Грешка при поставяне на ваксина

  • 1 306
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте!

Предстои ни последния 4-ти прием на Pentaxim. Това, което ме притеснява обаче е, че преди 3 месеца водих сина ми на имунизация против морбили, паротит и рубеола. Дотук добре, но в наименованието на ампулката прочетох Polio. Веднага попитах лекарката дали не е полиомелитна ваксина и тя категорично отрече. Притеснявам се да не би вместо Priorix да му е поставила Imovax-Polio.

Какви последици би могло  и въобще възможно ли е да се постави ваксината Priorix повторно?

# 1
  • Мнения: 5 760
Това може да каже само лекарят!? newsm78 Дори да е сгрешил е добре да го каже!
Проблемът не е в това, че е направен полиомиелит, а в това, че може да не е направен Приорикс.
Не е добре да се повтаря ваксинацията. Единствения начин да разберете е като се изследват наличие или липса на антитела за морбили, рубеола и заушка. Може да направите сама за морбили например и то след 20-30 дни. Ако няма такива явно е направен Имувакс -Полио.
Надявам се, да не се окаже така!

# 2
  • София
  • Мнения: 48
Може да направите сама за морбили например и то след 20-30 дни. Ако няма такива явно е направен Имувакс -Полио.Надявам се, да не се окаже така!

Здравейте!Може би въпросът ми е глупав, но не разбрах как сама да проверя за морбили. Благодаря за отговора ви.

# 3
  • Мнения: 5 760
Не, сама. На детето ще трябва да се вземе кръв за наличие на антитела срещу морбили IgG r IG M. Тези изследвания се правят във Военна болница и в Института по педиатрия.

Общи условия

Активация на акаунт