Вигантол

  • 1 813
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 519
Здравейте, д-р Слънчева!
Искам да Ви попитам каква е връзката м/у изпотяването на едно бебе, безпричинното стряскане насън и рахита? Малката ни е на 2 месеца и 11 дни вече и днес ни увеличиха капките (Вигантол) на 4 бр. понеже се стряска насън. Започнахме с 2 капки, а преди седмица ни ги направиха 3. Също така и челцето й се поти. Аз си мислех, че се поти челцето от многото плач напоследък (заради ужасните колики  newsm78 ). Другият ми въпрос е, дали няма да се "предозира" витамин D, като й давам по 4 капки и я излагам на слънце по време на разходките?
Благодаря Ви предварително за отговора!

# 1
  • Мнения: 5 760
Изпотяването и стряскането не са абсолютно задължителни белези за рахит и може да ги има без рахит.
Не е добре да се увеличават дозите на вит.Д просто така- предозирането води до безапетитие и натрупване на калций в бъбреците. Това важи с особенна сила при децата на АМ- то е обогатено с вит.Д и реално покрива дневните нужди от него.

# 2
  • Мнения: 519
Благодаря Ви за отговора д-р Слънчева!  bouquet
Значи пак намаляме капките. Naughty Тя и без това по цял ден почти е навън.
А има ли някакви особено видими белези (че и непрофесионалист като мен да ги различи), които със сигурност да сочат рахит?

# 3
  • Мнения: 5 760
Намалена двигателна активност..

# 4
  • Мнения: 519
Отново Ви благодаря за отговора!  bouquet
Значи при нас май няма нищо обезпокоително, тъй като е дори хиперактивна беба. Пърха и рита усилено. Laughing

# 5

Общи условия

Активация на акаунт