детето.
От фирмата за дограма ни казаха, че не предлагат такава услуга като поставяне на малка решетка или друга преграда и не знам към кого да се обърна.
Ще съм наистина мнооого благодарна за всеки съвет за решаване на проблема !

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Доколкото разбирам те притеснява това, че детето ще отвори прозореца, а не че може да го счупи. Потърсете един тип заключващи устройства, като едновремешите райбери и ги монтирайте на крилото на по-високо и недостъпно за детето място.
Е, ще е малко неудобно за ползване, но пък ще е сигурно.  Peace

# 2
  • Мнения: 581
Да, точно това ме притеснява  Peace
И аз съм си мислила за такъв тип заключване, но той няма да обезопасява прозореца когато все пак се наложи през лятото да го отворя за проветряване и отида до другата стая  Sad
Затова ми се иска по-скоро нещо като декоративна решетка или нещо подобно до средата на прозореца, така че да бъде безопасен и като е отворен... Лошото е, че прозорецът е нисък и това го прави много опасен!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Е, в такъв случай единственото, което мога да те посъветвам е при всички случаи тази декоративна решетка да закрепена към стената, а не към профила на дограмата. Ще е много по- надеждно от захващане със винтове в профил дебел 3 мм.

# 4
  • Мнения: 7 430
И ние бяхме така, но сега си купихме нови дръжки, по 8лв. едната (най-евтините) и ги сменихме със старите  Peace

# 5
  • Мнения: 20
Здравей, ние имахме същият проблем. Живеем на 8 етаж, ПВЦ дограма, която се отваря лесно. На всичкото отгоре кухненската маса ни е до прозореца. За сега сме намерили решение Мъжът ми инсталира от тези вериги които се слагат на вратите струват не повече от 5 лв. едната, и се захващат с бормашина. Проблема е че не можеш да отвориш широко прозореца , но ако ти е със двойно отваряне не пречи. Монтирахме ги на на високата част на прозореца  така че трудно могат да се стигнат. Лошото е че заради тази безопасност гаранцията на дограмата отпада, но какво да се прави, детето ми е по-важно.

# 6
  • Мнения: 261
Аз реших този проблем със заключалки на дръжките.Самата дръжка се заключва,все едно заключваш врата.И ключа го скриваш.Иначе няма спасение.Наистина е много страшно.А ако сложиш решетка,колко трябва да е висока... newsm78?Много!
Дявола си няма работа NaughtyА така си биеш ключа и си спокойна,по никакъв начин не може да отвори прозореца.Където ще да се катери и каквото ще да прави Hug

# 7
  • Мнения: 1 632
Здравей, ние имахме същият проблем. Живеем на 8 етаж, ПВЦ дограма, която се отваря лесно. На всичкото отгоре кухненската маса ни е до прозореца. За сега сме намерили решение Мъжът ми инсталира от тези вериги които се слагат на вратите струват не повече от 5 лв. едната, и се захващат с бормашина. Проблема е че не можеш да отвориш широко прозореца , но ако ти е със двойно отваряне не пречи. Монтирахме ги на на високата част на прозореца  така че трудно могат да се стигнат. Лошото е че заради тази безопасност гаранцията на дограмата отпада, но какво да се прави, детето ми е по-важно.
  bouquet Страхотна идея!Ще се възползваме от нея.Благодаря!

# 8
  • Мнения: 581
Благодаря Ви за предложенията!
Май наистина поставянето на решетка ще е трудно, а и тя трябва да е мнооого висока.
Вероятно ще сложим заключваща верига и/ или заключващи дръжки  и съжалявам, че не успяхме през почивните дни да го направим.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 435
Преди три години, заради внука поръчах с комарници  новата дограма и сега могат да си стоят отворени непрекъснато. Комарниците са ролетни, могат да се вдигат и спускат.За да не ги отваря малкия, лятото  допълнително завързвам дръжчицата на щората към  пластината на бравата на долната основа на дограмата.До сега не е успял да ги отвърже или отвори.

# 10
  • Мнения: 581
Тайна,
и ние имаме комарници, но с тях даже ми се струва по опасно - детето може да се подлъже, че има нещо, на което да се подпре, а мрежата едва ли е толкова здрава...
Лично за мен това не е сигурен и безопасен вариант.

# 11
  • Мнения: 252
на мен ми се налага също да внимавам с прозорците.дадоха ми следната идея-да сложа високо от тези предпазни механизми, които се слагат, за да не може детето да отвори хладилник/фризер.продават ги по детските магазини.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Комарниците никак не ми се струват надеждни за такова нещо Naughty
Та това е просто мрежа - ако се облегнеш на нея, ще хвръкнеш като нищо, това даже е по-опасно, защото се създава измамно чувство за сигурност. И аз много съм мислила по въпроса, прозорците ни са много ниски и не гледат към тераса, на всичко отгоре не им бяха сложили никакви обезопасяващи прегради - просто да не повярваш ooooh! Мислихме ние да си слагаме, но от комисията за акт 16 натиснаха и ни сложиха по една тръба на около 40 см. от перваза - за малко дете абсолютно никаква преграда, за възрастен - горе долу, но е захваната за дограмата, защото са я сложили само пред отваряемите крила, а хола е остъклен в полукръг и няма стени, за които да се захване. Ужас, отсега ми се изправя косата при мисълта колко е опасно за едно дете и какво ще трябва да измислим някой ден, когато се наложи Outta Joint

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преди три години, заради внука поръчах с комарници  новата дограма и сега могат да си стоят отворени непрекъснато. Комарниците са ролетни, могат да се вдигат и спускат.За да не ги отваря малкия, лятото  допълнително завързвам дръжчицата на щората към  пластината на бравата на долната основа на дограмата.До сега не е успял да ги отвърже или отвори.
Комарниците подлъгват и са опасни Naughty. Това не бива да ви успокоява, напротив притеснително е, ако се подпре или отпусне може да стане голяма беля.
Ние сме също на 8 етаж. Имам същите притеснения. Сложили сме райбер за който говори Северина. Купихме го от М-р Брикулаж.

# 14
  • Мнения: 581
на мен ми се налага също да внимавам с прозорците.дадоха ми следната идея-да сложа високо от тези предпазни механизми, които се слагат, за да не може детето да отвори хладилник/фризер.продават ги по детските магазини.
За момента и ние такова нещо сложихме. Не е така сигурно като веригата за врата, но не успяхме да намерим подходящ размер верига /все много големи, които няма как да закрепим към дограмата/ и реших, че това все пак е някакво решение. Имах такава 'заключалка' за хладилник на Чико и използвах нея, но с подсилени лепенки на Tesa.

Общи условия

Активация на акаунт