Отговори
  • Мнения: 1 820
От както малката се роди е с много червени и големи сливици(баща и е така).Педито каза още тогава че ще ни създават проблеми тези сливици.До скоро не беше боледувала изобщо,но напоследък си навакса "всичко пропуснато".През февруари беше с много зачервено гърло и симптоми за гнойна ангина.Пихме АБ-разминахме се.После през март отново бяхме на АБ защото имаше бактериална инфекция на червата.Тъкмо мислех,че вече всичко е наред до преди два дни.Ангина отново гнойна.Два дни я изчаквахме с доктора да не би да можем да минем без АБ.Уви днеска ни го изписаха.Аугментин на 12 часа.Не знам какво да я правя.Вече ме е страх че сега ще се оправи и след няма и мес ще е същото.Купих и Санастол сиропче,но ми се иска да и давам някакъв имуностимулант за укрепване.Просто се чувствам в безизходица.Няма да говоря колко ми е гузно.Питах в аптеката за Имунобор кидс но ми казаха че е за смучене и понеже сме малки не е за нас.Не можем още да смучем. CryАко някой знае кой такъв имуностимулант е подходящ за дете на 1год и 2 мес нека ми пише!Предварително благодаря на всички!  bouquet
въртим се в омагиосън кръг-вирус,АБ,вирус-отчаяна съм!

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 22:17 от paneva

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Здравей! Ние имаме почти същия проблем - малката започна да "прави" гърло от 6-месечна и досега си го прави през 2 месеца, а вече е на 4 години. Последният път, като ходихме на лекар, й изписаха наред с антибиотика едно хомеопатично - "TONSILOTREN" - за профилактика и лечение на гърло и сливици. Но в упътването му пише при деца от 1 до 3 години да се прилага само след консултация с лекар. Много помага. Иначе за засилване на имунитета не знам какво да ти препоръчам - пробвахме какво ли не, и ето - на 4 години още й се възпалява гърлото.  Tired Не е зле да направите изследвания за наличие на бактерии. На нас нищо не откриха. Пък може да е нещо, което се израства с времето.   bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 481
И аз съм за"ТОНЗИЛОТРЕН".нашто педи го изписа и на двете деца,че все са с червени гърла.

# 3
  • Мнения: 1 820
Не мисля че ще се израсте с времето защото явно при нас си е наследственно.Баща и е така,дядо и,лелята и т.н.Всички са с извадени сливици,а хич не ми се иска  ConfusedА като си помисля че от септември живот и здарве ще сме на ясла и ми идва да си сложа въжето  ooooh!

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не мисля че ще се израсте с времето защото явно при нас си е наследственно.Баща и е така,дядо и,лелята и т.н.Всички са с извадени сливици,а хич не ми се иска  ConfusedА като си помисля че от септември живот и здарве ще сме на ясла и ми идва да си сложа въжето  ooooh!

Недей така! И аз съм била с вечно болно гърло до 5 години, а на голямата дъщеря й нямаше нищо на гърлото, пък правеше все пневмонии - това е много по-лошо. И един съвет - ако има как, недей да вадиш сливиците. Трета ако има - да. Една лекарка от старата генерация ми каза така: "Каквото си е дадено от Дядо Боже, трябва да си седи!" И после ми обясни, че като се махнат сливиците, се отваря път за пневмонии, а повечето лекари като ги мързи или не знаят какъв е точно проблемът, веднага те пращат да махнеш сливиците. По-спокойно, детенцето ще заякне.  Hug

# 5
  • Мнения: 1 820
Ох,и аз на това се надявам,но вече се отчаях.Знам че има и по лошо,но направо това 3 месеца подред на АБ ми се вижда страшно.Не ми се иска да ги вадим,ама незнам какво да я правя.Днеска се скъсах да търся инфо за Имунобор кидс и нищо не намерих.Понеже нашия тати беше същия и пи 4-5 мес Имунобор,много му помогна.Къде да чукам незнам,но от ноември не е бил болен.Иначе беше всеки месец,че и понякога по два пъти.Та си мисля понеже принцесата е копие на него,не само външно,а явно и генчето му е взела,та сега съм се хванала за него.Като удавник съм.Намерих че се пие до 6 год,но от колко не намерих нищо  CryВъртим се в омагиосан кръг-бирус,АБ,вирус...резултата заслабнала и срината имунна система.Следващият вирус ще е пак при нас.Трябва да направя нещо,а незнам какво! Cry
veronna прочетох че даваш Осцилококцинум.Можеш ли да ми кажеш от каква възраст може да се дава?

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 22:20 от paneva

# 6
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Понеже прочетох, че търсиш имунобор кидс подходящо за детенцето ти се включвам. Незнам дали намери, но педи ни го препоръча и каза, че било на капсулки и се разтваряло във вода. Мисля утре да го взема на малката понеже и тя като вас започна да се разболява често. Ако си намерила друго разрешения на този болен проблем, ще се радвам да споделиш.  Peace

# 7
  • Мнения: 526
И ние сме така вече 7г, но педиатърката ни обясни а бяхме 2г възраст, че правим алергични ренити и синуити и в резултат на това все правим ангини и зачервено гърло. Сега сме с бронхит, ние ползваме Ехинацея или Изопренозин, все имуностимулатори. Освен това и сме алергични от ухапвани към насекоми, просто сменяйте въздуха и не давайте студени и газирани напитки. Сега пием и Аугументин + Витакид/витамини /+Тусавит

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Миналата година дъщеря ми от края на януари до септември направи 5 ангини и беше на път да направи шеста, когато я заведохме на хомеопат.  Баща и като дете така е правел ангини и може би тя също е предразположена. Толкова много антибиотици за толкова кратко време според мен не е нормално. Сега я лекуваме само с хомеопатия и сме доволни. Препоръчвам ти да потърсиш някой добър хомеопат за детето си. Мислиш ли, че е здравословно да приема толкова много лекарства?

# 9
  • София
  • Мнения: 256
за сега ангините ги оправям с капки Коларгол. Само един път се наложи антибиотик. Иначе откакто тръгна на ясла всеки месец е с ангина. Изписаха и и някакъв имуностимулатор (хомеопатичен), но трябва да погледна в къщи как се казваше.

# 10
  • Мнения: 1 820
Понеже прочетох, че търсиш имунобор кидс подходящо за детенцето ти се включвам. Не знам дали намери, но педи ни го препоръча и каза, че било на капсулки и се разтваряло във вода. Мисля утре да го взема на малката понеже и тя като вас започна да се разболява често. Ако си намерила друго разрешения на този болен проблем, ще се радвам да споделиш.  Peace

Взех имунобор кидс и на своя глава го дадох.На листовката си пише че може да се приема от деца над 1 годинка.Дори е дадена дозировката.Съдържа Ехинацея и другото го забравих какво беше.Изпихме вече една опаковка.Сега мисля септември да и купя пак.Давах и витамини Мулти Санастол.От тях изпихме също една опаковка.Сега правим почивка около месец и живот и здраве като тръгнем за морето ще дам отново.Не мисля че ще навредят и смятам че е по добре така,отколкото АБ.Хвана ме яд на аптекаря и на един доктор който се изказаха че сме малки за добавки,витамини и имуностимулатори.Попитах ги за АБ не сме ли малки?Разбира се че не е здравословно за детето ми да приема толкова АБ за това и търся решение.Мислила съм да се обърна към хомеопат,но града ни е малък и няма такива.Има дистрибутори,но мен те не ме устройват.Мисля към септември да идем ако трябва до София,само че не знам още при кого.
Иначе да чукна на дърво доволна съм.Може би сега и времето е такова че няма толкова вируси,но от тогава не сме боледували.
за сега ангините ги оправям с капки Коларгол. Само един път се наложи антибиотик. Иначе откакто тръгна на ясла всеки месец е с ангина. Изписаха и и някакъв имуностимулатор (хомеопатичен), но трябва да погледна в къщи как се казваше.
А коларгола как за ангина,това не са ли капки за нос(сополи)? newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 256
Коларгола са капки за нос (със сребо). Аз капя по 2-3 капки във всяка ноздра, така че да се стекат към гърлото. При Криси действат безотказно (поне един път месечно е с ангина). Но започвам да ги слагам на ранен етап. Миналия понеделник вдигна температура 39, оказа се че е от ангина. Вечерта започнах на ги слагам и на другия ден до обяд спря  да прави температура.

# 12
  • Мнения: 1 820
Дано не ми се наложи но бих пробвала тогава.Благодаря ти!  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 984
направете превенар. вече го има в БГ.

# 14
  • Мнения: 1 820
направете превенар. вече го има в БГ.

Благодаря Ви tonev прочетох за него,до сега не бях чувала за ваксината.Ще помисля над въпроса.Благодаря още веднъж!

Общи условия

Активация на акаунт