Разминаване между размерите на бебо и гестационните седмици

  • 8 911
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Здравейте! Предварително се извинявам, ако дублирам вече дискутирана тема; при прегледа ми с ултразвук лекарката констатира, че беба се "движи" с поне две седмици назад, т. е. по-малка е за гестационните седмици в които съм.
Въпросът ми е: Сблъсквали ли сте се с подобен "проблем " и ако-да, успява ли в крайна сметка бебето да навакса до момента на раждане?

# 1
  • Мнения: 1 897
Да, за моето бебе казваха същото.
Предполагам, че ако беше изчакал термина щеше да се роди съвсем в нормите, но синът ми тръгна да излиза 20 дни по-рано и се роди 46см. и 2.350кг-напълно нормално и добре развито здраво бебе, но с по-малки размери. Вероятно това е и причината раждането ми да мине сравнително бързо и леко.
Не забравяй, че отчетите на ехографа не винаги са точни и че бебетата растат най-усилено на размери  през последния месец от бременността, така че има време да навакса.
Лека и спокойна бременност и по-малко тревоги ти желая!

# 2
  • Мнения: 1 170
Ние пък се "движехме" напред Mr. Green , но не сме имали каквито и да е проблеми заради това. Все пак имай на предвид, че г.седмиците се изчисляват с картонени кръгчета и рядко са абсолютно точни  Peace . Освен това имаш време още. И не на последно място клишето: всяко дете е различно, не се опитвай да "напъхаш" твойто в калъпа на разни таблички с размери Hug . А и ако има някакво основание за питеснение, лекаря би ти го казал Peace

# 3
  • Мнения: 8 999
Първо - не винаги замерването на бебето отразява съвсем точно реалните му размери. Второ - не винаги си в точно тази седмица, която ти казват /освен ако не знаеш точния ден на зачеването!/.
Нито замерването, нито седмиците са съвсем реални и достоверни.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
През цялата ми бременност ми обясняваха, че имам малко бебе, че се движи с поне 2 г.с. назад и т.н. Бях страшно притеснена, в крайна сметка родих 3300гр, 49 см, 1 седмица преди терминът. Напълно доносено и здраво бебече.

Не мисля, че имаш за какво да се тревожиш, както вече са ти писали замерванията с ехограф не са най-точното нещо.

# 5
  • Мнения: 9 973
и аз да кажа,че вървях 9 седмици назад по ехото,а родих 6 седмици реално по-назад
само на доплер има някаква точност

# 6
  • Мнения: X
Цитат
Не мисля, че имаш за какво да се тревожиш, както вече са ти писали замерванията с ехограф не са най-точното нещо.


 Peace
Не се притеснявай. Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 17 592
15 седмици са дълъг период. Една седмица не е кой знае колко (колкото са ти казали, че е "изоставането". Бебето все пак не е часовник. Щом се развива съразмерно и вс. друго си му е наред, не се кахъри... твоето спокойствие сега е най- важно за него!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ехографите почти винаги дават отклонение в г.с. и теглото. Аз имах разминаване в края 3 седмици. Дъщеря ми се роди 3.450, всичко си беше ок. Ме мисля, че трябва да се тревожиш  Peace

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 13:32 от Empres

# 9
  • София
  • Мнения: 293
Не се притеснявай, ултразвука не е много точен.  Ходи ли на фетална морфология? Там нешата са доста по- реални.

# 10
  • Мнения: 1 243
Не се претеснявай,аз като бях бременна и на мен ми казваха че бебка вървяла с 2 седмици по малко изкарваха ми най различни термини казаха че ще се роди към 2,800 а тя се роди 3,300 и родих 4 дена преди термина.Не вярваи много на видеозоните.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ние пък се "движехме" напред Mr. Green , но не сме имали каквито и да е проблеми заради това. Все пак имай на предвид, че г.седмиците се изчисляват с картонени кръгчета и рядко са абсолютно точни  Peace . Освен това имаш време още. И не на последно място клишето: всяко дете е различно, не се опитвай да "напъхаш" твойто в калъпа на разни таблички с размери Hug . А и ако има някакво основание за питеснение, лекаря би ти го казал Peace
и ние бяхме напред...абсолютно съм съгласна с всичко,което Polly Wolly е казала. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 521
И аз бях като теб, но при мен цикълът е на тридесет и няколко дни.За това по термин бях с около две седмици разлика от реалните. Родих 11 дни преди термин една здрава и напълно развита бебка, тежаща 2.860кг. и 51см. Peace

# 13
  • Мнения: 196
Ние пък вървим с 2г.с. по-едри и ми казаха,че може би никой лекар няма да иска да ме изроди нормално ако бебето продължава да расте с тези темпове. ooooh!А аз имам желание за нормално раждане,дори настоявам и искренно се надявам да родя нормално.Така че не се ядосвай,важното е бебечето ти да се роди живо и здраво,а дори и да е малко по-дребничко-бързо ще навакса! Hug  bouquet

# 14
  • Варна
  • Мнения: 259
И на мен ми казват същото вече няколко пъти, че върви с две седмици на зад и не знам дали да се тревожа  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт