Ритат ли бебетата по време на контракции?

  • 8 191
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 107
Мамчета,
Чудя се дали това, което усетих снощи, е било контракция  newsm78
Коремът ми се стегна и леко ме заболя ниско долу, но в същото време видях как бебето се мести в корема ми, даже яко ме заболя от удар в реброто...
По принцип ритат ли бебетата по време на контракции?
Сигурно звучи много смешно, но ме е страх да не пропусна момента с контракциите, да не вземат да ги "заглушат" болезнените ритници newsm12

# 1
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Напълно разбираеми са притесненията ти, май всички ги имат първия път  Simple Smile. Но ти гарантирам, че няма начин да объркаш родилните контракции, ще ги познаеш и няма да родиш в къщи  Simple Smile.
Спокойно и леко раждане ти желая.

# 2
  • Мнения: 922
connie , сега е времето, когато ще започнеш да получаваш все по-често т.нар. подготвителни контракции - при по-леките от тях е възможно да усещаш бебето. Но при истистинските родилни контракции, бебето вече се е преместило доста ниско и определено не го усещаш да рита...
И все пак, ако се чудиш дали раждаш или не - засечи контракциите - те трябва да са ритмични - ще се повтарят през точно определено време и ще са точно определено време дълги (напр. през 15 минутки - по 30 секунди)... Когато паднат под 8 минути - обади се на гинеколога си или тичай в родилно
Стискам ти палци за едно бързо и неусетно раждане и за едно здраво и палаво бебе
Поздрави

# 3
  • Мнения: 430
Малко вероятно е да рита докато имаш контракция, защото като гледам в коя седмица си..... при контракция матката се свива и "приплесква" бебето и хич, ама хич не остава място за ритане. Контракциите, поне отначало, се усещат като втвърдяване на корема - става направо като камък и дори може да ти стане трудно да поемеш дъх. Аз нямах болки до 7-8 см. разкритие. Така, че  не е задължително да те боли. Гледай кога ще станат редовни и..... чакаме да се похвалиш!!!!

# 4
  • sofia
  • Мнения: 1 185
Определено имаш подготвителни контракции, които са напълно нормални Когато раждах въобще не усетих сина ми да ме е ритал Явно не само аз бях уплашена Колкото до родилните контракции-няма начин да не ги усетиш Аз имах същите опасения, че няма да разбера, че ще раждам или, че ми изтичат водите- споко разбира се Grinning Леко раждане ти пажелавам

# 5
  • Мнения: 1 107
Благодаря ви за отговорите  Grinning
Още малко ще дишам спокойно, поне докато нон-стоп раздава мощни ритници rotfImbo  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт