цветовата гама

  • 1 229
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
определено цветът,който избираме за стените си е много важен,защото като че ли внася основната атмосфера в апартамента.напоследък като че ли много от нас предпочитат в една стая да съчетаят два цвята,контрастни или преливащи.нека да споделим какво ни е виждането,какви са предпочитанията ни към избора на цветовете и какви цветове можем най-удачно да съчетаем.
п.с.и ако може малко помощ специално за мен..  bouquetимам голямо желание да боядисам в хола си две от стените в тъмно бордо,чак към кафеникаво,но не знам другите две в какъв цвят да са,за да си отиват?и въобще добро решение ли е да бъдат бордо,дали няма да е твърде тъмно или пък малко .. Thinkingкичозно?

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Ами зависи колко е голямо помещението.
Ако стаята е малка не бива да я бодисваш в тъмни цветове, защото се смалява оптически.
Иначе и ние сме с два цвята - светло лилаво+кремав тапет със сребърни раета! Ама хола ни е 25-30 квадрата.

# 2
  • Мнения: 122
За домашна среда според мен са подходящи меките тонове, тези които не натоварват, а създават уют. Помисли си преди да боядисаш стените в хола си в тъмна гама... но преди всичко се съобразявай с това какво на теб ти харесва....

# 3
  • Мнения: 5 903
И мен ме е завладяла идеята да боядисам в строящия се още апартамент 1 стена в контрастен цвят.Но да не е самоцелно.Трябва да е зад диван или зад нещо като стелаж-бибилиотека,да оформя ниша или някакъв детайл.Погледай малко интериори в dibla.com и ще ти блесне какво да направиш в твоя случай.Ама 2 стени такива,а 2 в друг цвят без да обособяват зона или кът някакъв ми се вижда малко....ами пак ще кажа самоцелно.

# 4
  • Мнения: 274
Нямам никакви скрупули по отношение на цветовите решения. Затова холът ми предстои да бъде вапцан в канелено кафяво, но пък в стая с южно изложение и 8 м. прозорци мога да си го позволя, все пак. Simple Smile А спалнята ще е в наситено винено червено. Малко да раздвижим страстите, разбийш ли.....Тъй че, смело момичета! Стига с тия пастелни тонове, покажете малко характер. Wink

# 5
  • Мнения: 1 175
Ако хола е достатъчно голям и ако си убедена,че това е което искаш-давай смело напред,стига предразсъдъци.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 754
Направи си малко количество боя с желания цвят, нанеси на стената и виж дали ще ти хареса.
Хола ми е в два цвята, но не са контрастни - светло жълто и светло зелено. Кухнята ми е изцяло зелена, по-наситено зелено.
Стаята на Дияна е в тъмно и светло синьо (тапети). Коридора е в светло лилаво, но изглежда като бяло.

# 7
  • Мнения: 327
Цветовото решение на нашият апартамент е:
баня-бяло и оранжево
стаята на детето едната стена е жълта с кант в горния ъгъл син на звездички а астаналите стени тъмно син на жълти звездички
всекидневната  с кухня в зелено и кафяво една зелена стена оранжева холна гарнитура тип лежанка и бяла стена зад нея която ще претарпи ремонт,защото нещо ме дразни.Засега туй от мен ,като се прибера лятото мога да пусна снимки

# 8
  • Мнения: 3 034
не е лошо да се има предвид темперамента на живеещите, какво обичат да правят и за коя стая става въпрос - какво е нейното основно предназначение. пример: ако обичате купони, често каните гости и си падате по шумните вечери, много вероятно е хол в агресивен цвят да ви носи настроение и да ви зарежда. обратно: ако сте тихи домошари, обиате да се отпуснете на дивана с книга, музика или филм, неутралните пастелни тонове ще ви помагат да се отпуснете пълноценно  Peace цветовете имат доста силно влияние. ние по-скоро спадаме към втория тип хора, а и имаме нужда от почивка след дългите дни, затова къщата ни е в пастелни тонове - бледо зелено, мляко с кафе (преобладава млякото  Wink ), стар лен, бял люляк и детската стая, която все пак е и за игри е в млечно жълто  Peace

# 9
  • Мнения: 51
Мисля, че simplyaven се изказа доста точно, напълно съм съгласна с нея newsm10. Все пак важно е вие да се чувствате комфортно в своя дом и той да отговаря на вашия характер и най-вече на вашия вкус. А и трябва да се имат предвид и мебелите, с които ще обзаведете апартамента си и като цяло стила на вашия дом и какъв ефект искате да постигнете.

Общи условия

Активация на акаунт