Пътуване с кола ...

  • 1 317
  • 7
  •   1
Отговори
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
Прочетах в доста теми как пътувате с кола из Европа та даже и с малко дете та реших и аз да попитам срам не срам  Embarassed без да се меся в темите на някой. Пътувате различни маршрути различни градове как успявате да организирате всичко хотели, спане, ядене, къпане, забележителности за по 1 2 дена... Идеята мн ми допадна и ми се ще да напрая нещо такова  на лятото из Гърция да я обиколя newsm78 и искам да попитам тези които обикалят така как действат и се справят.сори ако ми е тъп въпроса

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Вариантите най-общо са два:
1. Качваш се на колата и тръгваш. като огладнееш - ядеш, като се стъмни - спираш за нощувка. Следиш картата и табелите и избираш маршрута и местата за спиране в движение.
2. Сядаш предварително с карта, тефтер и телефон и планираш всичко. Описваш маршрута, резервираш хотели, оставяш няколко непланирани часа като резерва и тръгваш на път.

За обиколка на Гърция си отдели повече от 1-2 дни.

# 2
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
Мерси за отговора, за Гърция си мисля по 1, 2 дена да град примерно.  newsm78 май първия варянт е по- добър. Ще се пробвам само дано да не настане хаус и безредие  че мъжо ще завърти буркана  #2gunfire

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
За мен втория вариант е по-приемлив.
Сега в интернет има всичко - преглеждаш забележителностите и градовете, които бихте желали да посетите. Планирате маршрута и градовете, в които ще преспите. След това намираш и сносни хотелчета на добра цена и удобно разположение.

Така ще се презастраховате срещу неприятни изненади, ако трябва да избирате на момента къде и как.

Успех   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 6 772
В обмислянето на детайли се губи чара на приключението и разходката. Естествено, че трябва да имаш идея къде си тръгнал, но съм сигурна, че винаги ще си намерите хубаво хотелче за 1-2 вечери.  Ако имате gps в колата той също може да помогне с  адреси на хотели, магазини и т.н. когато стигнете даден град.
Правили сме такива разходки преди години, нямаше джипиес, нито даже моб.телефони  Laughing
Сега пак плануваме такава разходка, в единият град имаме осигурени нощувки при наши  приятели, както и всичко останало, но в другите които мислим да посетим не сме резервирали нищо.

Ако не търсиш такива приключения и тръпка по-добре си направи план и се придържайте към него.

# 5
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
Еххх Elix прочете ми мислите разбрала си ме мн точно. Това искам да постигна и аз едно малко приключение, където да разчупя сивото ежедневие в което вс е по план график.  Hug И понеже никога не съм правила без резервации звънене по хотели и агенции за тва реших да попитам във форума.

# 6
  • Мнения: 3 695
много е готино да запалиш колата и да тръгнеш да обикаляш, да спираш където си искаш и да няма нищо планувано  Peace
много искам така да обиколя цяла Италия  Laughing

# 7
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
Нали нали RU_  мн вълниващо звучи с голяма доза тръбка  Party ей идвай лято...

Общи условия

Активация на акаунт