С какво да я мажа?

  • 922
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 334
Здравейте д-р Слънчева!Искам да ви попитам след смяна на памперса и след като съм измила дупето на моята дъщеря с какво е най правилно да се намазва от долу и самото дупе?Аз до сега съм я мазала с олио на Себамед по препоръки на педиатъра ни понеже той каза че с кремове само се изсушавала кожата.Правилно ли е според вас мазането с олио след всяка смяна на памперс или трябва със лосион за тяло да я мажа,както и след къпане има ли нужда вече от олио  или и тогава да използвам лосион(които е като разреден крем).И до кога трябва да я мажа с олио тялото след баня?Благодаря ви предварително както сега така и винаги когато сте ми отговаряла веднага и сте ми давала компетентно мнение bouquet

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 18:38 от mama.Eli

# 1
  • Мнения: 5 760
За зимните месеци олиото е добър избор, но за вече по-топлите дни е най-добре да се маже или с крем или със лусион. Не е вярно, че изушават. Те прониквот дълбоко в кожата и поддържат кожата влажна, като имат отношение и в съхраняване на бариерния слой на кожана за бактерии. Олиото се разполага повърхностно и не позволява кожата да диша свободно, което е важно през топлите дни.
При всяко миене е добре мокрите зани да се подсушат и намажан с кремче срещу подсичане или бариерен крем. Себа мед имат такъв.

Общи условия

Активация на акаунт