Сок от ябълка?

  • 2 102
  • 46
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 87
Здравйте!Някой може ли да ми каже кога се дава плодов сок от цедена ябълка и морков - преди или след хранене?Моля за повече  информация.Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 207
Здравей,

Бих те посъветвала да прочетеш най-често обсъжданите теми във форума и най-вече:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12265

Иначе ако питаш мен нито преди нито след. Преди ще напълни стомахчето с глупости вместо с мляко. А пък след едва ли ще иска. Не пишеш дали сте на кърма или АМ, но щом пишеш тук вероятно сте на АМ. Давай вода, ако не иска по добре чай.

# 2
  • Мнения: 29
Иначе ако питаш мен нито преди нито след. Преди ще напълни стомахчето с глупости вместо с мляко. А пък след едва ли ще иска. Не пишеш дали сте на кърма или АМ, но щом пишеш тук вероятно сте на АМ. Давай вода, ако не иска по добре чай.

Напълно съм съгласна  Peace
 Аз дадох веднъж сок горе долу на тази възраст и ефекта беше ужасни колики   Tired Не повторих!

# 3
  • Мнения: 745
Не бих дала на тази възраст.Сигурно педиатърката ти е препоръчака както масово го правят.Има много информация  тук за соковете,прочети.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Здравйте!Някой може ли да ми каже кога се дава плодов сок от цедена ябълка и морков - преди или след хранене?Моля за повече  информация.Благодаря предварително

След.....6-7м. поне

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Ще ти отговоря без да ти "набивам канчето" със съвети.Дава се между храненията.Започва се с 1ч.л. и до края на първия месец дозата не трябва да превишава 20мл.

   Момичетата са ти дали достатъчно инфо за соковете, сама прецени.

# 6
  • Мнения: 887
Аз съм давала сок между храненията, поне 2 часа след едното и 2 преди следващото, но определено това оказваше влияние на храненето с АМ, т. е. започна да се "мръщи" на млякото, защото му харесваха соковете. Сега ако трябваше да захранвам, соковете щях да въведа най-рано след 6 месец.

# 7
  • Мнения: 6 438
Да,и аз така мисля... Rolling Eyes Peace

# 8
  • Мнения: 681
Между храненията и по добре преди обяд,ако дразни стомахчето,да не е вечерта,за да спинка. Peace

# 9
  • Мнения: 2 131
Според мен, бебчето ти е малко още за сок от ябълка.
Аз започнах да давам на Алекс сокове някъде малко преди да навърши годинка. Давам му между отделните храненета, като гледам задължително да не е вечер, за да не му товари нощем коремчето, още повече че пие и мляко вечер. 

# 10
  • Мнения: 1 168
Зависи на какъв интервал яде и колко спи. Когато започнах да давам сокчета дъщеря ми спеше по малко и ядеше на 4 часа, така че давах сока горе долу 1 -2 часа преди хранене, т.е. почти по средата, но ако не може по средата по-добре го изтегли към следващото хранене. При всички положения, ако има по- малко от половин час, изобщо не давай - най-добе да има поне час до следващото хранене.
А относно кога, наистина колкото по-късно толкова по-добре, но ти ще си прецениш. Само да си кажа мнението - ако все пак решиш да даваш сок на тази възраст и видиш, че не се чувства добре - спри го.

# 11
  • Мнения: 1 428
Преди обяд между храненията.

# 12
  • Мнения: 27 524
Здравей,
дава се половин час преди хранене и поне два часа след хранене. И се дава минимум след поне 6 навършени месеца  Peace

# 13
  • Мнения: 78
можеш спокойно да дава6 след 2 месец.запо4ваш постепенно с 1-2 лъжички и увели4аваш до 20-30 мл на ден.Знам че със соковете не трябва да се прекалява.
Ако бебето ти има затегнат стомах 6те му подействат добре.
не трябва да се дават вечер.Наи-добре е преди обяд между 2 хранения.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Между храненията и по добре преди обяд,ако дразни стомахчето,да не е вечерта,за да спинка. Peace
точно така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт