Редно ли е да се водят болни деца на обществени места?

  • 7 679
  • 126
  •   1
Отговори

Анкета

редно или не

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 24 май 2008, 09:23

  • Мнения: 1 877
За първи път пускам анкета и ,ако има пропуски,моля да ме извините!
Провокирана от наблюденията ми,че все повече деца са сополиви и кашлящи в паркове и градинки,в следствие на което заразяват и другите деца (в случая моите)...Въпросът ми изключва ходещите на градина и ясла,защото там пермамнентно има болни деца.Именно заради това моите не ходят на ясла или градина и си ги гледам в къщи.Но просто не мога да проумея как някои родители ,баби и дядовци съвсем спокойно си водят болните дечица в Патиланци (сегашната болест ни е оттам) или в градинките и парковете???

# 1
  • Мнения: 24 467
Не мога да отговоря на толкова общ въпрос. Зависи- от какво и колко са болни децата и какво разбираме конкретно под "обществено място". Напр. едно кихащо и кашлящо дете не намирам причина да не може да бъде изведено в парка на разходка. Никой не задължава останалите да комуникират с него. На мен болните деца, изведени навън не ми пречат, просто децата ми не ги събирам с тях в близост и толкова. Също твърдо смятам, че едно леко хремаво дете може да отиде и на театър и в магазина и в детско заведение и в детски кът. Самите ние с леки неразположения не се водим "болни".
Така че определено отговорът ми е "зависи".

# 2
  • Мнения: 9 990
Аз пък съм 200% сигурна, че последното ми "прихващане" беше от магазина, докато пазарувах хляб.И сега, от зор тогава да ям съм болна. Sad

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Когато моите деца са болни си ги лекувам в нас,ако ги изведа ходим там където няма деца  Peace Много мразя когато играят в градинката и някое сополиво дете им кашля насреща ooooh!

# 4
  • Мнения: 3 306
 Rolling Eyes   но на градина и ясла не  Naughty   но на всички други места може .........

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Много ти е крайно изказването Naughty. Не бих извела на вън детето си с температура, ако е отпаднало, повръща и т.т. Но заради това, че имало сополи или кашля не бих го държала в къщи. Те дори педиатрите препоръчват да се извеждат децата на вън. Че то по тази логика и ние възрастните като кашляме и имаме сополи трябва да си седим в къщи, че да не заразим някой, който има деца и може да им го предаде.  Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Отговорих с "Не е редно".

# 7
  • Мнения: 1 877
Анет,нямам предвид да си затвориш детето в къщи,когато е болно,а просто да избягваш да го събираш с други деца.Аз моите ги извеждам,но там,където няма деца.

# 8
  • Мнения: 9 990
Аптеката, поликлиниката, супермаркета, пазара, общината,....само площадката ли е Обществено място? Thinking

# 9
  • Мнения: 679
Гласувах с втората опция, не е редно! Не е редно да събираш болното си дете с други здрави деца Naughty
Последните два пъти когато Алекс беше болен сме излизали, както с мен и баща му, така и с детегледачката. Нея изрично предупреждавах да не го води по градинки и места където има деца, за да не им кашля и пуска бацили. Когато ние го извеждахме все си бяхме самички, далеч от здравите деца. Именно заради болните деца по принцип избягвам много-много да посещавам кварталните градинки, не един път съм виждала как майки бършат сополи, как се дерат от кашлица децата, а майката спокойна - нали си играят с другите деца  ooooh!
За градините и яслите е друг въпроса - там е развъдник на вируси, но ако болните наистина се лекуваха в къщи нямаше да е така. Вместо това майките ги водят - ми то му няма нищо, само сополи имало детето  Naughty Има един потребител /не се спомням точно ника/ и подписа му гласеше - ЗДРАВИТЕ ДЕЦА НЕ СА СОПОЛИВИ! Много точно казано Peace

# 10
  • Мнения: 1 877
Аптеката, поликлиниката, супермаркета, пазара, общината,....само площадката ли е Обществено място? Thinking
Мисля,че съм пояснила,че става въпрос за градинки и паркове,където има най-много деца - не за аптеки,магазини и т.н.

# 11
  • Мнения: 958
Ако говорим за вирусни заболявания...Не, не е редно!
Както не е редно, болни хора да ходят на работа.

Да не издребняваме, с определенията, кое точно е обществено място. Мисля, че е пределно ясно, какво има предвид авторката  Peace

# 12
  • Мнения: 290
Аз имам позната,чието дете беше болно от варицела е редовно излизаше с него навън.
Аз и обясних деликатно,че има бременни жени,които не са карали шарка и за тях е абсолютно противопоказно да се разболеят от шарка/примерно такива като мен/.
Е съжалявам,но такова поведение на мога да приема, не случайно лекарите са определили период на карантира да се пази къщата.
Аз съм напълно против болни от заразна болест  деца да излизат на обществени места.
Съгласна съм,че да се затвори детето по цял ден вкъщи е доста неприятно, но нека се помисли и за околните деца.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Анет,нямам предвид да си затвориш детето в къщи,когато е болно,а просто да избягваш да го събираш с други деца.Аз моите ги извеждам,но там,където няма деца.
Големия до преди 1-2 години беше много болнав. Имало е периоди, в които е пиел всеки месец АБ и аз много го пазех и все обвинявах накой, че му е кихнал в лицето. И колкото повече го изолирах, той на пук все се разболяваше от нещо. Сега обаче малкия  fingerscrossed дори и нещо да прихване го изкарва на крак и с хомеопатия и изобщо не се притеснявам. Стигнах до извода, че как ще изкара дадена болест зависи изцяло от имунната система на детето, а не от това да ли е имало контакти с болни или е било изолирано. Мисълта ми беше, че ако детето ти е болнаво - не можеш да се сърдиш на никого и колкото и да го изолираш, то пак може от някъде нещо да прихване. Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 928
Според мен - не е редно. Ако е болно детенце или си седи вкъщи, или се извежда, но на място, където няма контакти с други деца.

Общи условия

Активация на акаунт