Коя беше първата дума....

  • 1 369
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Коя беше първата дума, която каза вашето дете, Еличка от една седмица непрекъснато вика "тата" и най-интересно, че като види баща си почва, дали наистина разбира, че това е "тата" или просто така си говори разни срички?
А кога се започва с "мама"?

Поздрави!!!

# 1
  • Мнения: 2 978
Мони е на баба....
голям смях пада, защото аз и казвам:
- "Кажи мама" , а тя като че ли на пук ми казва бабабабабаба Joy

# 2
  • Мнения: 1 581
АМ

Беше на годинка, веднъж му приготвям ядене, а той вече много гладен, обаче го чакам да изстине, и той се изправя на стола и вика АМ АМ АМ.
Събра ми очите  Crazy

После (на 1г. и 2-3 мес.) взе да вика на баща си АНЯ, а на мене АМА, сега може да каже МАМА, но още си ми вика АМА (съкратено от МАМА и АМ  Grinning ), и ТАТИ може, ама си вика АНЯ. Даже се бъзика баща му да не е някой Ангел замесен  #Crazy

# 3
  • Мнения: 1 520
Ние първо казахме айде. Събуди се рано една сутрин в 6.30, извъртя се леко и започна да вика "Айде, айде." Разби ме тогава. Бил е на около 7 месеца.

# 4
  • Мнения: 779
Ооооооооо, при нас си е семейна традиция да се започва с "дай". Аз,сестра ми и баща ми  сме казали първо това и Анди не изневери на започнатото от по "старите" в рода и първото смислено нещо , което ми каза беше точно това-"дай". Вече не помня какво точно искаше да му дам ама се смях страшно много smile3521. После каза "тата", "баба", "мама" и от скоро казва " айди" и "ам-ам" . Ако прилича на мен( мнооооого говоря и то от мноооого малка) скоро 6те започне  да ми се кара и стихчета да рецитира smile3532. Тежко и горко на татко му, съвсем няма да може да си каже приказката  Joy.

# 5
  • Мнения: 3 042
Мойто почна с "мам-мам"- тоест гладен съм. Все се надявах да е "мам-мам" за "мама", ма нееее newsm78, на мен ми вика "баба" Joy hahaha  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 768
Пьрвата дума беше "тон" каквото и да значи това. Втората беше "това"
Като гледаше книжките сочеше и казваше "това, това, това......."
Тати и мама са бяха много след....

# 7
  • Мнения: 4 358
Ако изключа сричките ("ба", "ма" и т.н.), първата дума на Оги беше гайка  Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 39 719
ами "тати" беше. Всички ми казваха, че второто щяло да е момче, ще видим Simple Smile
"мама" каза доста по-късно Sad

# 9
  • Мнения: 2 575
Мойто почна с "мам-мам"- тоест гладен съм. Все се надявах да е "мам-мам" за "мама", ма нееее newsm78

Дааа - и Ясен абсолютно същия - МАМ-МАМ и АМ-АМ все за манджа иде реч!!!

# 10
  • Мнения: 3 461
Първата дума,която по-големия ми син каза беше мама,точно на 5 месеца.От тогава само мамака вече една година,но реве само за баща си.

# 11
  • Мнения: 800
ами първата му дума беше''айде'' и ''дай''

# 12
  • София
  • Мнения: 4 397
Първата думичка беше ам-ам после към 1,5г. мама,баба сега сме на 1.8 и сме на тата,деде и цял арсенал от бебешко барборене чат пат се схваща какво иска да каже newsm78 newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 572
Ние първо казахме айде. Събуди се рано една сутрин в 6.30, извъртя се леко и започна да вика "Айде, айде." Разби ме тогава. Бил е на около 7 месеца.
И ние почнахме с "айде"на около същата възраст.Винаги когато ще излизаме казва"айде".А иначе вече имаме цял арсенал от думички: баба,тати,кака,ейа(леля Grinning),ам-ам,дай,на....

# 14
  • Мнения: 3 200
ами "тати" беше. Всички ми казваха, че второто щяло да е момче, ще видим Simple Smile

Ха-Ха, и на мен ми казаха същото, но не вярвам, ще видим  Wink

Общи условия

Активация на акаунт