Може ли с 2мм лигавица.......?

  • 1 789
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Здравейте момичета !
Може ли с 2мм лигавица и 18мм фоликул на 11 ден да имам овулация и лигавицата ми да се увиличи. След толкова много проблеми 2 аборта с кухо яйце  дете с увреждане и сега това .Направо ще откачя  Embarassed Embarassed

# 1
  • Мнения: 200
Много е малка за 11 ден сигурна ли си че е толкова 2мм.На ден знам че се увеличава с по 1 мм.

# 2
  • Мнения: 945
Да ти изпишат нещо за лигавицата. Една наша съфорумка беше си слагала глобули виагра, за да й се удебели. Трябва да е около 10 мм.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
 За глобули виагра не знам, но някакъв прогестеронов препарат със сигурност трябва да вземаш за увеличаване на лигавицата - дуфастон или утрагестан например. Мисля че най-добрия вариант е утрогестан капсоли  вагинално
Все пак се консултирай с доктор.
Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 3 376
Теди, това което са написали момичетата е така, само да допълня, че ако не си минала пълен цикъл проследяване на овулацията до сега, първо изчакай да мине целия цикъл прегледи и тогава предприемайте лечение. Също, не е лошо да изследвате и репродуктивните хормони паралелно, може в тях да е причината за тънката лигавица. Успех!

# 5
  • Мнения: 421
Докторът като я е видял тази тънка лигавица нети ли изписа нещо? Обикновено за по-бързо действие изписват Утрогестан вагинално. Най-добре се посъветвай с Док.
Малко извън темата, но правила ли си генетични и имунологични изследвания, за да се намери причината за тези аборти?

# 6
  • Мнения: 7 716
Прогестеронов препарат не се изписва през първата половина на цикъла, защото затормозява овулацията.
За пръв път ли ти се случва? Може да е инцидентно.
Лигавича под 6 мм при фоликул над 18 мм обрича евентуалният зародиш на загиване, няма къде да се имплатнира.
Непременно си изследвай репродуктивните хормони.

# 7
  • Мнения: 215
Здравейте момичета !
Благодаря за отговорите на всички .Днес бях отново на лекар .-Фоликула ли е 22 мм а лигавицата 5 мм Изписа ми естрофен от 1 до 10 ден  -това било хормон който оделя жената .Изследвания сьм правила и имонологични и генитични само един показател е леко повишен но доц.Конова каза че не е проблем Нейния съвет беше при положителен тест веднага при нея за нови изследвания .Единствено което ми предписа е витамини фолиева киселина и аспирин от 14-28 ден

# 8
  • Мнения: 7 716
С тази лигавица е абсурдно да се закрепи и развие зародиш. Изследвай си репродуктивните хормони.
Не е препоръчително да се пие естрофем първата половина на цикъла. Опитай с витамин Е.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 709
Теди, Лали правилно ти е написала. С този естрофем през първата половина на цикъла ще затормозиш овулацията. На мене ми бяха изписали същото заради тънка лигавица и съответно същия цикъл бяхме блокирали овулацията. Аман от некадърни лекари.  ooooh! Оказва се, че понякога ние знаем повече от тях... Сами трябва да ги направляваме какво да правят с нас... Е за какво са учили тогава... Shocked

# 10
  • София
  • Мнения: 96
Tedi15, малко ще ти оспамя темата. Благодаря за съобщението на лични! Кутията ти е пълна и не можеш да получаваш съобщения и за това ти пиша тук.

Общи условия

Активация на акаунт