Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте!
Предполагам, че не съм единствената майка, която се опитва да направи нещо, за да боледува детето й по-рядко.Моят син ходи на градина от края на миналата година, но постоянно се разболява и му се събират много малко дни, през които е ходил на градина и е бил здрав.Това изключително много ме притеснява, още повече, че при ангините и инфекциите на носоглътката, които прави често, се налага да пие антибиотици-изписват му ги и двамата педиатри, при които ходим.
Ако някоя от вас е открила нещо ефикасно за укпрепване на имунната система, моля да сподели с мен, защото съм на ръба на отчаянието.Имам чувството, че се намирам в един затворен кръг, от който няма излизане-ходене на градина максимум една седмица-разболяване-пиене на лекарства-1 месец неходене на градина и пак същото.Пробвахме и да го спрем от градина-не ходи от декември до април и в момента, когато пак отиде при децата в градината, се разболя.За времето, когато не е ходил на градина, не се е разболявал.А когато се разболее в градината, винаги са някакви вирусни инфекции.
Давах му респивакс, Изопринозин, американските витамини Ликуид фор кидс, Мултисаностол, периодично вит.С  и Оксцилококцинум.Яде плодове, най-вече ябълки.
Въпреки всичко, тръгне ли на градина, е болен.Може би се дължи на възрастта на децата в групата около и под 3 години, но търся начин да се преборя с болестите.

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Всяка седмица, в един и същ ден, например неделя, по една доза "Осцилококцинум". Много ми помогна и за двете, само дето не може да повлияе на гърлото на малката. Но пък ми спести доста сополи, кашлици и пневмонии и при двете.

# 2
  • Мнения: 752
И при нас е същото положение, само дето моите се две и тъкмо едното оздравее и другото прихване нещо. Много положителни мнения чух за Саменто. Дори едно близко наше детенце вече от 1 година му дават (периодично) и почти не боледува (ако се разболее е в много лека форма), а си имаше доста проблеми преди това. От една седмица и аз почнах да давам и на двете. Ще пиша по-натам личен опит.

# 3
  • Мнения: 5 531
И ние сме минали по този път - пили сме какви ли не бози - Изопринозин, Имунобор, Есберитокс, какви ли не витамини и дрън дрън. Най добре е  - лятото на море, при всяка възможност на планина и на въздух. Виждам че детенцето ти е на три годинки. След около година може да го запишеш ако му харесва разбира се и на плуване. На нас много ни помогна. Моята дъщеря започна да плува на 4г, има голям напредък с боледуването.

# 4
  • Мнения: 433
За сега най-доволна съм от витамините на Форевър ливинг продъктс(да предупредя, че не правя реклама).Те са за деца над 2 год.и струват около 25-26 лв. за 1 мес.Даевала съм на баткото и пчелно млечице,елексир 3 на Хлебаров и клеева тинктура от които също съм доволна.Но трябва постоянство да се пият поне 2 мес.

# 5
  • Мнения: 2 082
мед,лимони,орехи и пчелен прашец.всичко смляно и объркано.писала съм го доста пъти...аз давам сутрин на гладно по една лъжица,но може и повече пъти.според мен трябва да избягвате изкуствените витамини-днес четох,че вит.А и Е пречат на работата на естествените защитни механизми на организма...
трябва да се мъчите да избягвате и АБ-аз например за ангина не давам АБ,но разбира се не всеки път е възможно избягването им...въпреки,че става омагьосан кръг-АБ-паднал имунитет и пак АБ...
може да пробваш и с пчелно млечице и прополис.и малко търпение-до първи клас ще израсте болестите... Mr. Green  Grinning

# 6
  • в баира
  • Мнения: 861
На моите само мед и лимони им помага. Какви ли не щуротии съм купувала....тц. Вече няколко пъти им излекувам хремата и кашлицата само с лимони и мед. Това в комбинация с фреш от цитруси, даван на често. Досега това им действа безотказно. Когато не са болни, не им давам всеки ден, а през няколко дена - сутрин на гладно, разредено с топла водичка.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 752
Каквото и да давате децата си боледуват до 7 годинки.След това по рядко.С меда по внимателно.Нали предизвиква алергии.

# 8
  • Мнения: 20
Давам "РИБОМУНИЛ" и има добър резултат!След няколко пневмонии и лежане по болници сега сме добре Hug

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давам цитросепт и определено има ефект.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 302
На мен ми препоръчаха едни капки, които давах 2 седмици - Умкалор. Не знам дали има ефект, защото се оказа, че през това време сме били болни от Варицела. Двама мои познати лекари ми ги препоръчаха. Сега след Варицелата се чудя дали да не му дам Изопринозин.

# 11
  • Мнения: 1 103
Давам на малката "Мултисаностол" всяка сутрин по 5мл.А на баткото ми изпращат витамини от Америка на "Центрум" детски те имат ефект определено се разболява по малко

# 12
  • Мнения: 4 784
През есента и зимата му давах Фор Кидс сироп. Сега вече трети ден и най-много още два, му давам капки Умкалор. Също така веднъж седмично Осцилококцинум.

# 13
  • Мнения: 5 659
Коластра и Зелена енергия на Аква Сорс!

# 14
  • Мнения: 556
Записвам се да следя темата. Давала съм до сега Рибомунил иЦитросепт, но при нас нямат ефект

Общи условия

Активация на акаунт