Обрив в ниската част на коремчето близо до пишето?

  • 1 126
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 070
Бих искала да ме посъветвате какъв лекар да посетим с моята дъщеричка, която е на 4 месеца и половина, защото от около 3 седмици е с обрив от много ситни червени пъпчици първо по дупето, а от няколко дни и отпред на коремчето, долу ниско близо до пишето...
В самото начало, когато се появи обривът я заведох при педи и тя смело заяви, че това е алергия и понеже бях яла ягоди в същата седмица тя веднага свърза нещата с тях... Тогава обривът беше по дупето и пишето.. Стоеше като много малки червени водни пъпчици... Нищо не изписа, само каза да не ям ягоди и да мия дупето със содена вода и смрадлика.. Обривът продължи, като ту стихваше, тук се обостряше.. Междувременно започнах захранване с картофено пюре, я вчера дадох и морковче и реакцията беше малко повръщане след сън, непосредствено след храненето и изакване, което не бих могла да определя като разстройство... В акото имаше оранжеви остатъци от морковчето.. Тогава забелязах обрива отпред по коремчето.. Доста е зачермено и седи като изпръхнала кожа..
Алерголог или дерматолог да посетим и на какво се дължи това според вас?

п.п. Ако е алергия към ягодите не трябва ли да мине вече обривът, защото стои вече повече от 3 седмици??? Сега съм в чуденка дали не направи алергия и към моркова? И как така педи смело реши, че е алергия..?? Най-много се притеснявам да не е от АМ-то..

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 10:37 от scorpia

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как содена вода, бре  Shocked
На рана - содена вода. Това е престъпление.
Детето ти веднъж се е обринало и понеже не си й дала време да се оправи, нещата са се задълбочили.
Като за начало - спри всякакви нововъведения за поне 7-10 дни и си заведи детето на кожен д-р. Опитвай да я оставяш за малко без памперс на въздух да й е кожата.
Успех, ще й мине. Само трябва време.

П.П: синчето така се подсече като бебе, че около 40-50 дни беше с много разранена кожа.

# 2
  • Мнения: 3 146
Да, права е Шани да се възмущава и ти е дала добри съвети. Дерматолог звучи по-добре от алерголог, защото 100% не е от ягодите, които си яла, щом обривът се е увеличил. Ако е от храна, която детето или ти сте поели, обривът трябва да избие напълно до 24 часа след приемането на продукта. Ако се появи по-късно, значи причината е друга. По-скоро се запарва или я дразнят памперсите. Най-вероятно има чувствителна кожа. Щом не плаче, не е проблем.
Не смятам, че има каквато и да е връзка с храната. От картифи или моркови пък няма начин да се появи, така че не спирай захранването с тези две неща. Не й давай никакви цитрусови сокове, нито бананче. Все пак си мисля, че не е от храната. И зарежи содата! по-добре с лайчица или просто с преварена вода, но и смрадлика ми се струва прекалено.

# 3
  • Мнения: 3 070
И на мен ми се стори странно да я подмивам със содена вода и смрадлика и не го направих.. Същата докторка преди време, когато детенце прекарваше бебешко акне ни каза, че е атопичен дерматит и пак каза да обтривам участъците със содена вода и ни изписа кортикостероид! ooooh!
Май трябва да я сменям.. Това е кардиналния извод..!!!
Днес ще дам пак на малката от пюренцето с морков и ще наблюдавам за реакция, а междувременно в петък като идем на консултация ще искам направление за дерматолог...

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
кортикостероидни препарати не повече от 3-5 дни, нали знаеш?

scorpia, не й давай морковено пюре... не й давай нищо ново. Отави я само на кърма или на АМ, каквото й даваш от раждането.
Поне за седмица изчакай.
Промивки със смрадлика можеш да й правиш. Те са противовъзпалителни и препоръчителни при кожни дразнения.

Общи условия

Активация на акаунт