Смесване на Лактана Био с фризовом ?

  • 3 591
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте всички! Моят син Кристиян е на 2 месеца и е на АМ.Бих искала да разбера Мога ли да смесвам Фризовом с Лактана Био ? В началото бяхме на фризовак и фризовом , но в последно време започна да му се мръщи и да не го изяжда цялото. Затова решихме да сменим млякото.И тъй като Лактаната е с пробиотици решихме да започнем с него.Но първите 2 дни след всяко хранене повръщаше и затова от 2 дни му даваме фризовом с лактана - дали е правилно? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 6 029
А консултирахте ли се с педиатър преди всички тия гимнастики с млеката?

Това, че не изяжда цялото мляко никак не е причина за смяна.

# 2
  • Мнения: 1 428
Млеката НЕ трябва да се смесват  Naughty.А за смяната консултира ли се с педито?

# 3
  • Мнения: 1 896
Хм, не ми се струва добра идея такова смесване на млеката .  newsm78
Фризолак с Фризовом- да, но Фризовом с Лактана- Naughty и то при толкова малко бебе...
Да не би количеството, което изпива детето да му идва в повече и затова да повръща след хранене?
Оставете го  поне за известно време да пие толкова мляко, колкото само пожелае.Не го насилвайте непременно да изпива цялото приготвено количество.

# 4
  • Мнения: 814
Фризовом е специално предназначено за деца с повръщане. Не съм сигурна, че е добра идея да го смесваш с Лактана. По-добре попитай лекаря newsm78   

# 5
  • Мнения: 30
 newsm10
А консултирахте ли се с педиатър преди всички тия гимнастики с млеката?

Това, че не изяжда цялото мляко никак не е причина за смяна.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 099
Производителят щеше пръв да се сети да ги смеси...  Wink

# 7
  • Мнения: 103
Благодаря ви за отговорите момичета! Ами всъщност от с педито не съм се консултирала , но както  знаете всички съветват да си остане фризолака.А на мен от всичко изчетено ми хареса Лактана Био. А отностно това дали му е било много яденето и затова да се е мръщил?- не ,по принцип ядеше по 120 мл, а  изведнъж започна да поема не повече от 60-70 мл,и то в продължение на седмица . И затова и се замислихме за смяна.А и от сутринта започнах само с Лактана Био.А поставих въпроса за смесено хранене само защото прочетох на няколко места че на Лактаната й липсвало нещо....А какво - никой не казва. И аз затова 2 дни му давах +фризовом. Но сега вече след като сме само на Лактана Био мисля да си остана на него. А вие какво ще кажете за това мляко? Аи ако може да ми кажете от къде в София мога да го взема най-изгодно? И още нещо, на опаковката пише - при дозировката за 130 мл вода - 4 лъжички смес.Така ли е правилно?

# 8
  • Мнения: X
Ама какво на теб ти харесва няма никакво значение! Дай да правиш бъркочи от всичко, което харесаш пък да видим дали ще му понесе на детето.
Щом повръща - Фризовом е млякото, можеш да го смесваш само с Фризолак. И е нормално бебето да не изпива всичко винаги - ти винаги всичко ли си изяждаш?
Освен това ти утре може друго да харесаш - честата смяна на млеката е една от причините за отказ изобщо от АМ, да не говорим, че водидо запек, диариа, газове, докато коремчето се настрои.
Тия работи с "харесването" се правят преди, а не след даването на АМ.

# 9
  • Мнения: 165
Аз също смесвам Лактана био 2 с Фризовом- 4 л.Лактана + 1 л. Фризовом. Питала съм двама педиатри,но синът ми е на почти осем месеца.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 87
Аз смесвам Нан с Фризовом.Педиатъра ми каза,че фризовома е единственото мляко,което може да се смесва  с друго,но специално с Лактана не знам дали може да се смесват newsm78.Все пак Лактана съдържа пребиотик.Питай педиатъра си.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Всички млека на пазара съдържат пребиотици.Лактаната съдържа ПРОбиотик освен пребиотиците.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Фризовом е специално предназначено за деца с повръщане. Не съм сигурна, че е добра идея да го смесваш с Лактана. По-добре попитай лекаря newsm78   
точно така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт