Кожени обувки...

  • 2 702
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 965
Купих си балеринки - кожени много сладки, но се оказва, че ми стягат малко  Confused
Мерих ги в магазина - екстра, но като ходя усещам, че ще трябва да се поразтегнат малко за да са ми перфектни - има ли начин да се отпуснат?
Уж кожата се отпускала с времето, но има ли как 'насилствено' да ги накарам да се поотхлабят малко?
Всякакви идеи са добре дошли   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 176
При обущар, макар че с кожени обувки нямам опит.

# 2
  • Мнения: 146
Аз знам за един спрей, който го продават по магазините за обувки. Отпуска естествената кожа за минути. Нямам личен опит с него, но на теб нищо не ти пречи да попиташ в магазините

# 3
  • София
  • Мнения: 965
Аз знам за един спрей, който го продават по магазините за обувки. Отпуска естествената кожа за минути. Нямам личен опит с него, но на теб нищо не ти пречи да попиташ в магазините

Благодаря ти - това звучи страхотно   bouquet ще попитам
казаха ми да ги намокря и да ги обуя - като походя и като са мокри щели да се поотпуснат  ooooh! ама май ще се разболея първо  Joy
мерси libellen  още утре ще потърся този спрей

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Предлагам ти да потърсиш спрей или да отидеш при обущар. Те имат специални калъпи, с които разширяват обувките. А такива спрейове има на доста марки.

# 5
  • Мнения: 1 522
Намокри ги добре отгоре и ги обуй мокри.

# 6
  • Мнения: 355
Чувала съм (но не съм пробвала),че ставало като напълниш тесните места с с мокри вестници. Не знам дали помага, но ми звучи по-добре от мокри крака Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 522
Така може да ги разлепи(от личен опит говоря).Най-добре да се поддържа кожата влажна отгоре с мокър парцал.

# 8
  • Мнения: 2 374
Аз знам,че трябва да ги намокриш,да напъхаш в тях мокри вестници и ги слагаш в камерата,не съм го пробвала,но съседката прави така и казва,че действа.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 692
Аз знам за един спрей, който го продават по магазините за обувки. Отпуска естествената кожа за минути. Нямам личен опит с него, но на теб нищо не ти пречи да попиташ в магазините

Благодаря ти - това звучи страхотно   bouquet ще попитам
казаха ми да ги намокря и да ги обуя - като походя и като са мокри щели да се поотпуснат  ooooh! ама май ще се разболея първо  Joy
мерси libellen  още утре ще потърся този спрей


Не се мъчи с мокрене, чорапи и т.н.  -  така може и да ги разлепиш наистина. От личен опит също с  балеринки преди месец и половина си взех спрей за разтягане - не стана от първия път(все пак моите бяха лачени), но сега са ми супер удобни. Има със сигурност в Geox, Adams, Salamander, сигурно и в повечето магазини за обувки от този род. На спрея пише Colonel STRECH. На обущар може да се разпуснат повече, отколкото е нужно(и това съм опитвала с други обувки), защото слагат калъп на цялата обувка. Ако ти стягат малко и на определено място, моя съвет е спрей.

# 10
  • София
  • Мнения: 965
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
ще потърся спрей, пък и до мокренето ще стигна ако трябва  Joy

# 11
  • Мнения: 1 522
Ако са естествена кожа и мокренето ще помогне.
Винаги си взимам обувки ,които ми стискат малко,защото се отпускат много.

# 12
  • Мнения: 3 641
В магазина на Саламандър има много хубави спрейове за разширяване Peace

# 13
  • Мнения: 483
Намокри ги добре отгоре и ги обуй мокри.
Така рискуваш да се втвърдят после!
Просто ги поноси въпреки некомфорта и ще се отпуснат!
Обувай ги и в къщи за по-кратко и така!

# 14
  • Мнения: 2 448
Ако само стягат, без проблема да е опиране на пръстите отпред, при естествена кожа ще се отпусне.
Аз съм пробвала с ракия вместо вода, ама после мирише малко на спирт известно време. Но поне няма да се разболееш, както с вода. Наливаш малко ракия и обуваш.

Общи условия

Активация на акаунт