как да спра кърменето

  • 1 109
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, д-р Слънчева!
Много Ви благодаря, че се отзовахте на нашите проблеми!
Въпросът ми е свързан с моята дъщеря. Тя е на годинка и половина, все още я кърмя, но само на обяд, преди заспиване и през нощта. Вече мисля да я отказвам, но как и по какъв начин - не знам. Чувала съм, че не е хубаво да се отказва през лятото, защото се обезводнява организмът. Моля Ви, помогнете ми по този въпрос. Малко съм наплашена и от други майки, които твърдят, че отказването от кърмене е много трудно. Моля Ви за помощ. Благодаря Ви предварително!

Цитат
Zdraveyte d-r Slın4eva.Mnogo vi blagodarya 4e se otzovavate na na6ite problemi .Vaprosıt mi e svarzan s moyata dı6terya,tya e na godinka i polovina vse o6te ya kırmya no samo na obyad predi zaspivane i prez no6ta.Ve4e mislya da ya otkazvam no kak i po kakav na4in ne znam ,4uvala sam 4e ne e hubavo da se otkazva prez lyatoto za6toto se obezvodnyava organızmat.Molya vi pomognete mi po tozi vapros .Malko sam napla6ena i ot drugi mayki koito tvardyat 4e otkazvaneto ot kırmene e mn trudno.Molya vi za pomo6t.Blagodarya vi predvaritelno  bouquet


-------------------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 05:39 от Mamma

# 1
  • Мнения: 5 760
Вярно е, че е много трудно в тази възраст, защото това вече не е истинска хранителна необходимост, а само един приятен за детето стериотип.
Опасността за спиране на кърменето през лятото не се отнася за вас. Детето е вече много голямо и няма никаква опасност от обезводняване- то вможе спокойно да приема вече кисело мляко, АМ за 1-3 год., а даже и нормално краве прясно мляко, както водичка чайчета и всякакви сокове. И изобщо то се нуждае от преходна храна( по-кашава като консистенция, без пикантни подправки и запръжки, но храна като на възрастните)

Общи условия

Активация на акаунт