Какво се изучи в детска градина

  • 1 745
  • 16
  •   1
Отговори
Преди да са на онази възраст, бих желала да зная какво точно се правят децата в детската градина, с какво ги занимават? Има ли предмети както в училище, или просто играят ли?

Благодаря!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Има си учебна програма. В нашата градина работят по Моливко. Имат си занимания всеки ден а в свободното време за игра гледат филмчета или играят. През зимата особено се наблягаше на филмчета за което аз съм много против.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 740
В градината на Дияна също са по системата на Моливко. Имат време за занимания, имат време и за игри. + допълнителните занимания като плуване, танци, спорт и т.н., които се провеждат преди обяд или след обяд.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Доколкото ми е известно няма ДГ,в която де не се работи по програма за обучение на децата на съответната възраст.Имат си и достатъчно странични занимания като описаните по-горе.

# 4
  • Мнения: 7 201
Доколкото ми е известно няма ДГ,в която да не се работи по програма за обучение на децата на съответната възраст.Имат си и достатъчно странични занимания като описаните по-горе.
PeaceЕ,имат рисуване,апликиране,нещо като математика...но не точно предметите като в училище.

# 5
  • Мнения: 25 558
Напротив, точно като предметите в училище са им заниманията, спускат се от МОН. Не знам как точно са формулирани сега, но ги занимават със света около тях, родна реч, математика, рисуване, трудово обучение, физкултура...

# 6
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Напротив, точно като предметите в училище са им заниманията, спускат се от МОН. Не знам как точно са формулирани сега, но ги занимават със света около тях, родна реч, математика, рисуване, трудово обучение, физкултура...
Точно така е, Peace
големия е в 4 гр/предучилищна/,а малката в 1-ва..та за туй знам..

# 7
  • София
  • Мнения: 4 883
В нашата градина има седмична програма за обучение на децата, която е закачена на стената. Имат предмети като "Математика", "Родна реч", "Аз и природата", "Ситуации", "Английски", "Рисуване", "Апликиране" и какво ли още не. Но също така съм убедена, че това не се случва във всички детски градини. Моя колежка ми сподели, че в тяхната градина няма никакви подобни занимания. Просто децата си играели по цял ден кой с каквото намери. Спят, ядат и това е . Нямало учител по танци, не намерили и по английски, нямали и учебните помагала на "Моливко". Така, че вероятно програмата е индивидуална за всяка градина.

# 8
  • Мнения: 8 999
И в градината на моите деца се изучават предмети по програма от първа група. Допълнителните занимания като английски, танци, приложни изкуства, футбол и т.н. са предвидени да се състоят във време, в което децата нямат учебни занятия.
В четвърта група си учат като ученици - носят си тетрадки, пишат букви, цифри, смятат, малко история, малко природознание.

# 9
  • Мнения: 581
Нямало учител по танци, не намерили и по английски, нямали и учебните помагала на "Моливко". Така, че вероятно програмата е индивидуална за всяка градина.
Танците и английския в държавните ДГ са допълнителни дейности и изобщо не са задължителни.
  "Моливко" не е единствената одобрена от МОН система за предучилищно обучение, има и други (напр. "Ръка за ръка").
 Учебната програма и държавните образователни изисквания са еднакви за всички детски градини.Броя на учебните ситуации (заниманията) по всички образователни направления също е еднакъв.
 В края на учебната година се прави диагностика на постигнатите резултати на децата.
 
Преди да са на онази възраст, бих желала да зная какво точно се правят децата в детската градина, с какво ги занимават? Има ли предмети както в училище, или просто играят ли?

Благодаря!
 Какво точно правят децата във вашата градина аз не мога да ти кажа, но ако учителките си вършат работата качествено и съвестно, детето ти ще изгради важни навици и ще придобие доста знания.
 Задължително се изучават Математика, Български език и литература, Природен свят, Социален свят, Музика, Физическо, Игрова култура, Изобр.изкуство, Конструктивно-технически и битови дейности.Естествено всичко е съобразено с възрастта на децата, на достъпен за тях език и обучението е най-вече под формата на игра (особено в първа и втора група).

# 10
  • Мнения: 172
В нашата градина има седмична програма за обучение на децата, която е закачена на стената. Имат предмети като "Математика", "Родна реч", "Аз и природата", "Ситуации", "Английски", "Рисуване", "Апликиране" и какво ли още не. Но също така съм убедена, че това не се случва във всички детски градини. Моя колежка ми сподели, че в тяхната градина няма никакви подобни занимания. Просто децата си играели по цял ден кой с каквото намери. Спят, ядат и това е . Нямало учител по танци, не намерили и по английски, нямали и учебните помагала на "Моливко". Така, че вероятно програмата е индивидуална за всяка градина.
 
   Всяка   държавна  детска  градина   работи по  програма   за   обучаващите  ситуа
ции   по  образователните   направления ,  и   всяка   група  си  избира   издателството  по  чиито   учебни   книжки   ще  се  обучават  децата- "Моливко","Просвета","Изкуство
.......Обучението   по  танци  и  английски   не  е  заложено  в програмата  на МОН  и  е
свободно  избираемо  и  допълнително  се  заплаща  от родителите.
    " .........Спят, ядат и това е ...."  - убедени   ли  сте  ,че това  е  истина?

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моя колежка ми сподели, че в тяхната градина няма никакви подобни занимания. Просто децата си играели по цял ден кой с каквото намери. Спят, ядат и това е . Нямало учител по танци, не намерили и по английски, нямали и учебните помагала на "Моливко". Така, че вероятно програмата е индивидуална за всяка градина.
Интересно ми е ти учителка ли си?

# 12
  • Мнения: 247
Учеха по Моливко. Да, имаха предмети и часове, т.е. за определено време трябва да свършат дадена работа. В края на годината (декември месец) винаги имаха открит урок, за да разберат родителите какво са учили. Като предмети имаха "Родна реч", "Математика", "Логика", "Аз и природата", "Бедствия, аварии и катастрофи", "Движение по пътищата" "Рисуване" т.н. В крайна сметка детето знаеше да смята до 10, познаваше буквите и правеше анализ на думата (от колко букви се състои и кои са те), знаеше какво е просто и сложно изречение, какво е съюз. Познаваше сезоните и съпътстващите ги промени, знаеше  какво се прави при бедствия, кои са основните правила от закона за движението по пътищата. Не съжалявам, че там изкарахме и предучилищната група. Децата бяха отлично подготвени.

# 13
  • Мнения: 364
Незнаех ,че за толкова много неща ги подготвят вече в ДГ !
мега7703 , би ли споделила , коя е детската градина?

# 14
  • Мнения: 247
ЦДГ №8 "Христо Ботев"

Общи условия

Активация на акаунт