Имали Секцио с пълна упойка????

  • 5 349
  • 41
  •   1
Отговори
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ искам да ви питам възможно ли е секцио с пълна упойка,мен лично много ме е страх от епидуралната.Имам ли изобщо право на избор каква упойка да ми сложат.Сигурно всички мами родили секцио са се сблъскали с този въпрос.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Би трябвало да имаш право на избор. Мен поне анастезиолога ме попита какво искам. Иначе по принцип се прави секцио и с пълна упойка, то всички спешни непланирани операции секцио ги правят така.

# 2
  • Мнения: 961
Да, има такава опция, макар че не я препоръчват много, защото пълната упойка е по-опасна за бебето.
Говори с анестезиолога и решете заедно кое е най-добро за теб.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
Да,  възможно е.
Епидуралната анестезия е сравнително нов метод, преди това секциото се е правило само с пълна упойка. Разбира се, че имаш право на избор - обсъди го предварително с докторът, който ще ти прави секцио и с анестезиолог.

# 4
  • Мнения: 9 814
Да, има.

# 5
  • Мнения: 46 438
Има разбира се. Аз също си избрах пълна упойка за секциото  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 251
Да. Аз и двата пъти бях с пълна упойка. Доста бях изчела за епидуралната и ме беше страх. А и според докторката това беше по-добрият вариант. Успех! Каквото и да решиш да мине леко!

# 7
  • Мнения: 341
Мен пък ме беше страх от пълната,доколкото съм запозната спиналната е по избор,поне при мен беше така.Даже платих допълнително да ми я сложат,това преди 2 г.сега незнам как е.

# 8
  • Мнения: 143
И двете си деца родих  секцио с пълна упойка.

# 9
  • Мнения: 12
При нас в Ст.Загора никой не ти дава възможност за избор-работи се само с пълна анестезия!

# 10
  • Мнения: 2 448
Разбира се, дори в повечето случаи е с пълна.Те предлагат избор, аз избрах пълната.
При нас в Ст.Загора никой не ти дава възможност за избор-работи се само с пълна анестезия!
Не е вярно.Попаднала си на такъва екип.Аз избрах пълна, но в стаята бях с жена която роди със спинална.Лично присъствах като я докараха.

# 11
  • Мнения: 96
Има. Не е опасно за бебето, ако то бъде извадено до 3 минути. Дълго се колебаех за упойката и реших пълна за себе си. Всичко беше ок - и аз и бебето. Доволна съм.

# 12
  • Мнения: 274
Аз първия път родих с епидурална упойка,а втория доктора ми каза,че е по-добре да ми направи секциото с пълна,защото ще заспя и като се събудя вече ще е минало раждането,но втория път по малко ме болеше от първия. Blush

# 13
  • Мнения: 8 769
Има пълна упойка, разбира се. И двата пъти така раждах, макар втория път да исках спинална (ама пак беше по спешност и не можаха да реагират с разните му там подготовки).
sevi_84, от какво се притесняваш и страхуваш? Има много теми тук и в други форуми, има много информация за упойките. Потърси, аз също доста прочетох, говорих с гинеколога, практически няма нищо страшно.

# 14
  • Мнения: 28
И мен не са ме питали каква упойка искам. Докторът реши с пълна и така.Помня, че в операционната анестезиологът попита доктора: "ще спи ли?" Laughing .Но дори да ме бяха попитали сигурно щях да избера пълната. Всичко мина добре.Дано и при теб да е така с каквато и упойка да родиш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт