За смукането на палеца !!!

  • 994
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте  мами , една моя приятелка има голям проблем , детенцето и е на 2 год. и 3 месеца , а все още си смуче палеца. Лошото е че пръстчето му постоянно е разранено от непрекъснатото смукане, а по-лошото е че вече започва да му се изкривява и захапката.Опитаха какво ли не , мазаха пръста с люто, и какво ли още не , но не могат да го отучат от навика. Някоя от вас сблъсквала ли се е с подобен проблем? Моля дайте съвет .

# 1
  • Мнения: 2 111
В аптеките има горчив гел за отказване от смучене на палеца.Не мога да си спомня името обаче,но мисля че е само един вид.

# 2
  • София
  • Мнения: 250
В аптеките има горчив гел за отказване от смучене на палеца.Не мога да си спомня името обаче,но мисля че е само един вид.
Даум Ексол
Толкова е гадно, че няма начин да не се отучи.
Успех!

# 3
  • Мнения: 498
Да,Даум-Ексол-това е истината.Упорито мазане и търпение.Ние успяхме. Peace

# 4
  • Мнения: 157
Благодаря ви момичета дано това да помогне , ще пиша дали има резултати от гела.

# 5
  • Мнения: 498
Съжалявм, че се намесвам в темата, но имам питане. Става ли за деца под 1 годинка? Дъщеря ми е на 10 месеца, аположението отива на зле. Целия палец е в мехурчета от смукането и нокътът е като счупен, гризе ли го и аз не знам, но не съм го рязала из не поня от кога.

# 6
  • Мнения: 1 701
Съжалявм, че се намесвам в темата, но имам питане. Става ли за деца под 1 годинка? Дъщеря ми е на 10 месеца, аположението отива на зле. Целия палец е в мехурчета от смукането и нокътът е като счупен, гризе ли го и аз не знам, но не съм го рязала из не поня от кога.
А пробвала ли си да й дадеш биберон?
Мисля, че е по-добрият вариант от пръстчето, пък и има време да я откажеш до година и половина-две...  Thinking

# 7
  • Мнения: 498
А пробвала ли си да й дадеш биберон?
Мисля, че е по-добрият вариант от пръстчето, пък и има време да я откажеш до година и половина-две...  Thinking
Не става. Шампион е по плюене на далечни разстояния. А съм купувала, сигурно на всички марки, само пари на вятъра хвърлях.

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Моето диване и то си смуче пръстите. Никакви залъгалки не признава. Ръчичките му са най-вкусни. Притеснява ме положението до което е стигнала ioan4etto.
Относно Даум Ескол, питах в две аптеки и ме гледаха  Shocked, не бяха чували за такова нещо. А неговото основно предназначение това ли е? /знам, че много майки го използват за отбиване/

# 9
  • Мнения: 157
Моята приятелка също е много притеснена за детенцето си , обадих и се да и кажа гела дай боже да помогне.
Моят бебо е на 1 год. И 4 месеца и още сме с биберон , но се опитвам лека полека да го отказвам от него че колкото по-голям става , толкова по-трудно.Много се наплаших вече да не си изкриви и той захапката

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
В аптеките има горчив гел за отказване от смучене на палеца.Не мога да си спомня името обаче,но мисля че е само един вид.
Даум Ексол
Толкова е гадно, че няма начин да не се отучи.
Успех!
съгласна съм  Peace

# 11
  • Мнения: 5 577
 Embarassed Иван е на 3 год. и 7 месеца и още смуче яко, не съм се замисляла да го отказвам, май е време.

# 12
  • Мнения: 2 821
В аптеките има горчив гел за отказване от смучене на палеца.Не мога да си спомня името обаче,но мисля че е само един вид.
Даум Ексол
Толкова е гадно, че няма начин да не се отучи.
Успех!
съгласна съм  Peace

Само пазете очите, че ако се пипне...леле мале...

# 13
  • Мнения: 4 406
баткото се отказа след тежка ангина с много афти по езика, когато беше на 3 год.Даум ексолът нямаше ефект.
 от няколко дни бебето откри, че палецът става за смукане и определено го предпочита пред залъгалката. незнам как да я откажа....

# 14
  • Мнения: 498

Само пазете очите, че ако се пипне...леле мале...
Мазилото е като лак,съхне много бързо...буквално за секунди и няма опасност за очичките. Peace
Става и за под 1 г.-в указанието си пише,че е точно за отказване от палец.Друг е въпросът,че в този период все още имат силен сукателен рефлекс и ще трябва да се задоволи по някакъв начин.Аз отказах дъщеря си от палеца,когато беше на 1г 7-8 месеца.Трудно беше-ревове,безсънни нощи,трябва да си упорита,много гушкане....и най-важното е,че децата в тази възраст много бързо забравят и лесно се адаптират.При нас след седмица мазане,приключихме завинаги с палеца. Peace

Общи условия

Активация на акаунт